PSA: Elektrisk varebil fra 379.900
15.7.2020 08:00:00 CEST | Stellantis Norge | Pressemelding

- Når leveringene av Citroën ë-Jumpy, Opel Vivaro-e og Peugeot e-Expert starter denne høsten blir det de første varebilene i klassen med en rekkevidde og ladehastighet som gjør at kunder endelig kan velge helelektrisk, uten å måtte inngå kompromisser, sier Roy Erik Johnsen, merkesjef for PSA varebil hos Bertel O. Steen.
Kunder som kjøper en av de nye varebilene fra PSA kan velge mellom to størrelser på batteriene, alt etter hvilke behov de har. Litium ion-batteriet på 50 kWh gir en rekkevidde på 230 kilometer, mens det største på 75 kWh gir en rekkevidde på 330 kilometer. Alt målt etter standard WLTP-norm for kombinert kjøring.
Startprisen på de tre bilene er like, og gjelder for utstyrsnivået som det i dag selges mest av i de fossile utgavene. Det betyr Citroën ë-Jumpy Proff, Opel Vivaro-e Elite og Peugeot e-Expert Mester.
Prisene er som følger:
L2 136 hk 50 KWh: 379.900
L2 136 hk 75 KWh: 419.900
L3: 136 hk 50 KWh: 391.900
L3: 136 hk 75 KWh: 431.900
Dette er godt utstyrte varebiler som inkluderer utstyr som ryggekamera, infotainment med berøringsskjerm, parkeringssensorer foran og bak, blindsonevarsling og fartsholder med hastighetsbegrenser.
- I tillegg vil kunder som kjøper en av våre nye elektriske varebiler kunne søke om 50.000 kroner i tilskudd til bilkjøpet og 5000 kroner til installasjon av lader, sier Johnsen.
Stor lasteevne og rask lading
Et viktig mål under utviklingen av de nye elektriske varebilene fra PSA har vært å gjøre dem like fleksible som utgavene med forbrenningsmotor. Med en nyttelast på opptil 1275 kilo og mulighet til å trekke en tilhenger på ett tonn, dekker de helt klart behovet for svært mange varebilkunder.
Ettersom det fra start har vært planlagt å bygge en elektrisk versjon, er batteriene plassert under gulvet, noe som gjør at både lastehøyde og lastekapasitet beholdes.
Motoren i de nye varebilene er på 100 kW (136 hestekrefter) – og har et dreiemoment på 260 Newtonmeter.
De nye varebilene fra PSA lader svært raskt. På en 100 kW ladestasjon, lader du 80 prosent av 50 kWh-batteriet på 30 minutter, mens det store 75 kWh-batteriet bruker 45 minutter på samme øvelse.
Standard leveres bilen med enfaselader på 7,4 kW, mens kunder som ønsker raskere lading hjemme eller på jobb, kan velge trefase ombordlader på 11 kW.
Via en app på smarttelefonen kan brukeren kontrollere klima og sjekke ladestatus direkte fra smarttelefonen.
Tre lengder og flere konfigurasjoner
Med en nyttelast på opptil 1275 kilo, og en totalvekt fra 2800 til 3100 kilo – nærmer man seg også biler i klassen over. En vendesirkel på kun 11,3 meter, gjør at den også er svært hendig i bymiljøet. Ettersom de fleste versjonene er rundt 190 centimeter høye, betyr det at de også lett går inn i parkeringshus.
Salget starter nå – og de første bilene leveres allerede til høsten.
Nøkkelord
Kontakter
Stein PettersenPR og informasjonsdirektør Stellantis Norge
Tel:+4790080436stein.pettersen@bos.noBilder
Lenker
Om Stellantis Norge
PSA Norge er en del av Bertel O. Steen AS og er importør av merkene Peugeot, Citroën, DS og Opel til Norge.
Bertel O. Steen overtok Opel-importen 1. desember 2018.
Opel er en av de største europeiske bilprodusentene og ble startet av Adam Opel i Rüsselsheim, Tyskland i 1862. Selskapet startet bilproduksjon i 1899. Siden august 2017 har Opel vært en del av Groupe PSA.
Sammen med sitt britiske søstermerke Vauxhall, er selskapet representert i mer en 60 land over hele verden, og solgte over en million biler i 2018.
Opel er i implementeringen av sin elektrifiseringsstrategi for å møte kundenes krav til bærekraftig mobilitet. Innen 2024 skal alle Opel-modeller som selges i Europa være tilgjengelig i en elektrifisert variant. Strategien er en del av selskapets PACE!-plan med mål om at Opel skal være bærekraftig, globale og elektriske.
Følg pressemeldinger fra Stellantis Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Stellantis Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Stellantis Norge
Opel Mokka GSE: Sportlighet til folket for under 400.000 kroner24.9.2026 10:00:00 CEST | Pressemelding
Opels elektriske sportsmodell henter teknologi fra rallybilen Mokka GSE Rally. Nå er den norske introprisen klar: fra 396.150 kroner, eller fra 409.900 kroner inkludert levering.
Peugeot kombinerer kampanjetilbud med momsgaranti24.9.2026 09:16:58 CEST | Pressemelding
Peugeot gir momsgaranti på alle nye personbiler som privatkunder bestiller innen utgangen av 2026. Garantien kommer i tillegg til avtalte kampanjefordeler og gjelder både ved kjøp og leasing.
Fremtidens varelevering i boks!16.9.2026 12:43:46 CEST | Pressemelding
BOW. «Box on Wheels» er et helelektrisk, selvkjørende konsept fra Stellantis for varetransport i byer.
Citroën ë-C3 MAX til 229.900 kroner14.9.2026 11:04:29 CEST | Pressemelding
Citroën kutter prisen på elektriske ë-C3 MAX med 35.000 kroner. Med en kampanjepris på 229.900 kroner inkludert levering får kundene en godt utstyrt småbil med klasseledende komfort.
Nye Jeep Compass: Firehjulsdrift, over 600 km rekkevidde og pris fra 509.900 kroner26.8.2026 12:02:26 CEST | Pressemelding
Jeep åpner nå for salg av nye helelektriske Compass i Norge. Modellen lanseres med firehjulsdrift som standard, opptil 605 kilometers rekkevidde (WLTP), 375 hestekrefter og kampanjepris fra 509.900 kroner inkl. frakt og levering.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom











