Universal Music Norge

Sommeren er ikke over med Vidar Villa og Celine Madelen!

25.8.2022 14:33:12 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Del

Vidar Villa, kjent for sine feststemte låter og morsomme tekster, har nettopp fullført Norges mest unike sommerturné, til sjøs ombord i sin egen flytende konsertvenue – Kulturbåten MS Bjørvika.

Nå avslutter han sommeren med en vakker sensommer-låt med glimt i øyet nemlig “Klisjé”, en duett med TikToker og den fremadstormende artisten Celine Madelen.

Låten er årets sensommerperle, som tviholder på sommernostalgien og mykner overgangen til høsten.

Denne låta er lagd for å høres på når høsten kommer og man vil bade litt i nostalgien fra sommeren – Celine Madelen.

Nå som sommeren nærmer seg slutten ville vi dra på litt ekstra med sommerklisjéene for å forlenge den en liten stund til. Det er en grunn til at det som blir klisjéer blir nettopp det. På avstand kan man fnyse av dem, men om man møter den rette personen, så begynner plutselig de sviskete kjærlighetsklisjéene å gi mening – Vidar Villa.

Gjennom året har Vidar sluppet flere låter, inkludert hitten “Samme Jævla Sangen” sammen med Halva Priset. Låten ble fremført på Rådhusplassen under VG-Lista Showet og har i skrivende stund nærmere 3,6 millioner avspillinger på Spotify.

Villa er soleklart en av Norges største norskspråklige artister, med over 100 millioner avspillinger på Spotify og utsolgte konserter over hele landet de siste årene.

Siden den sterke debuten har Vidar skrevet all sin musikk selv, sammen med låtskriverkollega Jonas Thomassen og resten av sitt bandet.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Makosir ute med «Slem»20.3.2026 10:15:00 CET | Pressemelding

Fredag 20. mars serverer Makosir en leken oppfølger: «Slem»! 27. februar slapp Makosir årets første singel, «Jessica», som markerer starten på en ny æra og et nytt musikalsk kapittel. Låten skildrer desperasjonen i å forsøke å fylle et tomrom, og følelsen av å smile utad mens det stormer på innsiden. Den gikk raskt viralt på sosiale medier og peaket på #19 på Spotify. Om den ferske oppfølgeren «Slem» sier Makosir: «Låten er en total banger som handler om tension på klubben» Hør låten her! «Jessica» og «Slem» er to viktige brikker i en ny æra, og Makosir hinter mot et kommende prosjekt. Han beskriver prosessen som den mest utviklende perioden i karrieren så langt: «Jeg har lært så mye i denne prosessen, men aller mest om meg selv. Jeg har aldri følt meg så sikker på hvem jeg er som artist og hva jeg vil formidle. Dette føles som et ‘stars align’-prosjekt, og jeg tror oppriktig at det ikke kunne blitt noe bedre. Vi er ekstremt stolte av hva vi har fått til!» - Makosir Mer om Makosir: Mak

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye