Styrker satsningen på Helsfyr
14.6.2021 09:02:39 CEST | Entra ASA | Pressemelding

Fyrstikkalléen 1 var ferdigstilt i 2020 og har et totalareal på 39.640 kvadratmeter. Eiendommen består av tre bygningskropper sammenføyd i en atriumsløsning i første etasje. Byggets arkitektur gir fleksibilitet og profileringsmulighet for leietakere av ulike størrelser og er 100 prosent utleid.
Fyrstikkalléen 1 ligger i umiddelbar nærhet til Entras eksisterende bygningsmasse ved kontorklyngen på Helsfyr, noe som gir stordriftsfordeler innen forvaltning, drift og utleie, og gir leietagerne god service fra et dedikert team som allerede har god kjennskap til området og eiendommene.
— Med over 100.000 kvadratmeter i nye bolig- og næringsprosjekter under planlegging er Helsfyr et område i sterk vekst. Denne utviklingen vil forsterke Helsfyr som kontordestinasjon, og også bidra til å gjøre Helsfyr til et mer attraktivt boområde med urbane kvaliteter og attraktivt bygulv. Dette tror vi vil bli spesielt viktig i området omkring Fyrstikktorget, uttaler Horn.
Entra vurderer at Fyrstikkalléen 1 vil bli enda mer attraktiv i årene som kommer, da eiendommen ligger i nærheten av Fyrstikktorget, som sannsynligvis forblir og forsterkes som, det kommersielle og kommunikasjonsmessige tyngdepunktet på Helsfyr. Videre vil denne type kontorlokaler representere et godt langsiktig utleieprodukt for offentlige leietakere med fokus på konkurransedyktige leienivåer sammenlignet med alternativer i Oslo sentrum.
Satser stort på Helsfyr
Ikke langt fra eiendommen i Fyrstikkalléen 1 planlegger Entra å oppføre et nytt kontorbygg langs Strømsveien mellom Helsfyr Panorama og Fredrik Selmers vei 4. Det nye bygget blir på totalt 20.000 kvadratmeter fordelt på 12 etasjer og en takterrasse.
En viktig del av prosjektet for det nye kontorbygget vil bli tilrettelegging av en park mot nordvest. Dette blir et kjærkomment grønt tilskudd til Helsfyrs nærområde og vil opparbeides med flotte kvaliteter som vannspeil, gangveier og benker som skaper et flott møtepunkt og rekreasjonsområde.
— Fra før har Entra tre eiendommer på Helsfyr, og med kjøpet av Fyrstikkalléen 1 og prosjektet langs Strømsveien ligger forholdene godt til rette for en videreutvikling av tilbudet vårt på Helsfyr, sier Horn.
Nøkkelord
Kontakter
Kommunikasjonssjef Stein-Arne Tjore i Entra, telefon: 915 39 846, epost: stj@entra.no
Bilder
Om Entra ASA
Entra er et av Norges ledende selskaper innen forvaltning og utvikling av næringseiendommer. Entra eier og drifter over 80 bygg, med et samlet areal på omlag 1,3 millioner kvadratmeter, i Oslo, Sandvika, Drammen og Bergen. Entra har en solid kundeportefølje med en høy andel offentlige leietagere. Selskapets forretningsstrategi er å være kundens førstevalg, levere lønnsom vekst og å være miljøledende i bransjen.
Følg pressemeldinger fra Entra ASA
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Entra ASA på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Entra ASA
Entra signerer leieavtale med DeepOcean for Verkstedveien 31.6.2026 08:45:32 CEST | Pressemelding
(Oslo, 1. juni 2026) Entra har signert en langsiktig leieavtale med DeepOcean i Verkstedveien 3 på Skøyen. Avtalen omfatter litt over 1 500 kvadratmeter kontorareal sentralt på Skøyen.
Coop Norge inngår leieavtale med Entra – flytter hovedkontoret til Schweigaards gate 1620.4.2026 10:58:21 CEST | Pressemelding
(Oslo, 20. april 2026) Coop Norge SA har inngått en langsiktig leieavtale med Entra i Schweigaards gate 16 i Oslo. Coop Norge leier hele kontorbygget på 15.500 kvadratmeter og samler med det hovedkontoret under samme tak. Entra skal tilpasse lokalene slik at Coop Norge er godt rustet for fremtiden, med nye måter å arbeide og samhandle på.
Element Logic flytter inn i Posthuset16.4.2026 08:45:27 CEST | Pressemelding
(Oslo, 16. april 2026) Element Logic har inngått en langsiktig leieavtale med Entra og flytter inn i Posthuset ved Oslo S. Avtalen omfatter cirka 1 000 kvadratmeter moderne kontorlokaler, og sikrer selskapet en sentral plassering midt på Norges største kollektivknutepunkt.
Circle K flytter til Stenersgata 1 – Entra starter nytt prosjekt midt i Oslo15.4.2026 10:02:39 CEST | Pressemelding
(Oslo, 15. april 2026) Circle K AS har signert en langsiktig leieavtale med Entra i Stenersgata 1, rett ved Oslo S og Jernbanetorget. Avtalen gjør at Entra starter totalrehabilitering av resterende del av eiendommen og åpner for at flere virksomheter kan sikre seg kontorlokaler i et av hovedstadens mest sentrale kontorbygg.
Entra med tre nye leieavtaler på Bryn19.3.2026 10:40:00 CET | Pressemelding
(Oslo, 19. mars 2026) Entra har signert tre nye leieavtaler i Brynsengfaret 6 i Oslo. Avtalene omfatter totalt om lag 1900 kvadratmeter kontorlokaler med varighet på opptil ti år.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

