Sony Music Norway

Rat City og Dagny slipper singelen «BAD»

Del

Fungerer det alltid å kill them with kindness? Rat City og Dagny lener mer mot det motsatte med den nye singelen «Bad». Låten er et resultat av en hendelse hvor Dagny opplevde å bli undervurdert og behandlet litt urettferdig, for å deretter sitte igjen med en følelse av at hun var en nikkedukke i stedet for å stå opp for seg selv. 

«Teksten taler for seg selv, en sterk kvinne som ikke lar seg rikke på nesen. Soundet er en slags vintage motown-vibe som vi elsker å utforske» - Rat City

Dagny vant nylig P3 Gull-prisen «Årets Låt» med sangen «Somebody», produsert av og skrevet med Rat City. Med begrunnelsen «eksemplarisk synthpop med et refreng som forblir i hodet» fra P3 Gull sin jury, er det ingen tvil om Dagny og Rat City virkelig komplimenterer hverandre.

«BAD» er ute på alle plattformer fredag 29. januar.

Rat City er et høykonseptuelt, audiovisuelt prosjekt unnfanget av de norske låtskriverne og produsentene Kent og Cato Sundberg samt produsent Lasse Michelsen. Sundberg-brødrene har som låtskrivere og produsenter vært en del av Stargate-stallen, hatt hits med blant annet Lila og Chris Holsten, samt remixet en låt for duoprosjektet til Mike Posner og blackbear kalt «mansionz». Rat Citys debutsingel «Kind Of Love» var #1 på Shazam og lå i hele 7 uker som #1 på norsk radio. Låten har nesten 34 millioner streams og lå 20 uker inne på Spotify topp 20, samt var «Ukas låt» hos Danske P3 og topp 10 på radio i Polen.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om Sony Music Norway

Sony Music Norway
Sony Music Norway
Grev Wedels Plass 9
0151 Oslo

http://www.sonymusic.no

Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.

Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.

Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.

Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway

Marion og dePresno gir ut ny singel "Hei, Siri" – en sårbar refleksjon over hverdagsliv og teknologi.3.7.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding

Et dødt potteplante-øyeblikk i et studio i Bergen ble startskuddet for «Hei, Siri» – den nye singelen fra Marion og dePresno. En litt håpløs romantisk idé ble raskt til en låt som, på lettbeint vis, stiller noen av de mest grunnleggende spørsmålene vi har: Hvordan skal man klare å ta vare på andre – eller på verden – når man ikke engang får til å vanne en plante?

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye