Skatteetaten vil vurdere å forlenge skattemeldingsfristen

– Vi følger hele tiden med på hvor mange som får levert skattemeldingen. I går var det 130.000 som fikk levert den, og klokken 14 ser vi at rundt 50.000 har levert i dag. Vi vil vurdere behov for forlengelse av fristen dersom det fortsatt er tekniske problemer i morgen, sier divisjonsdirektør Marta Johanne Gjengedal i Skatteetaten.
– Noen har fått feilmelding når de prøver å logge inn. Det beklager vi. Vårt råd er at hvis du opplever treghet eller feilmelding kan du prøve å oppdatere siden eller prøve igjen senere. Ettersom fristen for levering var på en søndag og fridagen 1. mai er en mandag i år, regnes det ikke som for sent om du leverer innen tirsdag 2. mai, sier Gjengedal.
– Vi har tatt midlertidige grep som sikrer at de som er pålogget får levert skattemeldingen, sier Gjengedal.
4,2 millioner har mottatt digital skattemelding i år. Så langt har tre millioner sendt inn i sin skattemelding, noe som er det høyeste antallet siden den nye skattemeldingen ble lansert i 2020. Rundt fire millioner har åpnet skattemeldingen.
Nøkkelord
Kontakter
Kommunikasjonsavdelingen i Skatteetaten
E-post: presse@skatteetaten.no
Bilder

Om Skatteetaten
I Skatteetaten jobber vel 7000 ansatte mot samme mål; å sikre finansieringen av velferdssamfunnet. Skatteetaten er underlagt Finansdepartementet, og har ansvaret for et oppdatert folkeregister og at skatter og avgifter blir fastsatt og innbetalt på riktig måte.
Følg pressemeldinger fra Skatteetaten
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Skatteetaten på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Skatteetaten
Folkeregisteret mottok 11 000 tips om feil adresse i 2025 – nå blir det enklere å tipse15.1.2026 08:46:31 CET | Pressemelding
Alle som bor i Norge, skal være registrert i Folkeregisteret med den adressen de faktisk bor på. Likevel er det ikke alle som melder fra når de flytter. Du kan tipse Skatteetaten hvis du kjenner til at noen står registrert på feil adresse.
Nå skal skatten betales på en ny måte13.1.2026 07:45:45 CET | Pressemelding
Siden 1957 har vi i Norge trukket skatt av lønnen før den utbetales, og arbeidsgiver har satt skatten på en sperret skattetrekkskonto før den har blitt overført til Skatteetaten. Nå skal skatten betales på en ny måte.
Julebordskontroller av serveringssteder: Fant feil hos over halvparten17.12.2025 08:06:36 CET | Pressemelding
Skatteetatens skattepatrulje fant feil hos 75 av 134 kontrollerte serveringssteder i sine kontroller i julebordsesongen.
Rekordmange ser på tallene: Nå kan du sjekke skattekortet for 202615.12.2025 06:30:00 CET | Pressemelding
I dag sendes det ut melding til 4,4 millioner personer om at skattekortet for inntektsåret 2026 er klart på skatteetaten.no. For å unngå restskatt eller at du betaler for mye skatt, er det viktig at du sjekker opplysningene i skattekortet.
Skatteetaten inngår samarbeidsavtale med Infra Group for å bekjempe a-krim4.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Infra Group og Skatteetaten har signert en samarbeidsavtale for å forebygge og bekjempe arbeidslivskriminalitet. Dette er den 30. samarbeidsavtalen Skatteetaten inngår med store offentlige og private virksomheter, og tiltaket høster både europeisk og nasjonal ros.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
