Skanska bygger nytt byggetrinn for Obos på Fornebu
13.5.2022 08:21:30 CEST | Skanska Norge | Pressemelding

De 73 leilighetene som Skanska har fått bestilling på utgjør kvartal 2 av Nansenløkka-prosjektet, som er en utbygging som går over flere år. Skanska har hatt en sentral rolle i utviklingen av prosjektet sammen med Obos og byggingen av kvartal 1 pågår for fullt.
Nansenløkka er et pilotprosjekt i FutureBuilt og har svært høye klima og miljøambisjoner. De overordnede målene er å redusere klimagassutslippene med mellom 30 og 50 prosent.
- Vi har samarbeidet meget godt med OBOS over mange år i utviklingen av prosjektet og jeg er glad for at vi nå er klare for å starte et nytt byggetrinn i denne klimaambisøse utbyggingen, sier Tomas Kjendlie, regiondirektør i Skanska Oslo Boligproduksjon.
Prosjektet gjennomføres som totalentreprise med oppstart bygging i løpet av andre kvartal 2022 og ferdigstilling i løpet av fjerde kvartal 2024.
Kontakter
For mer informasjon:
Audun Lågøyr, kommunikasjonsdirektør Skanska Norge AS: 934 52 531
Tomas Kjendlie, regiondirektør Skanska Oslo Boligproduksjon: 458 69 163
Bilder


Om Skanska Norge
Skanska er et av verdens største entreprenør- og prosjektutviklinskonsern med virksomhet i Norden, Europa og USA. Skanska Norge har ca 3700 ansatte og rundt 200 pågående prosjekter over hele landet. Selskapet har virksomhet innen fire forretningsområder; bygg, anlegg, eiendomsutvikling og spesialister.
Følg pressemeldinger fra Skanska Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Skanska Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Skanska Norge
Statens vegvesen og arbeidsfellesskapet Skanska og Vassbakk & Stol har signert kontrakt om oppgradering av E16 Lærdalstunnelen11.9.2026 13:00:00 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen og arbeidsfellesskapet Skanska og Vassbakk & Stol har signert kontrakt om oppgradering av E16 Lærdalstunnelen i Vestland – verdens lengste vegtunnel på 24,5 kilometer. Kontrakten har en verdi på om lag 1,6 milliarder kroner, og prosjektet skal bidra til økt sikkerhet og mer robust drift i en av Norges viktigste transportårer mellom øst og vest.
Skanska bygger nytt kulturhistorisk museum på Odderøya2.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Skanska er godt i gang med byggingen av VIGA kulturhistorisk museum på Odderøya i Kristiansand.
Skanska har signert kontrakt for teknisk sentral ved Nye Rikshospitalet1.9.2026 10:30:00 CEST | Pressemelding
Skanska har signert kontrakt med Helse Sør-Øst RHF ved Sykehusbygg for bygging av den nye tekniske sentralen F2 ved Nye Rikshospitalet i Oslo. Kontrakten har en verdi på 392 millioner kroner.
Skanska bygger nytt signalbygg i Stavanger1.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Skanska har inngått kontrakt med Mitt Hillevåg AS om bygging av boligprosjektet Sytten i Stavanger – et nytt signalbygg med 53 leiligheter ved Hillevågsvannet.
Godt salg gir byggestart for neste byggetrinn på Lillebytunet31.8.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Skanska starter nå byggingen av byggetrinn 2 på Lillebytunet i Trondheim. Etter sterk salgsutvikling går prosjektet videre i et boligmarked som fortsatt er preget av lav aktivitet og få nye byggestarter.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
