Presseinvitasjon: Visning av ny skattemelding

En viktig endring er at ikke alle kommer til å motta skattemeldingen samtidig. Den kommer på forskjellige datoer mellom 18. og 31. mars.
Den nye skattemeldingen gjør det enklere å sjekke opplysninger og fylle ut informasjon om noe mangler. I skattemeldingen får du veiledning og hjelp underveis. Dette gjøre det enklere å levere korrekte opplysninger og få riktig skatt. Den nye skattemeldingen er bare tilgjengelig på skatteetaten.no.
Pressevisningen 26. februar vil være den eneste muligheten å se løsningen før du selv mottar skattemeldingen.
| Hvor: | Skattedirektoratet, Fredrik Selmers vei 4 (Helsfyr T-bane) og på nett | 
| Når: | onsdag 26. februar 2020, kl. 10.00 – 11.30 | 
| Program: | Skattedirektør Hans Christian Holte ønsker velkommen og introduserer ny skattemelding. En demoversjon blir vist steg for steg på storskjerm. Etterpå vil det være muligheter for spørsmål og intervjuer. Skjermbilder vil være tilgjengelig. | 
| Nett: | Møtet og demo av ny skattemelding strømmes på nett: https://skatteetat.aventia.no/ | 
| Påmelding: | 
Kontakter
Merete Bergeland JebsenPressesjef
Tel:945 01 000presse@skatteetaten.noBilder

Om Skatteetaten
I Skatteetaten jobber vel 7000 ansatte mot samme mål; å sikre finansieringen av velferdssamfunnet. Skatteetaten er underlagt Finansdepartementet, og har ansvaret for et oppdatert folkeregister og at skatter og avgifter blir fastsatt og innbetalt på riktig måte.
Følg pressemeldinger fra Skatteetaten
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Skatteetaten på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Skatteetaten
Økning i antall som rapporterer krypto i skattemeldingen28.10.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Antallet som førte opp i skattemeldingen at de eide krypto økte med over 30 prosent det siste året, viser ferske tall fra Skatteetaten.
Ny digital løsning: Sparer næringslivet for en halv milliard årlig7.10.2025 08:25:00 CEST | Pressemelding
En ny digital løsning gjør at revisorer kan få direkte tilgang til skattedata. Det reduserer tidsbruken for revisorer og kan spare næringslivet for minst 500 millioner kroner hvert år.
Skatteetaten: Kontroller førte til milliard-innbetaling11.8.2025 11:35:24 CEST | Pressemelding
Skatteetaten har kontrollert 150 utenlandske nettbaserte selskaper som ikke betalte inn merverdiavgift. Det har ført til etterberegninger, tilleggsskatt og merverdiavgift på til sammen 4,9 milliarder kroner.
Arendalsuka: SnapSkatt og TikTax – Skatteetaten setter søkelyset på digitaløkonomien8.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Skatteetaten inviterer til et spennende arrangement om digitaløkonomien under Arendalsuka 2025. I tillegg deltar vi på rundt 20 arrangementer. Her finner du alle.
August er «flyttemåneden» – nå advarer Skatteetaten mot useriøse aktører6.8.2025 07:47:53 CEST | Pressemelding
Tall fra Folkeregisteret viser at august er den måneden flest melder flytting i Norge. – Ikke bli lurt av nettsider som utgir seg for å være Skatteetaten eller Folkeregisteret når du skal melde flytting, sier Roar Sellevoll, avdelingsdirektør for Folkeregisteret.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
