Statens vegvesen hjelper deg i sommertrafikken
25.6.2021 09:00:00 CEST | Statens vegvesen | Pressemelding

Sjekk www.vegvesen.no/trafikk når du er på reise!
Kartet gir fra i dag informasjon om:
- Nye webkamera på de mest trafikkerte ferjekaiene i Nord
- Alle landets rasteplasser, Nasjonale turistveier og ladeplasser
- Veiarbeid i fremtid og planlegge reisen deretter
- Mer informative trafikkmeldinger
Komme fram til planlagt tid
− Folk ønsker å vite om hindringer, slik at man kommer fram til planlagt tid. Derfor har vi lagt inn nye tjenester i vegkartet for at bilistene skal kunne får en forutsigbar reise i sommer, sier vegdirektør Ingrid Dahl Hovland.
I tillegg til de nye webkamera på ferjekaier som ofte har lang ventetid om sommeren, så finner du fram til 650 kamera som dekker riksveinettet.
− Vi skal hjelpe deg i sommertrafikken! Vi starter med den nærstående ferietrafikken, men det vil komme flere tiltak som skal gjøre det enklere å ferdes på de norske veiene fremover, sier Dahl Hovland.
Nøkkelord
Kontakter
Frida Gunnestad JohansenSeniorrådgiver KommunikasjonStatens vegvesen Vegdirektoratet
Tel:950 51 988Frida.gunnestad.johansen@vegvesen.noBilder

Lenker
Om Statens vegvesen
Statens vegvesens leder an i utviklingen av et framtidsrettet, effektivt, miljøvennlig og trygt transportsystem. Vi bygger, drifter og vedlikeholder landets riksveier, og vi tar vare på helheten gjennom vårt nasjonale ansvar for beredskap på veg og ved utvikling av tydelig regelverk og standarder for alle.
Gjennom arbeid og tilsyn med trafikanter og kjøretøy, ny teknologi og utvikling av digitale tjenester sikrer vi trafikantene og næringslivet en tryggere, enklere og grønnere reisehverdag.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Batteridrevne hjullastere imponerer i tunnel29.9.2026 12:57:39 CEST | Pressemelding
Batteridrevne hjullastere gjør jobben like effektivt som dieselmaskiner. De har få barnesykdommer og gir bedre arbeidsmiljø. Det er ferske erfaringer etter testdrift på E6 og E134.
Nattarbeid på Vikafjellet denne veka og neste28.9.2026 13:26:30 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen gjer arbeid på Vikafjellet denne veka og neste. Det er naudsynt å stengja vegen i periodar.
Stenger Stallogargotunnelen for brannøvelse28.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Tirsdag 29. september holder Statens vegvesen en beredskapsøvelse i Stallogargotunnelen på riksveg 94 i Hammerfest. Tunnelen blir helt stengt mellom klokka 09.30 og 15.00.
Ledebil og manuell dirigering på E16 ved Stanghelle neste uke24.9.2026 13:46:50 CEST | Pressemelding
Det blir ledebil, manuell dirigering og tidvis kortvarig stans på E16 ved Stanghelle i uke 40.
Ny innfartsparkering ved rv. 41 i Birkeland24.9.2026 11:17:26 CEST | Pressemelding
En ny innfartsparkering langs rv. 41 i Birkeland gjør det enklere å sette igjen bilen og ta bussen videre til Kristiansand.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
