Subwoolfer med julemusikk!
17.11.2022 15:55:15 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Fullspekket med julestemning og festlige toner, 18. november slipper Subwoolfer låten “Having Grandma Here For Christmas”. Skrevet og fremført av Keith og Jim, med en hjelpende hånd fra DJ Astronaut og kor fra Subkids, oppfyller den alle dine ønsker for julen.
"Å få besøk av bestemor til jul er noe vi har forberedt oss på hele året. Hun har vært en hard nøtt, men vi fikk endelig overtalt henne til å fylle både hjertene og magene våre med juleglede”, sier Subwoolfer.
Subwoolfer er galaksens største band, og består av brødrene Keith og Jim. Duoen har vært aktiv i ca. 4,5 milliarder år, og har vært bosatt på månen det siste århundret. Der har de brukt tiden på å slappe av, pleie fansen og skrevet ny musikk. Keith og Jim stakk av med en 10. plass i årets Eurovision finale, men reiste fornøyde hjem til månen som åpenbare fan-favoritter. Etter finalen har “Give That Wolf A Banana” klatret opp Top 10-listene i blant annet Norge, Estland, Finland, Island, Latvia, Litauen, Sverige og Ukraina, og Top 50 i enda flere land. Ulvene har så langt samlet i underkant av 600.000 fans på TikTok.
Nøkkelord
Kontakter
Maria SanniEvent & Promotion Manager
Tel:+47 974 94 254Maria.Sanni@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
ULD til Karpedammen i 2027 - annonserer sin største Oslo-konsert hittil3.11.2026 10:00:00 CET | Pressemelding
Sperrefrist: Tirsdag 3. november kl. 10.00 Ordinært billettsalg: Fredag 6. november Etter en utsolgt turné i Norden og Storbritannia, tre uker på toppen av Norges offisielle singelliste med «Håper at du ser meg nå» og flere prestisjetunge musikkpriser, annonserer ULD sin største konsert til nå. Lørdag 19. juni 2027 inntar trioen Karpedammen ved Akershus festning i Oslo.
Secret Symphony – The Orchestral Music Of Secret Garden får urpremiere i London 24. mars 202730.10.2026 09:00:04 CET | Pressemelding
Secret Symphony – The Orchestral Music of Secret Garden får urpremiere i Cadogan Hall i London onsdag 24. mars 2027, med Royal Philharmonic Orchestra og Holst Singers. Konserten er kuratert og presentert av Rolf Løvland og Fionnuala Sherry, og ledes av dirigent James Morgan
Malik slipper «KJÆRLIGHET OM DAGEN»22.10.2026 11:00:42 CEST | Pressemelding
Etter suksessen med «VAKRESTE PÅ BYN», følger Malik opp med den nye singelen «KJÆRLIGHET OM DAGEN» fredag 23. oktober. Låten viser en mer sårbar og reflektert side av artisten, og bygger videre på det melodiske uttrykket som har preget hans siste utgivelser. Singelen «VAKRESTE PÅ BYN» ble sluppet tidligere i år og fikk raskt stor oppmerksomhet på TikTok. Nylig fremførte Malik også låten under Costume Awards på Nationaltheatret i Oslo, foran et fullsatt teater med profiler fra mote-, influencer- og musikkbransjen. Sammen viser «VAKRESTE PÅ BYN» og «KJÆRLIGHET OM DAGEN» bredden i Malik som artist – fra energisk banger til varm og bittersøt historiefortelling. «KJÆRLIGHET OM DAGEN» handler om en relasjon som er fin, men kortvarig – om nærheten som finnes i øyeblikket, selv når man vet at det kanskje ikke varer. I refrenget synger Malik: «Selv om det kortvarig, har vi det bra sammen, kjærlighet om dagen», og setter ord på følelsen av å holde fast i noe ekte, selv når det bare finnes her og
Silje Nergaard slipper jubileumsutgave av At First Light21.10.2026 11:15:55 CEST | Pressemelding
«Våren 2000 var jeg i Stockholm og mikset albumet mitt, At First Light. En morgen mens jeg spiste frokost på hotellet, lyttet jeg til miksen av sangen vi hadde gjort ferdig dagen før. Sangen het Be Still My Heart. Med hodetelefonene på, og mens kaffen ble kald, følte jeg umiddelbart at sangen hadde noe helt spesielt. Det jeg ikke ante da var at denne låta og dette albumet, ville åpne verden for meg på en måte jeg aldri kunne ha forestilt meg.»
Norlie & KKV tilbake til 2008 med «Heartbreak & 808s»16.10.2026 10:18:15 CEST | Pressemelding
Den svenske pop- og hiphopduoen Norlie & KKV slipper «Heartbreak & 808s» sammen med vennen og artistkollegaen Bruno 16. oktober. Med utgangspunkt i Kims første kjærlighetssorg tar låten oss tilbake til videregående, ung kjærlighet og et brudd som mange år senere kan ses tilbake på med takknemlighet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

