REMA 1000 Bygnes er Årets Butikk
24.8.2019 23:51:37 CEST | REITAN | Pressemelding

- REMA 1000 Bygnes er den beste butikken i landet når det kommer til kundeopplevelse. For alle som har besøkt butikken selv var ikke dette et overraskende valg, for Tor Ole har virkelig funnet fasiten på hvordan en god matbutikk skal se ut, sier Trond Bentestuen, administrerende direktør i REMA 1000 i Norge.
REMA 1000s fineste butikk
Kjøpmann Tor Ole Vikse stiller høye krav til seg selv så vel som omgivelsene, noe som tydelig speiler seg i butikken. Butikken har tidligere blitt omtalt som en «eksamen i franchise» og «REMA 1000s mest estetiske butikk». I tillegg leverer han resultater over forventning, og er en kjemperessurs for sine kollegaer.
Det var en overrasket og begeistret Kjøpmann som ble hyllet av sine kollegaer under helgens årlige Riksmøte.
- Dette er helt fantastisk, tusen takk! Denne prisen deler jeg med alle de ansatte, sier Tor Ole Vikse, Kjøpmann ved REMA 1000 Bygnes.
På scenen ble han møtt av blomster og pris overlevert av Colonialmajor Odd Reitan, administrerende direktør i REMA 1000 AS, Ole Robert Reitan, administrerende direktør i REMA 1000 i Norge, Trond Bentestuen og regionsdirektør Per Tore Solstad.
Tor Ole Vikse har drevet med dagligvare i over 20 år, og åpnet REMA 1000 Bygnes i 2015. I 2018 ble butikken nominert til Årets matgledebutikk i regi av TINE og Dagligvarehandelen. Butikken ligger på Karmøy i Rogaland.
Dette er Riksmøtet
Hvert år samles alle Kjøpmenn i REMA 1000 sammen med sitt støtteapparat for å dele informasjon og inspirasjon til året som kommer. I år ble Riksmøtet avholdt i Melsomvik. Prisen Årets Butikk kåres av REMA 1000 i Norge, og er samlingens høydepunkt.
Dette er regionenes beste butikker i 2018:
Kete Bjørnå, REMA 1000 Veita (region Nord)
Per Aage Klo, REMA 1000 Sortland (region Nordland)
Frode Ledal, REMA 1000 Oppdal (region Midt-Norge)
Jonny Mork, REMA 1000 Ulsteinvik (region Nordre Vestland)
Eivind Madsen, REMA 1000 Søreide (region Vest)
Tor Ole Vikse, REMA 1000 Bygnes (region Sør Vest)
Frode Kjetså, REMA 1000 Voiebyen (region Sør)
Christer Vambeseth, REMA 1000 Nesodden (region Østre Østland)
Johnny Karlsen, REMA 1000 Signaturgården (region Midtre Østland)
Freddy Etland Stave, REMA 1000 Bø (region Vestre Østland)
Elisabeth Skaane, REMA 1000 Gol (Nordre Østland)
Mehmet Tekinös, REMA 1000 Majorstua (region Oslo)
Tidligere vinnere av Årets Butikk:
Jonny Mork, REMA 1000 Ulsteinvik (2017)
Arne Tungseth, REMA 1000 Rock City (2016)
Bente Egell-Johnsen, REMA 1000 Stathelle (2015)
Johnny Karlsen, REMA 1000 Signaturgården (2014)
Knut Tveter, REMA 1000 Eikli (2013)
Kontakter
Torkel FjørtoftKommunikasjonsrådgiver i REMA 1000
Tel:+47 482 37 669torkel.fjortoft@rema.noBilder
Om REITAN
Vår visjon er å bli kjent som det mest verdidrevne selskapet.
REITAN AS er et holdingselskap som utøver aktivt eierskap gjennom selvstendige selskaper. Som eier bidrar vi med å videreutvikle selskapene gjennom å være en pådriver i arbeidet med strategi, struktur, kultur og finansielle standarder.
REITAN AS eier selskapene Reitan Retail, Reitan Eiendom og Reitan Kapital – som er tre selvstendige selskapsområder. I tillegg eier vi Britannia Hotel, PoMo og deler av Nye Hjorten Teater. Alle selskapene har felles filosofi, tenkesett og verdigrunnlag som er grunnlaget for sterke selskapskulturer.
REITAN AS har virksomhet i syv land.
Følg pressemeldinger fra REITAN
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra REITAN på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra REITAN
Mia Gundersen i Sherwoodskogen15.9.2026 15:31:37 CEST | Pressemelding
Sanger og skuespiller Mia Gundersen gjør trønder av seg når hun etter nyttår får en nøkkelrolle i humormusikalen «Robin Hood – Rai Rai i Sherwoodskogen» på Nye Hjorten Teater i Trondheim.
Mia Gundersen i Sherwoodskogen15.9.2026 15:00:00 CEST | Pressemelding
Sanger og skuespiller Mia Gundersen gjør trønder av seg når hun etter nyttår får en nøkkelrolle i humormusikalen «Robin Hood – Rai Rai i Sherwoodskogen» på Nye Hjorten Teater i Trondheim.
Marco Elsafadi kåret til Årets Ladejarl 202611.9.2026 12:03:02 CEST | Pressemelding
I over 30 år har Marco Elsafadi arbeidet med barn og unge som står i fare for å falle utenfor. Med sterk tro på relasjonens kraft, tydelige verdier og evnen til å se andre mennesker, skaper han varmere samfunn. For dette tildeles han den nasjonale hedersprisen Årets Ladejarl 2026.
Nå er topp ti klart: Disse kjemper om prisen Årets Ladejarl og 2 millioner kroner17.8.2026 07:30:00 CEST | Pressemelding
Årets Ladejarl er en hyllest til dem som leder verdibasert, som gjør mer enn de må og skaper varmere samfunn. Nå er ti kandidater med sterke verdier og ekte engasjement trukket frem. Én av dem blir kåret årets vinner av den nasjonale prisen Årets Ladejarl den 11. september på Lade Gaard i Trondheim.
Britannia Bar blir en del av 50 Best Discovery17.7.2026 09:31:23 CEST | Pressemelding
Britannia Bar er tatt opp i 50 Best Discovery, den internasjonale guiden som samler noen av verdens mest anbefalte restauranter, barer, hoteller og vingårder. 50 Best Discovery er en internasjonale reise- og opplevelsesguiden fra organisasjonen bak The World's 50 Best. Utvelgelsen bygger på stemmer fra mer enn 3 000 bransjeeksperter i The World's 50 Best Academies og er en anerkjennelse av steder som har utmerket seg internasjonalt. 50 Best Discovery er en utvidelse av de årlige 50 Best-listene.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

