Steddy er klar for lansering i Bergen sammen med nye kjedepartnere

- Å tilby våre tjenester i Bergensområdet er viktig for oss i Steddy. Vi har allerede fått med oss syv anerkjente og solide håndverksbedrifter, og nå ønsker vi å få med oss enda flere kjedepartnere i Bergensområdet, sier leder for kjededrift, Kjetil Henriksen, og fortsetter:
- Det er et stort marked for oppussing her og det er strategisk viktig for oss å være synlige i Norges nest største by. Steddy har fått en god mottagelse blant håndverkere og de har vist stor interesse for de digitale verktøyene vi bruker i forbindelse med oppussingsprosjekter. Dette er jo noe vi har jobbet mye med og som skiller oss ut fra konkurrentene.
Digitalisering og nyskaping
Steddy ble etablert i 2022 som en ny håndverkskjede i Norge. Den egenutviklede digitale plattformen gjør prosjekter oversiktlige og tilgjengeliggjør god kommunikasjon mellom kunder og håndverkere. Ambisjonen er å gi markedets beste kundereise og håndverksopplevelser av høy kvalitet.
- Steddy skiller seg ut i markedet for rehabilitering, oppussing og tilbygg ved at vi har digitalisering og bærekraft som våre største fokusområder. Oppussing skal være enkelt og trygt og kundene får full kontroll på prosjektet med våre digitale løsninger. Tilbakemeldinger om plattformen vår er veldig bra – både kunder og håndverkere synes den er enkel å bruke, sier Thomas Bergseteren som er regionleder hos Steddy.
- Vi er veldig glad for å ha fått med oss så profesjonelle kjedepartnere i Bergen, og nå jobber vi videre med å få med oss flere. Vi ønsker å finne de mest solide håndverksfirmaene i Bergensområdet da vi har fokus på kvalitet og godt håndverk. Målet vårt er å bli den fortrukne kjeden inn ROT-markedet i Norge, og da trenger vi de håndverksfirmaene i alle regioner, forteller Bergseteren og legger til:
- Sammen med kvalitetsbevisste og dyktige håndverkere skal vi bedre måten kunder og håndverkere samarbeider om prosjekter, og med godt utført arbeid vil det øke kundens tillitt til bransjen.
Steddy er eid av Mestergruppen - en av Norges største bolig- og byggevarekonsern. Steddy tilbys i Trondheim, Kristiansand og Stavanger, og nasjonal utrulling er planlagt i løpet av 2023. Neste lansering etter Bergen blir Møre og Romsdal og Grenland.
Nøkkelord
Kontakter
Kjetil HenriksenLeder kjededrift, Steddy
Tel:+47 902 27 629kjetil.henriksen@steddy.noBilder

Om Mestergruppen
Mestergruppen er et ledende bolig- og byggevarekonsern som består av mange kjente merkevarenavn.
Vi er et av Skandinavias største konsern innen byggevarehandel, huskjededrift for boligentreprenører og eiendomsutvikling.
I Norge eier vi blant annet:
Bademiljø | Blink Hus | BoligPartner | Byggeriet | Byggtorget
Comfort | Fargerike | Kulør | Mal Proff
Malorama | Mestergruppen Arkitekter
Mestergruppen Eiendom | Mestergruppen Logistikk
| Mesterhus | Nordbohus | Pretre | Saltdalshytta
Steddy | Systemhus | VVS Norge | WIFA | XL-BYGG
Følg pressemeldinger fra Mestergruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Mestergruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Mestergruppen
RS Bygg Egersund blir nytt medlem i Nordbohus26.9.2025 10:45:24 CEST | Pressemelding
RS Bygg Egersund er nå en del av Nordbohus-kjeden, og styrker dermed tilbudet av boliger og byggeprosjekter i Dalane og omegn. Med solid erfaring innen boligbygging, rehabilitering og prosjektledelse, er RS Bygg et etterlengtet tilskudd til kjeden.
VVS Norge styrker bransjen gjennom samarbeid med Rørentreprenørene Norge26.9.2025 09:41:14 CEST | Pressemelding
VVS Norge melder seg inn i Rørentreprenørene Norge (RørNorge) nå som organisasjonen har åpnet for at kjedekontorer kan være medlemmer.
XL-BYGG Midttømme åpnet nytt byggevarehus22.9.2025 09:27:25 CEST | Pressemelding
XL-BYGG Midttømme har åpnet sitt splitter nye byggevarehus på Skjerdingstad Næringspark i Melhus kommune. Det nye anlegget skal være en arena for inspirasjon, rådgivning og vareforsyning for kunder i Melhus- og Midtre Gauldal kommune.
Mestergruppen inngår strategisk partnerskap med TRY - satser tungt på AI28.8.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Byggevare- og boligkonsernet Mestergruppen har inngått et strategisk partnerskap med TRY for å styrke markedsarbeidet for konsernets kjeder og medlemmer.
Blix Gruppen i Kirkenes og Tana velger XL-BYGG25.8.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
XL-BYGG er glad for å kunngjøre tilførselen av to nye anlegg i Finnmark etter at familien Blix har signert avtale om å bli med i byggevarekjeden. Dette markerer en betydelig utvidelse av tilstedeværelsen til XL-BYGG i regionen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom