Tegneseriesuksessen «Lunch» blir tv-serie på TV 2

«Lunch» er basert på tegneseriene til Børge Lund, som finnes i 3500 striper og 14 bøker, i over 100 aviser og blader, publisert i 9 land og på 7 språk. Historiene i tv-serien springer i hovedsak ut av stripene til Børge Lund, men de vil ta en annen form og utvikles til egne historier.
«Lunch»-fans vil finne igjen situasjoner fra de originale stripene, men serien er først og fremst en originalserie basert på de populære figurene fra tegneserien. Seerne vil møte Kjell, Thorsen, Bodil, Vanessa, Linn, Nico, Terje, Birger og IT-Gunnar, i sitt eget «parallelle» TV-univers, hvor de får sine egne liv uavhengig av tegneserien. Det er som om Børge Lund, The Oslo Company og TV 2 har fått en ny baby sammen, hvor DNAet til Lund er meget sterkt.
– Dette er utrolig gøy. Det føles som om det er oppdaget en slags parallell virkelighet der det bor og jobber ekte Lunch-mennesker. Lunch 2.0! Det har vært ganske skummelt å se for seg noe som helst, faktisk. Men når klippene nå begynner å renne inn, virker det som det mest naturlige i hele verden. Jeg kunne sklidd rett inn i bedriften, som føles bra, sier Børge Lund.
«Lunch» består av solid og spennende cast med skuespillere og komikere som Mattis Herman Nyquist, Andreas Rand, Kristine Grændsen, Frank Ole Sætrang, Henrik Fladseth, Amy Black Ndiaye, Ole Soo Valland, Tuva Adine Billing og Erik Aleksander Schjerven i ulike roller fra Lunch-universet. Skuespillerne har med seg personlighetstrekkene til originalkarakterene og gir disse liv i et nytt format.
Serien vil bestå av korte og komprimerte episoder, på i snitt åtte minutter hver, noen lengre noen kortere. Originalstripene er opphav til mange av situasjonene i serien, men mye er også nyskrevet for anledningen.
Humordrama er en av TV 2 viktigste innholdssatsinger i årene som kommer, og «Lunch» er en av 10 splitter nye humordramakonsepter på TV 2.
– Seerne elsker humor, og dette skal de finne mer av på TV 2 i tida som kommer. Vi skal satse mer på talentene og de gode ideene, og vi kommer til å investere langt mer i prosjekter innen norsk kvalitetshumor. TV 2 vil ha en ledende posisjon innen denne sjangeren. Derfor har vi løftet dette opp som en av våre aller viktigste innholdssatsinger i årene som kommer. Hos TV 2 skal alle finne historier som treffer dem, og som er tett på folks hverdag. Humor er et fantastisk verktøy for å gjøre nettopp dette, forteller TV 2s kanaldirektør, Trygve Rønningen, som er ansvarlig for TV 2s innholdsstrategi.
«Lunch» publiseres etter sommeren, og kommer til en TV 2 Play-skjerm nær deg før høsten setter inn.
Spørsmål rundt «LUNCH» og Børge Lund:
Henriette Gill
Markeds- og kommunikasjonssjef Strand Forlag
+47 906 58 933
Spørsmål til TV 2:
Alex Iversen
Pressekontakt TV 2
+47 905 94 059
Kontakter
Alex IversenPR- og medierådgiver
Pressekontakt for Forræder, Farmen, Farmen kjendis, Sommerhytta.
Bilder




Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
TV 2 bekrefter ny sesong av Rampenissen etter milliontall23.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Over én million har sett første episode av TV 2s julekalender Rampenissen, nå bestiller kanalen en ny sesong.
Showtime er TV 2s nye underholdningsprogram – her er dommerne!18.12.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Kurt Nilsen, Henriette Steenstrup, Bård Ylvisåker og Alexandra Joner blir dommere i TV 2s nye underholdningsprogram «Showtime – Scenen er din». Innspillingen starter i slutten av januar.
Slik sendes Norges kamper i fotball-VM16.12.2025 14:45:00 CET | Pressemelding
NRK og TV 2 deler nok en gang rettighetene når de norske fotballherrene skal spille i et VM-sluttspill for første gang på 28 år. Her er fordelingen av kampene.
Våren på TV 2: Gjensyn med millionsuksesser, mer aktualitet og fotball-VM i sikte9.12.2025 12:00:00 CET | Pressemelding
Etter et 2025 med flere millionsuksesser, deriblant «Nepobaby» som satte nye dramarekorder, lover TV 2-sjefredaktør og administrerende direktør Olav T. Sandnes en vår fylt med variert underholdning, store sportsøyeblikk og nyheter døgnet rundt. Ett av høydepunktene i vår er realitysuksessen «Spillet», som er tilbake med ny kjendissesong – der Birgit Skarstein, Stian Blipp og Aylar Lie er blant spillerne.
PRIV. TIL RED.: Digital visning av TV 2s vårslipp 9. desember9.12.2025 08:00:00 CET | Presseinvitasjon
I dag arrangerer TV 2 sitt vårslipp for våren 2026. Media gis også muligheten til å følge presentasjonen digitalt.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
