Reiselysten stiger i Bergen – TUI øker kapasitet til sommeren

- Denne sommeren tilbyr vi det bredeste ferieutvalget vi har hatt på mer enn 2 år, og vi har nettopp økt kapasiteten ytterligere fra Bergen Lufthavn denne sommeren. Nå blir det flere reisemål og flere avganger tilgjengelig for de som vil reise i sommer, sier Nora Aspengren Kommunikasjonssjef i TUI.
Reiselysten stiger
Helt siden nyttår har salgstallene steget stabilt uke for uke, spesielt da Norge åpnet opp fikk salget en ordentlig boost. Forrige uke steg salget med 29% sammenlignet med uken før, og det er Mallorca, Rhodos og Kreta som selger best. Også antall søk etter reiser fra Bergen Lufthavn har steget med 20 %.
- Det er fantastisk å se at reiselysten er tilbake, og at også barnefamilier begynner å sikre seg ferien i utlandet igjen. Det er en gruppe reisende vi har savnet under pandemien, sier Aspengren.
TUIs mest populære reisemål fra Bergen i sommer:
- Rhodos (Direktefly med charter)
- Kreta (Direktefly med charter)
- Kypros (Direktefly med charter)
- Antalya (Direktefly med charter)
- Bulgaria (Direktefly med charter)
- Mallorca (Direktefly med charter)
- Alicante (Rutefly)
- Split (Rutefly)
- Barcelona (Rutefly)
- Gazipasa (Rutefly)
- Dubrovnik (Rutefly)
Nøkkelord
Kontakter
Nora AspengrenKommunikasjonssjef TUI i Norge
Tel:+47 90 63 60 63nora.aspengren@tui.noBilder

Om TUI Norge
TUI (Tourist Union International) er den ledende reiseoperatøren i verden. 25 % av de nordiske pakkereisekundene velger TUI. TUI Norge ble etablert i 1973. Noen av våre mest populære reisemål er Kanariøyene, Hellas og Spania. TUI Nordic består av reisearrangørene TUI Norge, TUI Sverige, TUI Danmark, TUI Finland, flyselskapet TUIfly og Nazar. TUI Nordic er en del av TUI Group, verdens største turistkonsern som er virksomme på om lag 180 destinasjoner verden over. TUI har tatt en hovedrolle i arbeidet med å skape en mer bærekraftig reiselivsnæring.
Følg pressemeldinger fra TUI Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TUI Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TUI Norge
Rydder 400 kilo søppel fra strendene på Rhodos30.6.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
Hver gang TUI Junior Academy rydder strender på Rhodos, fjerner de i snitt 400 kilo plast og annet søppel.
Ukas tall fra TUI: 38 00027.6.2025 14:21:30 CEST | Pressemelding
Hver uke presenterer vi et tall som beskriver verdens største reiseoperatør TUI på en aller annen måte. Tallet denne uka er 38 000.
Over 9 av 10 charterreiser solgt i juni24.6.2025 14:06:46 CEST | Pressemelding
Det ustabile sommerværet bidar til stort press på restplasser til Hellas og Spania, sier kommunikasjonssjef i TUI Norge, Anne Mørk-Løwengreen.
Ny trend: Thailand får mer drahjelp i sommer23.6.2025 09:03:51 CEST | Pressemelding
Først var det HBO-serien White Lotus som fristet rekordmange til Thailand. Nå har det dukket opp et nytt trekkplaster.
Ukas tall fra TUI: 100019.6.2025 12:42:47 CEST | Pressemelding
Hver uke presenterer vi et tall som beskriver verdens største reiseoperatør TUI på en aller annen måte. Tallet denne uka er 1000.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom