Skanska bygger nye Madlamark skole i Stavanger
22.6.2020 11:47:31 CEST | Skanska Norge | Pressemelding

Madlamark skole er en to- parallells barneskole, trinn 1-7 (B14 – skole), og er designet som en «fløy»-skole i to etasjer, med et totalt areal inkludert idrettshall på omlag 9.600 m2. En av fløyene inneholder STOLT- avdeling (Særskilt Tilrettelagt Opplærings Tilbud). Fløyene knyttes sammen av et hjerterom som også har adkomst inn til idrettshallen.
Skolen skal bygges iht passivhusstandarden, leveres med energibrønner og solceller på tak, og vil bli miljøsertifisert i henhold til BREEAM-NOR med karakter Very Good
Alle sammen – SAMMEN!
Skanska har sammen med sine samarbeidspartnere utviklet skolen i en «design built» konkurranse som ble vunnet juli 2019. Fra høsten 2019 og frem til januar 2020 har en i samspill med byggherre, brukere, driftspersonell og samarbeidspartnere optimalisert skolen.
Mottoet for prosjektet er «Alle sammen – SAMMEN». Med dette som fokus har prosjektet lykkes med å designe en skole som er «åpen» og inkluderende.
- I Madlamark-prosjektet har vi fått benyttet vårt mangfold i nært samarbeid med partnere og kunde til å utvikle en inkluderende og fin skole som vi er stolte av. Gjennom konkurransen og samspillet har vi fått påfyll av læring og viktig kompetanse, påpeker Regiondirektør i Skanska, Jone Klingsheim
Byggearbeidene startet i mai 2020 og vil pågå parallelt med skole i full drift. Elevene vil i byggeperioden være lokalisert i noen av skolens eksisterende bygg samt i nytt midlertidige modulbygg som er etablert på skoletomten. Utførelse av bygge- og anleggsarbeider parallelt med skole i full drift på «samme tomt» fordrer et særdeles høyt fokus mht. HMS, logistikk og kommunikasjon mellom entreprenør, skole og byggherre.
- Ved å bygge skoler som tilrettelegger for læring og inkludering lever vi opp til vår visjon om å bygge for et bedre samfunn. Vi ser frem til å videreføre det gode samarbeidet med oppdragsgiver og samarbeidspartnere som er engasjert i prosjektet, avslutter Jone
Undervisningsdelen vil stå ferdig i Q4.2021. Idrettshallen samt utomhusanlegg ferdigstilles Q4 2022.
Bilder
Om Skanska Norge
Skanska er et av verdens ledende entreprenørkonsern med ekspertise innen bygg og anlegg, utvikling av kommersielle lokaler, boliger og prosjekter i offentlig-privat samarbeid. Norge er ett av ni hjemmemarkeder der Skanska har virksomhet.
Følg pressemeldinger fra Skanska Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Skanska Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Skanska Norge
Skanska har signert kontrakt med Osterøy kommune om Osterøytunet Omsorg+18.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Skanska har signert kontrakt med Osterøy kommune om samspillsfasen for Osterøytunet Omsorg+. Prosjektet skal styrke kommunens helse- og omsorgstilbud, og skal nå videreutvikles før en eventuell beslutning om gjennomføring.
Statens vegvesen og arbeidsfellesskapet Skanska og Vassbakk & Stol har signert kontrakt om oppgradering av E16 Lærdalstunnelen11.9.2026 13:00:00 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen og arbeidsfellesskapet Skanska og Vassbakk & Stol har signert kontrakt om oppgradering av E16 Lærdalstunnelen i Vestland – verdens lengste vegtunnel på 24,5 kilometer. Kontrakten har en verdi på om lag 1,6 milliarder kroner, og prosjektet skal bidra til økt sikkerhet og mer robust drift i en av Norges viktigste transportårer mellom øst og vest.
Skanska bygger nytt kulturhistorisk museum på Odderøya2.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Skanska er godt i gang med byggingen av VIGA kulturhistorisk museum på Odderøya i Kristiansand.
Skanska har signert kontrakt for teknisk sentral ved Nye Rikshospitalet1.9.2026 10:30:00 CEST | Pressemelding
Skanska har signert kontrakt med Helse Sør-Øst RHF ved Sykehusbygg for bygging av den nye tekniske sentralen F2 ved Nye Rikshospitalet i Oslo. Kontrakten har en verdi på 392 millioner kroner.
Skanska bygger nytt signalbygg i Stavanger1.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Skanska har inngått kontrakt med Mitt Hillevåg AS om bygging av boligprosjektet Sytten i Stavanger – et nytt signalbygg med 53 leiligheter ved Hillevågsvannet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


