
Stor økning i weekendreiser i høst – klassikerne er mest populære

- Med høsten kommer også lysten på storbyopplevelser. Sol og bad frister ikke like mye akkurat nå, da vil vi heller ha en reise til en herlig storby for noen dagers miljøskifte, sier Ellen Wolff Andresen, Markeds- og Administrasjonssjef i Ticket.
Europeiske storbyer er favoritter også denne høsten. Etter sommerens strandferie er fokuset nå mer på opplevelser, uansett om det handler om museer, restauranter eller andre severdigheter. Med en weekendreise så fyller vi på energilagrene foran de mørke månedene som kommer. Europas vakre storbyer ligger en forholdsvis kort flyreise unna, noe som gir maksimal tid på reisemålet.
Denne høsten ligger Amsterdam øverst på topplisten med en økning på 89 prosent. Med sine vakre kanaler, hyggelige områder og kort flytid, har byen vært populært lenge, og får denne høsten nå ytterligere et oppsving. Paris, på plassen bak, øker med 56 prosent. Men det er Manchester som kommer som en rakett og kaprer tredjeplass med en økning på 147 prosent mot i fjor. Her gjør nok Solskjær-effekten seg fortsatt gjeldende.
Høstens toppliste er veldig tradisjonell og det er de samme reisemålene som går igjen bare med innbyrdes rokkering i forhold til høsten 2018. Utenfor topp-ti listen øker bestillingene til mange byer; for eksempel til Düsseldorf, Madrid og Edinburgh er bestillingene mer en doblet.
Den viktigste perioden for høstenes bestillinger er fra skolestart i slutten av august frem til midten av september.
- Når skolene starter opp igjen etter ferien og vi går tilbake på jobb så begynner mange å planlegge høstens og vinterens reiser. På denne tiden er det også mange kampanjer man kan nyte godt av, sier Ellen Wolff Andresen.
Høsten mest populære weekendreisemål
- Amsterdam (2)
- Paris (3)
- Manchester (5)
- København (4)
- London (1)
- Brüssel (7)
- Berlin (10)
- Reykjavik (6)
- Praha (8)
- Frankfurt (9)
Kilde: Tickets bookingstatistikk, reiser bestilt til og med 10.september med avreise 1. september – 30. november 2019. Reiselengde: 2-5 dager.
Nøkkelord
Kontakter
Ellen Wolff AndresenMarkeds- og administrasjonssjef - Markedsføring, kommunikasjon og PR
Tel:+47 22 05 15 10ellen.wolff.andresen@ticket.noBilder

Om Ticket Feriereiser
Om Ticket: Ticket er Nordens største feriereisebyråkjede med salg via butikk, på telefon og online. Ticket selger reiser fra samtlige ledende charterselskap, reisearrangører, cruiserederier, flyselskap, hotell og leiebilselskap. Ticket har 68 butikker i Norge og Sverige og online salg i 10 land under varemerkene Ticket, AirnGo og Charter. Ticket Feriereiser eies av investeringsselskapet Braganza.
Følg pressemeldinger fra Ticket Feriereiser
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Ticket Feriereiser på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Ticket Feriereiser
Ferieplanleggeren 2025 – få maksimalt ut av feriedagene6.1.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Også 2025 blir arbeidstakernes år. Med kontroll på alle de røde dagene kan du planlegge årets ferie på den smarteste måten. Ticket gir deg her de beste tipsene for hvordan du får maksimalt ut av feriedagene i 2025.
Her feirer vi nyttår utenlands27.12.2024 09:00:00 CET | Pressemelding
Det er tydelig at vi søker både storbyopplevelser og solfylte reisemål for å feire nyttår i år. Ifølge bookingstatistikken fra reisebyrået Ticket er det økt etterspørsel etter både populære storbyer og solsikre reisemål. De tre mest bestilte destinasjonene for nyttår er Gran Canaria, Paris og London.
Slik reiste vi i 2024 – Spania dominerer, men storbyer frister også20.12.2024 09:00:00 CET | Pressemelding
Reisebyrået Tickets bookingstatistikk viser at Spania fortsatte å være nordmenns favorittreisemål, men interessen for europeiske storbyer var også høy. Statistikken for 2024 viser en tydelig trend der både klassiske solreisemål og spennende storbyer står i sentrum når vi planlegger reisene våre.
Her ferier vi jul i år17.12.2024 09:00:00 CET | Pressemelding
Reisebyrået Tickets bookingstatistikk viser en stor interesse for å feire jul i utlandet i år. Det mest populære julelandet er Spania, med Gran Canaria, Tenerife og Alicante som klare favoritter.
Gdansk, Paris og Amsterdam - nye favoritter i vinter9.12.2024 10:00:00 CET | Pressemelding
Det er fortsatt populært å reise bort om vinteren, og Spania og Thailand beholder sine plasser som våre favoritter. Samtidig viser Tickets bookingstatistikk at interessen for Gdansk, Paris og Amsterdam har økt. Bestillingene til disse byene har mer enn tredoblet seg.