Salget av sexleketøy økte med 200% på Black Friday
27.11.2021 08:28:30 CET | Nytelse.no | Pressemelding

Slike dager er blitt veldig viktig for oss, og det gir en god indikasjon på hva vi kan forvente oss fremover, forteller Maria K. Ebbestad, sexolog og pressesjefi Nytelse.no. Gårsdagens salg hos Nytelse.no økte med hele 200 prosent, sammenlignet med fjoråret.
I følge Ebbestad handler nordmenn sexleketøy som aldri før. Det som solgte mest var massasjestaver, slikkevibrator og prostatavibrator, i tillegg til adventskalenderen som flydd ut av lageret som varmt hvetebrød.
- Det er ingen tvil om at det blir en sensuell førjul i de norske hjem, bare på adventskalender alene, har salget økt med 300% sammenlignet med fjoråret, sier Ebbestad.
Nytelse.no sin adventkalender ble kåret til "Best i test" av KK i oktober.
- Det som skiller vår kalender fra andre er at lager den selv, og ikke selger en ferdigprodusert adventskalender. Hvert produkt er nøye vurdert sammen med produkteksperter og kunder, og resultatet blir en skreddersydd kalender med 24 spennende overraskelser, forklarer Ebbestad.

Erotiske julegaver!
Nå står julehandelen for tur, noe som også er en svært hektisk til hos den populære nettbutikken.
- Det er ingen hemmelighet at folk trenger å piffe opp sexlivet sitt, og en erotisk julegave er en fin måte å starte på, sier Ebbestad.
Julen kan være stressende for de fleste. Det er hektiske dager med innkjøp av mat og pakker, baking og rengjøring. Det er derfor svært viktig å finne tid til selv om man er singel og å pleie parforholdet med egentid som man har kjæreste. Uansett, vil en orgasme gi overskudd i julestria.
– En orgasme om dagen vil senke stressnivået i kroppen og gjøre deg gladere. Ikke bare fordi du opplever noe vanvittig deilig, men orgasmer frigir Dopamin, Oxtocin og Endorfiner som sammen utgjør kroppens egen lykkepille, smiler Ebbestad.
En erotisk gave vil gi dere den lille påminnelsen om viktigheten av nytelse i hverdagen.
– Å bruke et leketøy under samleie er et perfekt tilskudd siden kvinner ofte bruker lenger tid enn mannen for å oppnå orgasme. Det kan også være veldig pirrende å se henne bruke leketøy på seg selv når orgasmebølgene slår over henne, tipser Ebbestad.
Kontakter
Maria K. EbbestadSexolog og pressetalskvinneNytelse.no
Tel:98467280maria@nytelse.nowww.nytelse.no/podcast/Bilder
Om Nytelse.no
Vårt mål i Nytelse.no er å overraske, glede og inspirere deg med sexleketøy for han, henne og par. Vi er offisiell leverandør for de fleste merker i vår bransje. Vi er opptatt av å tilby sexleketøy vi vet gir deg de beste opplevelsene, uansett erfaringsnivå og seksuelle preferanser.
Følg pressemeldinger fra Nytelse.no
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nytelse.no på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nytelse.no
Her i landet selges det flest erotiske julekalendere1.10.2026 14:19:20 CEST | Pressemelding
Troms topper salgslistene i Norge når det kommer til salg av erotiske julekalendere. Her selges det 30% flere julekalendere enn i resten av landet. – En erotisk julekalender kan være en enkel og morsom måte å prioritere sexlivet på, sier sexolog Maria K. Ebbestad.
Nordmenn har blitt flinkere til å bruke kondom: – En positiv utvikling24.9.2026 11:23:42 CEST | Pressemelding
26. september markeres Verdens prevensjonsdag. Tall om nordmenns kondombruk viser at flere bruker kondom, og økningen er særlig tydelig blant unge. For første gang er kondom også den vanligste prevensjonsmetoden i Norge. - Posisitv utvikling, sier sexolog.
Sexdagen markeres 21.august!20.8.2026 06:30:00 CEST | Pressemelding
21. august markeres den såkalte internasjonale sexdagen – en litt uoffisiell merkedag med en enkel oppfordring: Sett av tid til sex, nærhet og nytelse. Men ifølge sexolog Maria K. Ebbestad handler dagen om langt mer enn å «bare ha sex».
Under halvparten av norske kvinner får orgasme under samleie6.8.2026 11:43:41 CEST | Pressemelding
Den 8. august markeres Den internasjonale orgasmedagen, men ferske tall viser at mange nordmenn fortsatt går glipp av klimaks. Bare 62 prosent oppgir at de nesten alltid eller alltid får orgasme under samleie. Blant kvinner er tallet nede i 48 prosent.
I dag er det Ta-på-pupper-dagen!31.7.2026 05:00:00 CEST | Pressemelding
31. juli er det "Ta på pupper dagen". - En dag som med samtykke, fort kan bli et av årets favorittdager og en pirrende mulighet til å utforske en viktig erogen sone, sier sexolog.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


