Spellemann-nominerte Larsiveli slipper ny banger
27.3.2020 08:00:00 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Etter et travelt år, er Spellemann-nominerte Larsiveli klar for å slippe musikk! I dag slipper han den første singelen, «Oisann» fra en kommende EP, hvor han har samarbeidet med produsenten Pluto, som står bak blant annet “Hallo” med Isah og Dutty Dior.
På den kommende EPen har Larsiveli gått litt bort fra det seriøse, og er klar for å vise en mer leken og mer eksperimentell side av seg selv. Med på hele prosjektet, samarbeider Larsiveli med produsenten Pluto. “Oisann” er en smak på hva som kommer.
- «Oisann er en låt produsert av Pluto. Vi har hatt noen regler i studio og det er å ikke tenke og bare ha det gøy. Det har vært mye fokus på veldig personlige og såre ting i livet mitt den siste tiden så nå føler jeg det er på tide at jeg skal få lov til å ha det gøy, smile og le. Pluto får som vanlig frem det beste i meg så jeg gleder meg til å vise folket resten av låtene vi har gjort sammen» - Larsiveli
HØR LARSIVELI - "OISANN" HER
I 2018 fikk et større publikum øynene opp for Larsiveli med låten «Baby», som lå på A-listen til NRK P3 fra April til August. Larsiveli begynte å bygge en trofast fanskare allerede i 2010 med duoen Greenlight, sammen med Jesse Green, som ufiltrert om en småbyoppvekst på siden av samfunnet i Horten. Mulighetene åpnet seg virkelig i 2019 da han kickstartet året med EP-en Tvilling, og to solide konserter under by:Larm som høstet gode anmeldelser. Tvilling er en EP som gjenspeiler Larsiveli sine to personligheter, og er nominert med i årets Spellemann under kategorien Årets Låtskriver. Han ga også ut flere singler, samt to freestyles, “Lullabye” og “Leve”, som fansen har tatt meget godt imot.
Larsiveli er kjent for sin evne til å formidle sterke følelser, i kombinasjon med ferdigheter og musikalitet. Han er «...en av de mest fleksible rapperne i landet, med en evig omskiftelig rapflow» (Klassekampen), «stahet og sult, blandet med ydmykhet og koketteri» (Natt & Dag), med et «sjeldent stjernepotensiale» (Dagbladet).
Fra 730.no sin offisielle kåring, så havnet Larsiveli på topp tre av de beste norske rapperne - kåret av landets rappere.
Nøkkelord
Kontakter
Manbir Singh PlahaEvent & Promotion Manager
Tel:+47 952 55 037manbir.plaha@umusic.comBilder





Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Secret Symphony – The Orchestral Music Of Secret Garden får urpremiere i London 24. mars 202730.10.2026 09:00:04 CET | Pressemelding
Secret Symphony – The Orchestral Music of Secret Garden får urpremiere i Cadogan Hall i London onsdag 24. mars 2027, med Royal Philharmonic Orchestra og Holst Singers. Konserten er kuratert og presentert av Rolf Løvland og Fionnuala Sherry, og ledes av dirigent James Morgan
Malik slipper «KJÆRLIGHET OM DAGEN»22.10.2026 11:00:42 CEST | Pressemelding
Etter suksessen med «VAKRESTE PÅ BYN», følger Malik opp med den nye singelen «KJÆRLIGHET OM DAGEN» fredag 23. oktober. Låten viser en mer sårbar og reflektert side av artisten, og bygger videre på det melodiske uttrykket som har preget hans siste utgivelser. Singelen «VAKRESTE PÅ BYN» ble sluppet tidligere i år og fikk raskt stor oppmerksomhet på TikTok. Nylig fremførte Malik også låten under Costume Awards på Nationaltheatret i Oslo, foran et fullsatt teater med profiler fra mote-, influencer- og musikkbransjen. Sammen viser «VAKRESTE PÅ BYN» og «KJÆRLIGHET OM DAGEN» bredden i Malik som artist – fra energisk banger til varm og bittersøt historiefortelling. «KJÆRLIGHET OM DAGEN» handler om en relasjon som er fin, men kortvarig – om nærheten som finnes i øyeblikket, selv når man vet at det kanskje ikke varer. I refrenget synger Malik: «Selv om det kortvarig, har vi det bra sammen, kjærlighet om dagen», og setter ord på følelsen av å holde fast i noe ekte, selv når det bare finnes her og
Silje Nergaard slipper jubileumsutgave av At First Light21.10.2026 11:15:55 CEST | Pressemelding
«Våren 2000 var jeg i Stockholm og mikset albumet mitt, At First Light. En morgen mens jeg spiste frokost på hotellet, lyttet jeg til miksen av sangen vi hadde gjort ferdig dagen før. Sangen het Be Still My Heart. Med hodetelefonene på, og mens kaffen ble kald, følte jeg umiddelbart at sangen hadde noe helt spesielt. Det jeg ikke ante da var at denne låta og dette albumet, ville åpne verden for meg på en måte jeg aldri kunne ha forestilt meg.»
Norlie & KKV tilbake til 2008 med «Heartbreak & 808s»16.10.2026 10:18:15 CEST | Pressemelding
Den svenske pop- og hiphopduoen Norlie & KKV slipper «Heartbreak & 808s» sammen med vennen og artistkollegaen Bruno 16. oktober. Med utgangspunkt i Kims første kjærlighetssorg tar låten oss tilbake til videregående, ung kjærlighet og et brudd som mange år senere kan ses tilbake på med takknemlighet.
Secret Garden slipper Raise Your Voices med Royal Philharmonic Orchestra og Holst Singers16.10.2026 10:16:48 CEST | Pressemelding
Singelen er den andre fra det kommende albumet Secret Symphony – the Orchestral Music of Secret Garden performed by the Royal Philharmonic Orchestra og er ute globalt i dag 16. oktober.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
