Ridderuka med Ridderrennet avlyses
Foreningen Ridderrennet har ut ifra en helhetlig vurdering og etter faglig anbefalinger besluttet å avlyse arrangementet «Ridderuka 2020» på grunn av koronaviruset.

Foreningen Ridderrennet har ut fra en helhetlig vurdering og etter faglig anbefalinger besluttet å avlyse arrangementet «Ridderuka 2020» på grunn av koronaviruset. Dette skjer i forståelse og samråd med våre medarrangører fra Forsvaret, Beitostølen Helsesportsenter og Norges idrettshøgskole.
Vi har fulgt utviklingen av koronaviruset og råd fra nasjonale helsemyndigheter tett. Dette sammen med grundige vurderinger og entydige faglige råd gjør at den 57. utgaven av Ridderuka med Ridderrennet ikke gjennomføres.
Det var over 400 deltakere fra 14 nasjoner påmeldt til vår vintersportsfestival som går over en uke på Beitostølen. Sammen med medarrangører og frivillige er det 1500-2000 personer involvert for å gjennomføre verdens største vintersportsuke for syns- og bevegelseshemmede.
Den planlagte generalforsamlingen som skulle vært avholdt under Ridderuka flyttes, og det vil sendes ut en ny innkalling så raskt det lar seg gjøre.
Vi ser frem mot 2021, og ønsker velkommen til Ridderuka fra 14. til 21.mars 2021
Spørsmål rettes til Markeds- og kommunikasjonssjef Janniche Larssen Bockmann,
tlf. 951 93 923 / jlb@ridderrennet.no
Kontakter
Janniche Larssen BockmannMarkedssjef
Tel:951 93 923jlb@ridderrennet.noBilder

Om Ridderrennet
Foreningen Ridderrennet stimulerer til en aktiv hverdag for personer med funksjonsnedsettelse. Vi er stolt arrangør av tre arrangementer gjennom året med fokus på mestring i sosialt fellesskap med friluftsopplevelser. Vi samarbeider med utdanningsinstitusjoner som bidrar med studenter i praksis innen idrett, fysisk aktivitet og helse i tillegg til tett samarbeid med særforbund innen idretten som Norges Skiforbund, Norges Skiskytterforbund, Brettforbundet, Norges Seilforbund, Norges Padleforbund, Norsk Orientering i tillegg til Den Norske Turistforening.
Barnas Ridderuke er en leirskoleuke for barn med funksjonsnedsettelser fra 10 til 16 år.
Uken arrangeres januar hvert år, og har eksistert i snart 40 år. Her får barn med ulike former for funksjonsnedsettelse prøvd seg på skileik og turer på langrenn i fantastisk vinterlandskap.
Ridderuka med Ridderrennet
Verdens største vintersportsuke for syns- og bevegelseshemmede med aktiviteter på snø som langrenn, alpint, skiskyting, truger, snowboard, kiting, og hundespannkjøring på dagen. På kveldstid er det også variert og omfattende program.
Deltagerne kommer fra 10-15 ulike nasjoner, og er i alderen fra 10 til 100 år. Ridderuka avsluttes med det tradisjonsrike Ridderrennet.
Foreningen Ridderrennet arrangerer Ridderuka i samarbeid med Forsvaret, Norges Idrettshøyskole og Beitostølen Helsesportsenter.
Riddercamp
En friluftscamp på høsten hvor vi bor sammen i lavvoer og driver med aktiviteter som kajakk, leirdueskyting, fjellturer og hesteridning.
Følg saker fra Ridderrennet
Registrer deg med din epostadresse under for å få de nyeste sakene fra Ridderrennet på epost fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste saker fra Ridderrennet
Ridderuka avlyst – ser fram mot 202213.1.2021 16:27:55 CET | Pressemelding
Korona-pandemien setter en stopper for Ridderuka på Beitostølen i mars. - Vi er opptatt av et trygt og godt arrangement. Derfor følger vi kommunelegens råd og nasjonale føringer fra Folkehelseinstituttet, sier Anne-Kristin Wadahl, generalsekretær i Ridderrennet.
2 millioner til Ridderrennet på statsbudsjettet 20212.12.2020 15:39:31 CET | Pressemelding
Høyre, Fremskrittspartiet, Venstre og Kristelig Folkeparti er enig om statsbudsjettet for 2021, og det er med stor glede vi ser at Foreningen Ridderrennet kommer inn på statsbudsjettet med 2 millioner kroner.
Ny samarbeidsavtale med Entra ASA27.1.2020 13:10:00 CET | Pressemelding
Entra har signert avtale med Ridderrennet for to nye år.
Statsminister Erna Solberg til Ridderrennet på Beitostølen26.3.2019 09:42:40 CET | Pressemelding
(Oslo/Beitostølen) – Ridderuka 2019 arrangeres denne uken og lørdag 30. mars går det tradisjonsrike Ridderrennet der rundt 500 deltakerne med syns- og bevegelseshemming møtes. Statsminister Erna Solberg vil i år være tilstede i målområdet og dele ut medaljer til deltakerne.
Prinsesse Märtha Louise deltar på Ridderrennet 201913.3.2019 10:31:22 CET | Pressemelding
Prinsesse Märtha Louise deltar i Ridderrennet på Beitostølen lørdag 30. mars 2019. Ridderuka arrangeres fra 24. til 31. mars 2019. Ridderrennet samler rundt 500 deltakere med syns- og bevegelseshemming. I år får deltagerne, i tillegg til prinsesse Märtha Louise, følge av kultur- og likestillingsminister Trine Skei Grande og helseminister Bent Høie.
Ridderne inntar fjellet på ny9.3.2018 07:00:00 CET | Pressemelding
Ridderuka er verdens største årlige vinteraktivitetsuke for syns- og bevegelseshemmede, og arrangeres på Beitostølen 11-18.mars, i år for 50ende gang. Denne unike, opplevelsesspekkede uka avsluttes som vanlig med selveste Ridderrennet.
I vårt presserom finner du alle våre siste saker, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom