Pressetreff: Møt de norske OL-seilerne
25.6.2021 16:17:25 CEST | Norges Seilforbund | Presseinvitasjon

Norges Seilforbund har gleden av å invitere norsk presse til å møte de norske seilerne som snart setter kurs for OL i Japan. Norge stiller med en tropp som inneholder seilere med reelle medaljesjanser, og 2. juli vil det bli anledning til å treffe alle seilerne.
- Tidspunkt: Fredag 2. juli kl 14:00 – 17:00
- Sted: Moss Seilforenings anlegg i Søly båthavn på Jeløy – Strandpromenaden 22
Deltagere:
- Line Flem Høst fra KNS (Oslo) – deltager i Laser Radial
- Hermann Tomasgaard, KNS (Drøbak) – deltager i Laser Standard
- Anders Pedersen, Drøbaksund Seilforening – deltager i Finnjolle
- Helene Næss, Tønsberg Seilforening – deltager i 49er FX
- Marie Rønningen, Tønsberg Seilforening – deltager i 49er FX
- Martine Steller Mortensen, KNS (Arendal) – deltager i Nacra 17
- Nicholas Fadler Martinsen, KNS (Son) – deltager i Nacra 17
- Også noen av seilernes trenere vil være til stede.
Vi legger opp til et uformelt treff der vi vil gjøre vårt for å imøtekomme pressens ulike behov. Det blir anledning til å intervjue og ta bilder av alle seilerne, og det vil bli mulighet for å ta bilder og filme dem ute på sjøen. Norges Seilforbund stiller med nødvendig båtmateriell. Yr varsler om strålende vær denne dagen.
For å få en oversikt over hvem som kommer, vil det være fint om dere varsler at dere har tenkt å delta på pressepresset til:
Generalsekretær Per Christian Bordal, E-post: perchristian.bordal@seiling.no • Tel: 481 33 885.
Vedlagt nedenunmder: En pressemelding, Informasjon og fakta om hver av OL-seilerne og høyoppløste bilder til fri avbenyttelse.
Kontakter
Morten JensenInformasjonsmedarbeider
Tel:911 93 917morten.jensen@seiling.noPer Christian BordalGeneralsekretær
Tel:481 33 885perchristian.bordal@seiling.noThomas NilssonProsjektleder NSF
Tel:900 66 128thomas.nilsson@seiling.noBilder



























Dokumenter
Om Norges Seilforbund
Følg pressemeldinger fra Norges Seilforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Seilforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Seilforbund
Maya Gysler tok bronse i World Cup-åpningen i Palma5.4.2026 16:54:59 CEST | Pressemelding
Det norske seillandslaget leverte en sterk sesongstart under Trofeo Princesa Sofia Mallorca på Mallorca.
Sesongstart i Palma!26.3.2026 10:54:12 CET | Pressemelding
Verdenseliten samles til Trofeo Princesa Sofia Mallorca. Det norske landslaget har vært samlet i over en uke før start – en viktig oppladning til årets første World Cup.
Tre norske lag deltar i første World Sailing Inclusion Championships3.12.2025 11:45:37 CET | Pressemelding
Norge stiller med tre lag når World Sailing denne uken arrangerer historiens første World Sailing Inclusion Championships i Mussanah, Oman. Mesterskapet samler over 150 seilere fra 37 nasjoner og regnes som et viktig løft for inkluderende seiling. Første regattadag er torsdag 4. desember.
Bronse til Maya Gysler i EM i brettseiling30.11.2025 12:08:12 CET | Pressemelding
Maya Gysler (19) fra Kongelig Norsk Seilforening (KNS) sikret bronsemedalje i EM i iQFOiL på Sicilia etter dramatiske finaleseilaser lørdag. Dette er hennes andre strake EM-medalje.
Tre norske jenter til finalen i U23-VM i foilbrett:12.9.2025 22:12:00 CEST | Pressemelding
Tre norske jenter til finalen i U23-VM i foilbrett: Historisk gjennombrudd i OL-klassen iQFOiL Norge har for aller første gang kvalifisert tre seilere til finaledagen i et U23-verdensmesterskap i en olympisk klasse. Under U23-VM i iQFOiL i Portugal er Mina Mobekk (KNS), Maya Gysler (KNS) og Tuva Oppedal (Stavanger Seilforening/Sola Brettseilerklubb) alle blant de åtte beste i verden. Mesterskapet samler 143 av verdens beste unge brettseilere fra 30 nasjoner, og finaledagen lørdag avgjøres i et knock-out-format med kvartfinale, semifinale og gullfinale. – Dette er historisk, og viser at vi er helt i verdenstoppen i denne klassen, sier sportsjef for Norwegian Sailing Team, Eirik Verås Larsen. – Det er et resultat av strukturert og langsiktig arbeid, og en sterk bekreftelse på nivået vi har bygget opp på kvinnesiden. – Det er viktig å understreke at grunnlaget legges i klubbene. Der følger trenere og miljøet opp seilerne fra de er 10–11 år gamle, gjennom ungdomstiden og videre til de tar
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
