Stortingets transport- og kommunikasjonskomité kommer til Innlandet fylke 20. til 22. mars
Reisen gir god lokalkunnskap til bruk i arbeidet fram mot neste Nasjonale transportplan.
Komitéen ankommer Hamar stasjon mandag 20. mars og starter sin rundreise gjennom Gudbrandsdalen og Østerdalen. Turen går fra Hamar via Lillehammer, Tretten bru og over Venabygdsfjellet. Tirsdag går turen videre til Folldal med besøk i Folldal gruver, langs Nasjonal turistveg Rondane og via rv. 3 og Aukrustsenteret til Tynset. Onsdag reiser komiteen med Rørosbanen til Røros og Bergstaden hotell.
Underveis på hele reisen vil representanter fra ulike samfunnsaktører presentere prosjekter og planer for framkommelighet og kommunikasjon i regionen. Fylkeskommunen, regionråd og næringslivsaktører vil belyse transportutfordringer i Innlandet.
Transport- og kommunikasjonskomitéen inviterer i samarbeid med Statens vegvesen til åpne møter på Statens vegvesens kontor i Lillehammer, Tretten bru, Folldal, Tynset hotell og Bergstaden hotell i Røros.
Statens vegvesen inviterer til åpne møter langs ruten:
Mandag 20. mars
kl. 11.15 - 15.30 Statens vegvesen Lillehammer
kl. 16.15 - 16.35 Tretten bru
Tirsdag 21. mars
kl. 09.30 - 10.15 Folldal kommune
Onsdag 22. mars
kl. 08.30 - 10.25 Tynset hotell
kl. 13.00 - 14.05 Bergstaden hotell
Av hensyn til et stramt reiseprogram kan vi bare åpne for spørsmål fra komitémedlemmene. Se vedlegg for utfyllende program med innhold og foredragsholdere.
Stortingets transport- og kommunikasjonskomité
Vi tar forbehold om endringer i programmet.
Nøkkelord
Kontakter
Fred Anton MyklandAvdelingsdirektørStatens vegvesen
Transport øst
Silja Lena LøkenSenior kommunikasjonsrådgiverStatens vegvesen, Transport og samfunn
Tel:+4795136329silja.loken@vegvesen.noBilder
Dokumenter
Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Stor aktivitet på E39 Stormyra - Staurset13.5.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Entreprenør Bertelsen & Garpestad har trappet opp aktiviteten på E39 Stormyra – Staurset i vår. 10,6 km med ny europaveg skal bygges, og de første delene av strekninga er alt asfaltert.
Feil om stenging av E10 to netter i mai12.5.2025 15:00:43 CEST | Pressemelding
E10 ved Sæter mellom Lødingen og Tjeldsundbrua må stenges helt natt til 15. og natt til 16. mai grunnet vegarbeid. Altså ett døgn senere enn tidligere varslet.
Starter reparasjonsarbeidene for E6 Langnesberga12.5.2025 11:34:18 CEST | Pressemelding
Mandag 19. mai starter arbeidene med gjenoppbygging av nordgående kjørefelt for en 700 meter lang strekning av E6 langs Snåsavatnet.
Øvelse stenger E6 i Alta12.5.2025 08:15:00 CEST | Pressemelding
13. og 14. mai har Statens vegvesen, nødetatene og fremtidige yrkessjåfører øvelse i Kåfjordtunnelen på E6 i Alta. Vegen blir stengt mellom klokken 09.00 og 11.00 begge dagene.
No startar Fellesprosjektet Arna-Stanghelle berg- og skredsikringsarbeid langs E169.5.2025 20:30:01 CEST | Pressemelding
Neste veke startar berg- og skredsikringsarbeid på Vaksdal, Stanghelle og Helle. Arbeidet vil føre til kolonnekøyring på E16 på dagtid.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom