Solberg Maskin bygger gang- og sykkelvei i Trondheim

Kontrakten har en verdi på ca. 17 millioner kroner eks. mva. og omfatter blant annet bygging av 1500 meter gang- og sykkelvei, omlegging av 340 meter fylkesvei og flytting av to bygninger.
– Vi gleder oss til å komme i gang med dette prosjektet. Prosjektet omfatter også belysning av den nye gang- og sykkelveien. Vi skal i tillegg utføre noe kommunale vann- og avløpsarbeider. Dette er en veldig fin jobb for våre fagarbeidere og vår maskinpark nå i vinter og utover i 2021, sier Jan Erik Holten, daglig leder i Solberg Maskin.
Digitalt oppstartsmøte
I midten av januar hadde partene et digitalt oppstartsmøte, der blant annet samhandling, kommunikasjon og HMS stod på agendaen.
– Det var en positivt møte. Alle involverte er opptatt av at dette skal bli et godt prosjekt, og at tett samarbeid er en viktig suksessfaktor. Vi gikk også gjennom fremdriftsplan, rammer for prosjektet, og hvordan vi skal skape en sikker anleggsplass både for anleggsarbeidere og publikum, sier Holten.
Oppstart og fremkommelighet
Planer for trafikkavvikling og sikring av arbeidssted må være godkjent før arbeidet kan starte.
– Vi har mottatt arbeidsvarslingsplaner og er i dialog med entreprenør og Statens vegvesen om noen tilpasninger av denne før den godkjennes. Vi regner med at dette ordner seg raskt og at vi kan starte tidlig i februar, sier byggeleder Hanne Engløkk i Trøndelag fylkeskommune.
Planen er å starte med VA-anlegget på østsiden av vegen mot industriområdet. Arbeidet vil i størst mulig grad pågå med tung sikring og to kjørefelt, men det vil også være perioder med ett kjørefelt og lysregulering.
– Ulemper med fremkommelighet ved veibygging er dessverre ikke til å unngå. Alle skal være trygge på at sikkerheten til arbeidere og trafikanter står i fokus, og vi oppfordrer alle som ferdes på strekningen til å ta hensyn og vise respekt for hverandre, sier Hanne Engløkk.
Arbeidene skal være ferdige i desember 2021.
Nøkkelord
Kontakter
Jan Erik HoltenDaglig lederSolberg Maskin
Tel:+47 924 40 274jan.erik.holten@solbergmaskin.noBilder


Om Peab
Peab er Nordens samfunnsbygger med 13 000 medarbeidere og en omsetning på 59 milliarder svenske kroner. Med lokal tilstedeværelse og fokus på egne ressurser utvikler, anlegger og bygger vi hverdagen der livet leves. Hovedkontoret ligger i Förslöv i Skåne, Sverige. Aksjen er børsnotert ved Nasdaq Stockholm. I Norge har Peab ca. 1500 ansatte og en omsetning på ca. 6,4 milliarder kroner.
Følg pressemeldinger fra Peab
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Peab på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Peab
Samarbeid om nytt sentrumshotell i Narvik8.7.2025 07:41:15 CEST | Pressemelding
Narvikregionen er i en spennende utviklingsfase, og nå skal overnattingstilbudet styrkes. Dronningens gate 27 Narvik AS har inngått en samspillsavtale for detaljprosjektering av nytt sentrumshotell med entreprenøren Peab og arkitektene Krook & Tjäder.
Peab restaurerer Trondenes middelalderkirke19.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Peab Bogstrand AS har inngått kontrakt om vedlikehold og restaurering av taket på Trondenes kirke i Harstad – verdens nordligste middelalderkirke.
Ny leder for Peab Bygg i Telemark og Vestfold27.5.2025 09:17:22 CEST | Pressemelding
Håvard Dybendal overtar ansvaret for Peabs byggvirksomhet i Telemark og Vestfold etter at Lars Hunkilen har valgt å fratre sin stilling i selskapet.
Peab har inngått to nye kontrakter med Trøndelag fylkeskommune23.5.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Skiltavdelingen i Peab Anlegg har inngått to kontrakter med Trøndelag fylkeskommune til en samlet verdi på nærmere 40 millioner kroner. Kontraktene gjelder rehabilitering av støyskjermer i Trondheim samt ulike trafikksikkerhets- og vedlikeholdstiltak på fylkesveinettet i Trøndelag.
Peab bygger ny trafikkløsning i Trondheim sentrum15.5.2025 15:00:00 CEST | Pressemelding
Peab Anlegg er tildelt oppdraget med å bygge en moderne trafikkløsning i Kongens gate i Trondheim sentrum. Prosjektet er utviklet i samspill med Trøndelag fylkeskommune, og er nå klart for byggestart.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom