RETTELSE: Norske stortingspolitikere tester ut seksualitetsundervisning

Vi viser til tidligere utsendte pressemelding der det ble oppgitt feil dato for arrangementet.
Norske stortingspolitikere tester ut seksualundervisning
Arrangementet finner sted torsdag 30. september, klokken 11.00.
Privat til redaksjonen:
Arrangementet er åpent for pressen. Dersom redaksjonen ønsker å sende en journalist eller fotograf, vennligst ta kontakt med teamleder for seksualitetsundervisning, Vilde Senje på telefon 950 54 034
Nøkkelord
Kontakter
Vilde Graff SenjeTeamleder, seksualitetsundervisning
Tel:950 54 034vilde@sexogpolitikk.noBilder
Om Sex og Politikk
Sex og Politikk er en ideell og partipolitisk uavhengig medlemsorganisasjon som jobber for å styrke og informere om seksuell og reproduktiv helse og rettigheter, både i Norge og internasjonalt.
Sex og Politikk er det norske medlemmet i International Planned Parenthood Federation (IPPF) som er den største organisasjonen for SRHR internasjonalt, med nasjonale organisasjoner i mer enn 140 land i tillegg til Norge.
Seksuell og reproduktiv helse og rettigheter (SRHR) handler blant annet om å kunne bestemme om og når man vil ha barn, om å få informasjon om og tilgang på sikker, moderne og billig prevensjon, om rett til trygg og lovlig abort og om rett og mulighet til å praktisere sin seksuelle orientering og kjønnsidentitet uten straffeforfølgelse eller fordømmelse.
Følg pressemeldinger fra Sex og Politikk
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sex og Politikk på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sex og Politikk
Statsbudsjettet: Knapper og glansbilder til bistand15.10.2025 16:51:33 CEST | Pressemelding
Regjeringen forteller om et globalt jordskjelv innen internasjonalt bistandsarbeid, men byr på knapper og glansbilder som løsning på utfordringene.
Verdens eldredag 1. oktober - Eldre og seksuell helse29.9.2025 13:43:02 CEST | Pressemelding
Færre enn én av ti eldre har blitt spurt av fastlegen sin om sin seksuell helse - dette til tross for at 92 prosent av de eldre svarer at "sex er viktig og gjør livet verdt å leve."
Trygg abort – hvilken retning velger verden?26.9.2025 16:42:26 CEST | Pressemelding
Den 28. september er den internasjonale dagen for trygg abort. Etter 30 år med fremskritt i mange land, som økt tilgang til trygge aborter og færre som skades og dør, er situasjonen nå i ferd med å snu.
Ny og god strategi for vår seksuelle helse og rettigheter3.9.2025 17:27:30 CEST | Pressemelding
Sex og Politikk gratulerer regjeringen med en ny og flott strategi for seksuell helse.
Helsevesenet har en lang vei å gå når det gjelder eldre og seksuell helse12.8.2025 13:13:04 CEST | Pressemelding
Bare ni prosent – altså færre en én av ti - av de eldre som deltok i brukerundersøkelsen «Eldre og seksuell helse» hadde blitt spurt av fastlegen sin om sin seksuelle helse.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


