Senkveld-testen: Blipp mot resten

Helene er både imponert og irritert over Stians suverenitet i konkurranser. Han slo henne i forrige sesong av Senkveld-slaget: «Øst mot Vest», og han får tilsynelatende til alt han prøver seg på. Nå skal Helene gi Stian en mulighet til å virkelig bevise hva han er god for. Hun samler et lag med seks norske kjendiser som Stian skal få bryne seg på.
Hevnen er søt
- Nå koser Helene seg skikkelig. Jeg har aldri sett henne så fylt av skadefryd og så maktglad som nå. Jeg føler hun har lett med lupe etter svakhetene mine, og jeg vet ikke hva som venter meg i konkurransene mot kjendisene, sier Blipp.
Innspillingen foregår i Kanonhallen på Løren hvor Stian får 14 ulike oppgaver som han skal løse i konkurranse mot de utvalgte kjendisene. Helene er programleder i konkurransen, det er hun som eier showet og har satt i gang alle utfordringene.
- Jeg koser meg nå som jeg skal få hevn, og utsette Stian for ulike utfordringer i «Senkveld-testen: Blipp mot resten». Jeg har saumfart hans gode og dårlige sider, og han skal virkelig få brynt seg denne gangen. Siden jeg er høygravid kan jeg ikke delta selv, men jeg bestemmer alt og synes det er stas å få være min egen «gamemester» i sesongens Senkveld-konkurranse, sier Helene Olafsen.
Kjendislaget
Her er de seks kjendisene Stian Blipp skal konkurrere mot denne sesongen:
Agnete Husebye (Agnetesh), youtuber.
Terje Sporsem, komiker.
Anders Jacobsen, tidligere skihopper.
Bernt Hulsker, fotballkommentator og tidligere fotballspiller.
Victor Sotberg, youtuber.
Katarina Flatland, programleder.
Uvitende om oppgavene
Hverken Stian eller kjendisene vet hvilke konkurranser de skal gjennom i Kanonhallen.
- Uansett blir det urettferdig siden jeg er alene mot seks kjendiser. Men jeg skal gjøre mitt beste for å ikke oppfylle Helenes ønske om å se meg tape, sier Stian Blipp.
Utfordringene under konkurransene er i ulike former og har ulikt innhold. Noen er skremmende, andre er flaue eller veldig fysisk krevende. Underveis blir det tvister og overraskelser, men spørsmålet er: Klarer Stian å slå kjendislaget Helene har samlet, og vise at han er uovervinnelig?
Avhengig av hvilken type konkurranse det er, sanker Stian og motstanderlaget poeng underveis. Konkurransene avgjøres ved at Helene trykker på en diger, rød knapp som utløser alarmen i studio.
- Helene er ubestridt sjef og dommer, og har all makt denne gangen. Og hun elsker det!, sier Stian Blipp.
«Senkveld med Helene og Stian» og «Senkveld-testen: Blipp mot resten» har sesongpremiere på TV 2 og TV 2 Sumo fredag 31. januar kl. 22.15.
Kontakter
Unn Grethe BergePR- og medierådgiver
Pressekontakt for Jakten på kjærligheten, Sporløs og Senkveld med Helene og Stian.
Bilder





















Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
TV 2 bekrefter enda en sesong etter monstertall23.10.2025 15:00:00 CEST | Pressemelding
De ni første episodene av «Norges dummeste» sesong to har et snitt på over én million seere, da er det ingen overraskelse at TV 2 bekrefter enda en sesong.
TV 2 og Viaplay deler rettighetene til vintersport fra Østerrike20.10.2025 13:00:00 CEST | Pressemelding
TV 2 og Viaplay skal kommende sesong dele rettighetene til verdenscupen i alpint, hopp og kombinert fra Østerrike.
Presseinvitasjon: Førpremiere «Kompani Lauritzen: Tropp 4»20.10.2025 09:35:35 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 ønsker pressen velkommen til å møte deltakere og befal på førpremieren av «Kompani Lauritzen: Tropp 4» fredag 24. oktober kl. 18.00.
Priv. til red.: TV 2 lanserer ny pressetjeneste15.10.2025 14:43:17 CEST | Pressemelding
Mandag 3. november lanserer TV 2 ny pressetjeneste. Den gamle pressetjenesten vil da avvikles. Allerede nå kan brukere registrere seg og ta den nye i bruk.
Presseinvitasjon: «Skal vi danse»15.10.2025 12:28:33 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 ønsker pressen velkommen til å dekke tredje livesending av «Skal vi danse» lørdag 18. oktober.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
