Rat City og Dagny slipper singelen «BAD»
28.1.2021 10:00:00 CET | Sony Music Norway | Pressemelding

Fungerer det alltid å kill them with kindness? Rat City og Dagny lener mer mot det motsatte med den nye singelen «Bad». Låten er et resultat av en hendelse hvor Dagny opplevde å bli undervurdert og behandlet litt urettferdig, for å deretter sitte igjen med en følelse av at hun var en nikkedukke i stedet for å stå opp for seg selv.
«Teksten taler for seg selv, en sterk kvinne som ikke lar seg rikke på nesen. Soundet er en slags vintage motown-vibe som vi elsker å utforske» - Rat City
Dagny vant nylig P3 Gull-prisen «Årets Låt» med sangen «Somebody», produsert av og skrevet med Rat City. Med begrunnelsen «eksemplarisk synthpop med et refreng som forblir i hodet» fra P3 Gull sin jury, er det ingen tvil om Dagny og Rat City virkelig komplimenterer hverandre.
«BAD» er ute på alle plattformer fredag 29. januar.
Rat City er et høykonseptuelt, audiovisuelt prosjekt unnfanget av de norske låtskriverne og produsentene Kent og Cato Sundberg samt produsent Lasse Michelsen. Sundberg-brødrene har som låtskrivere og produsenter vært en del av Stargate-stallen, hatt hits med blant annet Lila og Chris Holsten, samt remixet en låt for duoprosjektet til Mike Posner og blackbear kalt «mansionz». Rat Citys debutsingel «Kind Of Love» var #1 på Shazam og lå i hele 7 uker som #1 på norsk radio. Låten har nesten 34 millioner streams og lå 20 uker inne på Spotify topp 20, samt var «Ukas låt» hos Danske P3 og topp 10 på radio i Polen.
Nøkkelord
Kontakter
Magdalena KellmanPromotion Manager, Local Repertoire
Tel:+47 467 92 181magdalena.kellman@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Når nok er nok: Marie Tveiten slipper «Føkk deg»17.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Marie Tveiten er ikke kjent for å ty til harde ord. Kanskje fordi hun sparer dem til det virkelig er en god grunn.
Morgan Sulele og Staysman slipper «Ingen som skal hjem»12.3.2026 08:30:00 CET | Pressemelding
11 år har gått siden Morgan Sulele og Staysman sist slo seg sammen på en låt. Nå er duoen endelig tilbake med «Ingen som skal hjem», som fronter samlealbumet "Festen er aldri over".
Arif slipper «Mannen Som Døde Stående»12.3.2026 08:13:00 CET | Pressemelding
Er det en turné? Er det en EP? Kommer det et album? Spørsmålene har vært mange, svarene få. Fra en kryptisk Instagrampost, via tilgang til forhåndssalg til noe man ikke visste hva var, til låtslipp og fem kraftfulle konserter i noen av de mest ikoniske konsertsalene i landet, blir nå «Mannen Som Døde Stående» til et fullverdig album.
Nora Jabri slipper «Khalas»11.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Nora Jabri slipper ny musikk med singelen Khalas, der hun utforsker sin identitet og kulturelle bakgrunn, inspirert av personlige erfaringer og opplevelser.
Odd heime hos Jon9.3.2026 08:03:00 CET | Pressemelding
Odd Nordstoga slipper singelen «Heime her» fredag 13. mars. Låten er et slags bestillingsverk fra Jon Almaas for sesong 2 av suksess-serien "Jon blir bonde" som startet forrige uke.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

