Universal Music Norge

Sebastian Zalo & Gus Polden “24 timer” - Release 15. juli

Del
Universal Music
Universal Music

Sebastian Zalo tar med seg sin gode venn Gus Polden på eventyr i låten ”24 Timer”.
Eventyret spiller på strenger av sommer, leskende drikke og følelsen av sola på huden.

"Dette er kanskje det letteste låtslippet vi har hatt, vi gikk i studio sammen med en tanke om å lage noe gøy, og i løpet av dagen var plutselig låten der! Vi kjente at den hadde et veldig sommerlig preg og fant ut at vi bare ville ha den ut så fort som mulig, så vi gikk i studio igjen et par dager senere og gjorde den ferdig! Vi tok til og med coverbilde med telefonen samme dagen i parken på utsiden av studio. Deilig å kjenne på at man kan gjøre det så lett som det!"  - Gus Polden

"Låten er et utrykk av gode vibber og å gjøre det beste ut av dagen" –Sebastian Zalo

«Låta handler om å gjøre det beste ut av en hver situasjon, og at man kan komme lenger om man bare tør å ta et par sjanser og trå litt utenfor komfortsonen» - Gus Polden 

Hør «24 timer» HER 

Sebastian Zalo har siden det definitive gjennombruddet i 2020 blitt nominert til både Spellemann og P3 Gull, og gjennom opptredener på steder som by:Larm, Øyafestivalen, Lindmo, Stavernfestivalen, Sommeråpent, De Neste & P3 Live skapt unike relasjoner med sine lyttere. Han avsluttet 2021 med å lage temalåten til NRK sin julekalender “Kristiania Magiske Tivolitheater”.
I januar i år slapp Zalo EPen «Vi som skulle bli gamle menn», en hyllest til bestevennen Benjamin Ruud, og i mai slapp han låten «Lykkelig uten meg». 

Zalo har allerede skapt unike relasjoner med lyttere gjennom musikken sin, men pangstarten er dog akkurat det – kun starten på en mangfoldig og berikende reise.  

Gus Polden er Sebastian Zalos gode venn og faste musikalske samarbeidspartner. Nå har de laget det som seiler opp som en sterk kandidat til årets sommerlåt. 

 

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Universal Music
Universal Music
Last ned bilde
Universal Music
Universal Music
Last ned bilde
Universal Music
Universal Music
Last ned bilde

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Askepott-vri og cowboyvibes i Carina Dahl og Zadekings nye singel11.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding

Fredag 12. september er det duket for fest når Zadeking og Carina Dahl gir ut låta Cowboyhatten. Den energiske og catchy låten kombinerer et lekent cowboy-univers med et tydelig Cinderella-tema, men i stedet for en glassko er det eieren av cowboyhatten det letes etter. Musikken får ekstra liv gjennom visuelt innhold spilt inn i en ekte cowboy-by i Strömstad, hvor både rånere og bygdeliv setter stemningen. Zadeking forklarer bakgrunnen til låta slik: “Låta ‘Cowboyhatten’ er inspirert av den klassiske Disney filmen Askepott. I filmen prøver prinsen å finne hvem som passer skoen mens vi har tvistet det til: hvem passer egentlig denne cowboyhatten? Samarbeidet med Carina har vært helt on point! Elsker viben vi hadde i studio ho er en utrolig dyktig artist som jeg garantert kommer til å jobbe med igjen.” Carina er også veldig entusiastisk over samarbeidet, og sier dette om tilblivelsen av låta: “Vi trenger mer samarbeid mellom norske artister, og hele reisen fra studio til videoinnspilling

Andrea Bredesen Holm slipper etterlengtet versjon av «Lykkelig uten meg»29.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding

Etter å ha gått viralt på TikTok med sin egen tolkning av Sebastian Zalos «Lykkelig uten meg», slipper årets The Voice-vinner Andrea Bredesen Holm endelig sin versjon av låta. Responsen på TikTok var enorm, med tusenvis av likes, og mange ønsker om en utgitt versjon. “Jeg har valgt å covre «Lykkelig uten meg» fordi det er en skikkelig fin låt, men en veldig vakker tekst. Jeg er veldig opptatt av tekst og formidling og elsker låter som dette. Jeg har selv ikke hatt det så lett blant annet i oppveksten, så kjenner sårheten i teksten. Føle at man står fast i en vanskelig periode kanskje. Første gang jeg hørte låta satt jeg med en stor klump i halsen. Den traff virkelig. Uten at jeg vet helt hvorfor egt. Den er ganske melankolsk, og handler om å gå igjennom noe vondt å vanskelig. Men at det ofte kan ordne seg til slutt ❤️ Mange måter å relatere til låter på. Finnes ikke en fasit!! Gleder meg til å vise den, og håper folk liker versjonen.❤” Andrea Bredesen Holm Andrea, bare 19 år gammel, ha

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye