Presseseminar NHOs Økonomiske overblikk
27.9.2020 12:00:00 CEST | NHO | Presseinvitasjon
Aktiviteten i norsk økonomi bunnet ut i april. Siden da har pilene pekt oppover, raskere til å begynne med, noe tregere etter hvert. De siste ukene har smittetallene tatt seg opp, både ute og hjemme. Derfor butter det nå litt imot på flere fronter. Den økende erkjennelsen av at viruset vil prege også store deler av neste år, vil kunne påvirke bedriftenes lyst til å ekspandere, og investere. Men bildet er blandet, deler av næringslivet klarer seg greit. Og utviklingen er samlet sett bedre enn vi trodde ved forrige anslagsrevisjon i mai.
På seminaret vil sjeføkonom Øystein Dørum gjennomgå situasjonen og utsiktene for norsk og internasjonal økonomi. I tillegg vil vi presentere resultatene fra Næringslivets økonomibarometer for tredje kvartal, der bedriftene blant annet svarer om markedsutsikter, ansettelses- og investeringsplaner. Svarene kan kort oppsummeres i bedre, men ikke bra.
Lett servering.
Av hensyn til smittevernet ber vi om påmelding til andreas.hoglund@nho.no (943 73 126).
Vel møtt.
Øystein Dørum
Kontakter
Andreas Høglund
Tel:94373126ah@nho.noOm NHO
Næringslivets Hovedorganisasjon (NHO) er den største interesseorganisasjonen for bedrifter i Norge. Vi i NHO jobber for gode rammevilkår for medlemsbedriftene og engasjerer oss for bedriftenes interesser på en rekke samfunnsområder.
Følg pressemeldinger fra NHO
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NHO på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NHO
Én av tre bedrifter planlegger å ansette sommervikarer26.5.2026 11:45:21 CEST | Pressemelding
Én av tre bedrifter planlegger å ta inn sommervikarer i år. Det viser NHOs nyeste medlemsundersøkelse fra 2026. Selv om andelen er noe lavere enn i fjor, er behovet for sommervikarer fortsatt stort i mange deler av arbeidslivet.
Enighet i bussoppgjøret24.4.2026 07:49:13 CEST | Pressemelding
Ansatte i bussnæringen får en økt timelønn på 11 kroner, og resultatet i tariffoppgjøret er i tråd med frontfagets økonomiske ramme. I tillegg skal arbeidsgiver forskuttere foreldre- og pleiepenger fra 1. januar 2027. Bussnæringen avtalte forskuttering av sykepenger allerede i 2022.
NHO Reiseliv og NHO Service og Handel vurderer sammenslåing4.12.2025 15:06:28 CET | Pressemelding
NHO Reiseliv og NHO Service og Handel skal sondere muligheten for å slå seg sammen. Målet er styrket medlemstilbud og økt politisk gjennomslagskraft.
Årets vertskapskommuner er Sigdal og Asker1.4.2025 13:10:09 CEST | Pressemelding
KS og NHO deler årlig ut pris til kommuner som har utpekt seg positivt for sin innsats for næringsutvikling og samarbeid med lokalt næringsliv. Vinnerne av prisene som årets vertskapskommune 2025 er Sigdal og Asker.
Enighet om IA-avtale12.2.2025 16:28:29 CET | Pressemelding
Partene skal fortsette med gode sykefraværstiltak, mens ansvaret for sykepengeordningen er plassert hos Stortinget.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
