Amedia

Svelviksposten får ny ansvarlig redaktør

Del
Ine-Elise Høiby (30) er ansatt som ny ansvarlig redaktør og daglig leder i Svelvikposten. Hun kommer fra Drammens Tidende, der hun har jobbet som journalist og frontsjef.
Ine-Elise Høiby. Foto: Rune Folkedal, Drammens Tidende.
Ine-Elise Høiby. Foto: Rune Folkedal, Drammens Tidende.

Den nye redaktøren i Svelviksposten har også bakgrunn fra Dagbladet og NRK. 

– Jeg gleder meg veldig til å komme i gang i Svelviksposten og er stolt, spent og glad for muligheten jeg har fått. Det har nok vært den beste 30-årsgaven jeg kunne fått. Jeg har brukt flere dager på å la det hele synke inn, for det har føltes litt uvirkelig at jeg nå skal bli redaktør og daglig leder i avisa, sier Ine-Elise Høiby. 

– Nå skal jeg suge til meg den siste kunnskapen fra kollegene og sjefene mine i Drammen, før jeg kjører ut til Svelvik i januar. Da er også Svelvik kommune slått sammen med Drammen og Nedre Eiker, og det blir utrolig spennende. Sammen med Guro, som er journalist der - og Drammens Tidende - håper jeg å kunne løfte avisa ytterligere i forbindelse med kommunesammenslåingen. 

Svelviksposten har 2.200 abonnenter og 4.300 lesere ifølge den siste målingen til Mediebedriftenes Landsforening. Sammen med den løpende oppdaterte nettutgaven kommer avisen ut hver torsdag på papir. 

– I Amedia er vi svært fornøyd med at Ine-Elise har takket ja til lederoppgaven i Svelvik. I Drammens Tidende har hun vist fram gode egenskaper som hun vil få bruk for i sin rolle i Svelviksposten. Jeg er trygg på at hun vil videreføre den gode utviklingen avisa er inne i, sier styreleder Øyvind Bladt Hagen. 

Kontakter

Ansvarlig redaktør Ine-Elise Høiby, tlf 941 44 079


Styreleder Øyvind Bladt Hagen, tlf 951 93 900

Bilder

Ine-Elise Høiby. Foto: Rune Folkedal, Drammens Tidende.
Ine-Elise Høiby. Foto: Rune Folkedal, Drammens Tidende.
Last ned bilde

Om Amedia

Amedia
Amedia
Schweigaards gate 15
0191 Oslo

22 00 90 00http://www.amedia.no

Amedia er et ledende skandinavisk mediekonsern med en sterk tilstedeværelse i Norge, Danmark og Sverige. Amedia er et upolitisk selskap med dype historiske røtter, eid av Amediastiftelsen. Vi forvalter et unikt geografisk, historisk-politisk og språklig mediemangfold. 

Amedias vil sikre et levende demokrati i alle samfunn der vi er representert. Gjennom våre aviser er vi garantisten for faktasjekket, sannhetssøkende og balansert journalistikk. 

Våre aviser er til stede i folks liv, bidrar til at de blir sett og hørt, og hjelper dem med å forstå verden de lever i, slik at de kan ta informerte valg. Vi fyller vårt samfunnsoppdrag ved å være og forbli førstevalget for våre lesere og annonsører. 

Vårt redaksjonelle nettverk omfatter  nesten 200 avistitler i Norge, Danmark og Sverige, gjennom heleid og deleid virksomhet og gjennom partnerskap. 

Amedia er Norges største utgiver av redaktørstyrte medier, og eier 107 avistitler og har 20 partneraviser i Norge. Vi har nesten 1 400 redaksjonelle medarbeidere som løpende holder to millioner lesere oppdatert med nyheter, nytte, debatt og underholdning hver dag. 

I Danmark eier Amedia det ledende danske mediekonsernet Berlingske Media som utgir de nasjonale avisene Berlingske, B.T., Weekendavisen og Euroinvestor.

I Sverige eier Amedia Bonnier News Local sammen med Bonnier News og lokalavisselskapet Gota Media, og har en eierandel på 20 prosent i selskapet  Bonnier News Local, som gir ut 65 aviser i Sverige, inngikk våren 2025 partnerskap og krysseierskap med det lokale aviskonsernet NWT Media.

Følg pressemeldinger fra Amedia

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Amedia på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Amedia

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye