Sterk kompetanse inn i Reitan Handel
Annika Sigfrid og Rune Bjerke går inn som styremedlemmer og Monica Ødegaard starter som Chief Operating Officer (COO) i Reitan Handel.

- Vi går en spennende tid i møte. I den forbindelse har vi invitert Annika og Rune til å bli med oss på denne reisen som styremedlemmer i Reitan Handel. Vi setter stor pris på at de begge har takket ja til å være med å bidra, og vi gleder oss til å få to så meritterte og dyktige ressurser med oss i det videre arbeidet, sier Odd Reitan.
Medio november ble det informert om at Reitangruppen fra 1. januar forenkler strukturen fra fem til tre forretningsområder. Fra 1. januar samles all handelsvirksomhet under Reitan Handel AS som vil bestå av konseptselskapene REMA 1000 Norge AS, REMA 1000 Danmark AS, Uno-X Energi AS og Reitan Convenience AS.
Monica Ødegaard starter som Chief Operating Officer (COO) i Reitan Handel AS 1. januar. Monica har jobbet med handel både nasjonalt og internasjonalt de siste 20 årene, og kommer fra stillingen som administrerende direktør i PA Consulting Norge.
- Etableringen av Reitan Handel vil tilrettelegge for utvikling av kundeopplevelsen. Dette blir en meget spennende reise som jeg gleder meg til å ta del i, sier Monica Ødegaard.
- Vi ser potensiale i å utnytte mangfoldet i våre konsepter til å skape bedre kundeopplevelser. Vi er i dag en lettbent organisasjon med effektiv drift. Monica blir en viktig brikke i å utvikle dette videre, sier Ole Robert Reitan.
Ole Robert Reitan blir administrerende direktør for Reitan Handel AS.
De øvrige forretningsområdene er Reitan Eiendom ledet av Ingolv Høyland og Reitan Kapital ledet av Magnus Reitan.
Kontakter
Berit HvalrygRektor Verdiskolen og presseansvarlig Reitangruppen
Tel:+47 926 46 666berit.hvalryg@reitangruppen.noKristin S. GentonFinansdirektør Reitangruppen
Tel:+47 918 18 702kristin.s.genton@reitangruppen.noBilder

Om Reitangruppen
Reitangruppens visjon er å bli kjent som det mest verdidrevne selskapet. Reitangruppen omsatte i 2019 (inkl. franchiseomsetning) for 97 milliarder kroner, sysselsetter over 38 000 mennesker i Norden og Baltikum, og er med dette blant Norges ti største selskap og en synlig aktør i Nord-Europas arbeidsliv.
Reitangruppen består av fem forretningsområder: REMA 1000, Reitan Convenience, Uno-X Energi, Reitan Eiendom og Reitan Kapital. I tillegg kommer Britannia Hotel, et femstjerners internasjonalt fullservicehotell i Trondheim.
Følg saker fra Reitangruppen
Registrer deg med din epostadresse under for å få de nyeste sakene fra Reitangruppen på epost fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste saker fra Reitangruppen
EAT and Reitan Handel join forces for healthy and sustainable food21.12.2020 20:22:32 CET | Press release
(Oslo, December 21, 2020) Reitan Handel has entered into a strategic partnership with EAT to promote sustainable food ahead of next year's UN Food Systems Summit.
EAT og Reitan Handel går sammen for sunn og bærekraftig mat21.12.2020 20:19:01 CET | Pressemelding
(Oslo, 21. desember 2020) Reitan Handel inngår et samarbeid med EAT i forbindelse med deres arbeid opp mot neste års FN-toppmøte om sunn og bærekraftig mat.
Reitan satser på kunst og teater i Trondheim16.12.2020 12:00:00 CET | Pressemelding
Ole Robert Reitan har store planer for postgården i Trondheim Sentrum og har fått med seg trønderske eksperter på kunst og teater i realiseringen av drømmen. Et kunstmuseum vil fylle det som tidligere var hovedpostkontoret i Trondheim og bak i Apotekerveita planlegges det åpning av et nytt teater.
Reitan forenkler navn og struktur12.11.2020 12:00:00 CET | Pressemelding
Reitangruppen endrer navn til REITAN og forenkler selskapsstrukturen innenfor handel, eiendom og kapital. Samtidig sees det på muligheter for vekst.
REMA 1000 tilbakekaller Kolonihagen Sesamfrø10.11.2020 11:30:30 CET | Pressemelding
Kolonihagen Sesamfrø uten skall 300g tilbakekalles da produktet inneholder for høye doser av plantevernmiddelet etylenoksid.
REMA 1000 Byåsen er årets butikk 201930.8.2020 15:59:22 CEST | Pressemelding
Kjøpmann Børge Stamnes driver Norges beste REMA-butikk. Lørdag ble trondheimsbutikken kåret til Årets Butikk 2019 under en digitalt direktesendt seremoni.
I vårt presserom finner du alle våre siste saker, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom