Rebel utvider og inngår leieavtale i St. Olavs plass 5

St. Olavs plass 5 er i ferd med å bli totalrehabilitert til en topp moderne kontoreiendom som samtidig ivaretar byggets arkitektoniske kvaliteter. Trekantbygget på Tullin er tegnet av den anerkjente arkitekten Erling Viksjø, som også tegnet Høyblokka og Y-blokka i regjeringskvartalet. St. Olavs plass 5 gjenåpner i ny drakt høsten 2022.
Tvers over gaten fra trekantbygget til Viksjø, ruver Oslos nye teknologihus med sine 17 etasjer i Universitetsgata 2. Kun måneder etter at Rebel åpnet dørene, er det klart at Rebel-konseptet vokser seg ut av Universitetsgata 2 og trenger ytterligere kontorplass på Tullin. Mer enn 60 IT- og teknologiselskaper har tegnet avtale om leie av de mer enn 1000 kontorplassene Rebel tilbyr per i dag, og huset er snart fullt.
— Mottakelsen Rebel har fått i markedet har overgått våre forventninger! At vi allerede nå er i ferd med å vokse ut av vårt eget hus og utvider med mer enn 2600 nye kvadratmeter, er rett og slett veldig gøy. Med den nye leieavtalen kan vi tilby vår modell som bygger på deling av kunnskap, utveksling av erfaringer og inspirasjon til enda flere teknologi- og IT-bedrifter, sier Chief Rebel, Peter Jetzel.
Fra før er det kjent at kommunikasjonsbyrået Geelmuyden-Kiese er blant leietakerne som flytter til St. Olavs plass 5 kommende høst. Dette innebærer at det kun er én hel etasje som gjenstår å leie ut ett år før åpning av eiendommen.
— Vi opplever at etterspørselen etter lokaler i Tullin er svært god, og at mange har fått øynene opp for den store forvandlingen som denne delen av byen har gjennomgått. Entra har de siste årene gjennomført en omfattende utvikling og rehabilitering av hele Tullin-området som nå er preget av en god miks med kontorleietakere, studenter og et rikt utvalg av serverings- og bespisningstilbud. Det er inspirerende å se hva Rebel har bidratt til i Universitetsgata 2, og vi ønsker Rebel og teknologibedrifter hjertelig velkommen også til St. Olavs plass 5, sier Tore Bakken, direktør for marked og eiendomsutvikling i Entra.
Nøkkelord
Kontakter
Kristian Røise Dahl, kommunikasjonsrådgiver i Entra, telefon: 958 41 992, e-post: krda@entra.no
Bilder

Om Entra ASA
Entra er et av Norges ledende selskaper innen forvaltning og utvikling av næringseiendommer. Entra eier og drifter over 80 bygg, med et samlet areal på omlag 1,3 millioner kvadratmeter, i Oslo, Sandvika, Drammen og Bergen. Entra har en solid kundeportefølje med en høy andel offentlige leietagere. Selskapets forretningsstrategi er å være kundens førstevalg, levere lønnsom vekst og å være miljøledende i bransjen.
Følg pressemeldinger fra Entra ASA
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Entra ASA på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Entra ASA
Nonnesetergaten i Bergen fylles opp7.7.2025 09:00:27 CEST | Pressemelding
(Bergen, 7. juli 2025) Fonn Group har signert leieavtale med Entra for kontorlokaler i Nonnesetergaten 4 i Bergen. Avtalen omfatter 1500 kvadratmeter og har en varighet på fem år. Mer enn 80 prosent av arealene i Nonnesetergaten 4 er nå utleid.
Første norske eiendomsselskap med klimamål i tråd med ny internasjonal standard4.7.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
(Oslo, 4. juli, 2025) Entra har forpliktet seg til å redusere klimagassutslipp i hele verdikjeden til netto null innen 2050. Målene for utslippsreduksjon er utarbeidet etter Science Based Targets initiative (SBTi) sin nye standard for eiendomssektoren. Entra er det første eiendomsselskapet i Norge, og det andre i Europa, som får sine mål verifisert etter denne standarden. Klimagassreduksjonen er i tråd med Parisavtalens mål om å begrense global oppvarming til 1,5 grader.
Et nytt bysentrum: Planene for Bryn Sentrum er klare24.6.2025 08:31:17 CEST | Pressemelding
(Oslo, 24. juni 2025) JM Norge og Entra har levert felles planforslag for utviklingen av Bryn Sentrum til plan- og bygningsetaten. Dette markerer et viktig steg i ønsket transformasjon av Hovinbyen, med Bryn som et regionalt knutepunkt og et av Norges største byutviklingsområder.
Gjensidige Pensjonsforsikring signerer med Entra19.6.2025 11:01:02 CEST | Pressemelding
(Oslo, 19. juni 2025) Gjensidige Pensjonsforsikring har signert en langsiktig avtale med Entra for leie av ca. 2400 kvadratmeter med kontorlokaler i Schweigaards gate 15B.
TV 2 forlenger og utvider med Entra og OPF i Media City Bergen19.6.2025 09:00:59 CEST | Pressemelding
(Bergen, 19. juni 2025) TV 2 har forlenget sin eksisterende leieavtale med Entra og Oslo Pensjonsforsikring (OPF) i eiendommen Media City Bergen med tre år. I tillegg har mediehuset valgt å utvide den nåværende avtalen med ytterligere 800 kvadratmeter. Totalt vil TV 2 leie rundt 9400 kvadratmeter.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom