Swerock kjøper Frøseth
2.6.2021 08:00:41 CEST | Peab | Pressemelding

– Dette er en viktig satsing for Swerock og Peab. Vi kjenner godt til Frøseth og gjør dette oppkjøpet fordi Frøseth er et veldrevet selskap med dyktige ansatte og gode lokasjoner. Jeg vil ønske de ansatte i Frøseth velkommen til Swerock og Peab-familien, sier adm. direktør Swerock Karl-Gunnar Karlsson.
– Gjennom oppkjøpet av YITs nordiske virksomhet innen asfalt og pukk & grus i 2020, styrket vi Swerocks tilstedeværelse i Norge. Med oppkjøpet av Frøseth styrker vi vårt nærvær i Trøndelag. Vi gjør disse satsingene fordi vi har tro på Trøndelag og Norge. Det kommer hele Peab til gode, påpeker Karlsson.
– Som eiere av Frøseth var vi kommet til et veiskille. Vi kjenner Swerock og Peab godt og vi er veldig tilfreds med at de blir nye eiere. Med sin størrelse og kompetanse har Swerock de beste forutsetninger for å utvikle virksomheten videre, sier Arild Frøseth, daglig leder og deleier i Frøseth AS.
Arild Frøseth vil fortsette som daglig leder i selskapet.
Oppkjøpet forutsetter godkjenning av Konkurransetilsynet. Transaksjonen forventes gjennomført i andre halvår 2021.
Om Frøseth
Frøseth omsatte i 2020 for 104 MNOK og har 40 ansatte. Arild Frøseth og Svein Eggen eier hver 50 prosent av aksjene i Frøseth AS gjennom sine respektive holdingselskaper.
Om Swerock
Swerock er en del av Peab-konsernet og har virksomhet i Norge, Sverige og Finland. Selskapet har flere virksomhetsområder, hvorav de største er pukk & grus og betong. I Norge har Swerock i dag 40 ansatte, 29 uttak for pukk & grus og tre betongfabrikker. I Trøndelag har Swerock et uttak i Verrabotn.
Nøkkelord
Kontakter
Erik RisteKommunikasjonssjefPeab Asfalt og Swerock
Tel:+47 911 97 640erik.riste@peabasfalt.noJuha HartomaaIR-sjef Peab
Tel:+46 725-33 31 45juha.hartomaa@peab.seBilder



Om Peab
Peab er Nordens samfunnsbygger med 13 000 medarbeidere og en omsetning på 60 milliarder svenske kroner. Med lokal tilstedeværelse og fokus på egne ressurser utvikler, anlegger og bygger vi hverdagen der livet leves. Hovedkontoret ligger i Förslöv i Skåne, Sverige. Aksjen er børsnotert ved Nasdaq Stockholm. I Norge har Peab ca. 1100 ansatte og en omsetning på ca. 6,1 milliarder kroner.
Følg pressemeldinger fra Peab
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Peab på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Peab
Peab blir partner i Kunnskapsarena for ombruk i byggebransjen3.9.2026 09:46:36 CEST | Pressemelding
Peab går inn som partner i nasjonal kunnskapsarena for ombruk. – For oss betyr det en verdifull tilgang til kunnskap, praktiske verktøy og erfaringer fra aktører i hele bransjen, sier regiondirektør Magnus Taugbøl Brekke i Peab.
13 000 medarbeidere deltok i Peabs arbeidsmiljøuke2.9.2026 09:19:48 CEST | Pressemelding
Den 24. – 28. august samlet Peab-konsernet rundt 13 000 medarbeidere til årets Arbeidsmiljøuke. Gjennom praktiske øvelser, dialog og beredskapstrening satte ansatte over hele Norden ekstra fokus på helse, arbeidsmiljø og sikkerhet.
Kommende endringer i Peabs konsernledelse28.8.2026 08:07:40 CEST | Pressemelding
1. januar 2027 går Peab inn i en ny forretningsplanperiode for 2027–2029. For å legge til rette for videre lønnsom vekst og som en del av pågående etterfølgerprosesser, gjøres følgende endringer i Peabs konsernledelse.
Bytorget i Askim går videre mot realisering24.8.2026 08:12:31 CEST | Pressemelding
Utviklingen av Bytorget i Askim tar et nytt steg fremover. Peab Bygg, Askim Næringspark Bolig og Clarksons Project Development har signert avtale om videreføring av prosjektet med 116 boliger, næringsarealer og et nabolagshus i den tidligere vaktmesterboligen fra Askim Gummivarefabrikk.
Peabs resultat første halvår 2026: Peab vokser med styrket lønnsomhet14.7.2026 11:21:39 CEST | Pressemelding
– Peab fortsetter sin sterke utvikling til tross for den usikre situasjonen i omverdenen. Omsetningen øker med tolv prosent i andre kvartal, samtidig som både driftsresultatet og driftsmarginen styrkes. Vi rapporterer om høy ordreinngang i kvartalet, og ordrereserven ligger fortsatt på et rekordnivå, sier Jesper Göransson, konsernsjef i Peab.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
