Skoler og helsestasjoner i Stavanger får raskere nett

Lyse har vært kommunens kommunikasjonsleverandør siden 2012 og er svært glade for å få fornyet tillit i anbudskonkurransen som nå er avsluttet. Kontrakten har en verdi på 36 millioner kroner og går over en avtaletid på opptil seks år inkludert opsjoner.
Den nye avtalen innebærer økt båndbredde for en rekke lokasjoner. Flere helsestasjoner, sykehjem og skoler vil få raskere nett når den nye avtalen trer i kraft på nyåret.
- Den økte hastigheten vil gi bedre opplevelser både for de ansatte i Stavanger kommune og for skoleelever og andre som tar i bruk nettet på kommunens lokasjoner, sier IT-sjef Stein Ivar Rødland i Stavanger kommune.
Samarbeidet mellom Stavanger kommune og Lyse er viktig for å stadig utvikle og forbedre tjenestene som tilbys.
- Stavanger kommune stiller krav til oss som gjør at vi stadig blir bedre. Kommunens driftskritiske virksomhet krever et robust nett som sikrer stabile og gode tjenester, sier administrerende direktør Kenneth Asheim i Lyse Fiber.
Nøkkelord
Kontakter
Andreas VeggelandKommunikasjonsansvarlig tele
Tel:982 96 708andreas.veggeland@lyse.noBilder

Om Lyse
Lyse er et norsk energi- og telekomkonsern. Konsernet er en nasjonal aktør innen fornybar, og er landets fjerde største vannkraftprodusent. Gjennom det landsomfattende Altibox-partnerskapet leverer konsernet bredbånds- og underholdningstjenester til en betydelig andel av befolkningen og gjennom mobiloperatøren ice bygger Lyse Norges tredje 5G mobilnett.
Konsernet er heleid av 14 kommuner i Sør-Rogaland, og verdiskapingen går tilbake til fellesskapet. Eierkommunene legger til grunn et langsiktig industrielt eierskap og har forventninger til selskapet som samfunnsbygger med et regionalstrategisk perspektiv og tilfredsstillende lønnsomhet. Lyses totale bidrag til stat, vertskommuner og eierkommuner for 2024 var på om lag 4,53 milliarder kroner.
Følg pressemeldinger fra Lyse
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Lyse på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Lyse
Lyse og HitecVision går sammen om nordisk fibernettverk8.7.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Lyse får HitecVision inn på eiersiden i Altibox Carrier med felles målsetning: Å bygge Nordens ledende plattform for høyhastighets fiberinfrastruktur til datasenterbransjen.
Nå kan du finne ut om Norgespris lønner seg2.7.2025 06:58:00 CEST | Pressemelding
Bare få dager etter lansering har mer enn 5000 kunder testet Norgespris-kalkulatoren med ekte forbruksdata.
Kristin Dahle Larsen ansatt som konserndirektør for Lyses televirksomhet26.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Blir permanent leder for Altibox og ice.
Rosalie Poen ny konsernsjef i Lyse15.5.2025 09:15:00 CEST | Pressemelding
Hun starter i den nye stillingen etter sommerferien og overtar etter Eimund Nygaard, som har vært konsernsjef i 27 år.
Lyse kjøper Egersund vindkraftverk30.4.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Lyse har i dag inngått avtale om kjøp av Egersund vindkraftverk. Dette blir Lyses første vindpark.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom