Presseinvitasjon til Skype-møte: Ny rapport om kvotesystemet i kyst- og havfisket kommer 28. april
23.4.2020 07:45:31 CEST | Riksrevisjonen | Presseinvitasjon

Tid: Tirsdag 28. april kl. 12
Kanal: Skype
Rapporten er tilgjengelig på riksrevisjonen.no fra kl. 11.30 samme dag.
Ønsker du å delta? Meld deg på ved å sende en epost til redaksjonen@riksrevisjonen.no, så sender vi deg en kalenderinvitasjon i Outlook med Skype-lenke.
Det åpnes opp for spørsmål fra pressen til slutt. Riksrevisor Per-Kristian Foss og ekspedisjonssjef Annette Gohn-Hellum vil også være tilgjengelig for én til én-intervjuer per telefon i etterkant. Meld fra til oss på forhånd til redaksjonen@riksrevisjonen.no om du ønsker et intervju.
MERK: Skru av kamera og mikrofon i Skype etter at du har klikket på lenken, så unngår vi støy og for stor belastning på båndbredden. I spørsmålsrunden kan du skru på mikrofonen når det er din tur. Vi tar også imot skriftlige spørsmål i chatten.
Les mer om rapporten: https://www.riksrevisjonen.no/kommende-rapporter/forvaltningen-av-adgangen-til-fisket/
Velkommen!
Nøkkelord
Kontakter
Sissel Elisabet HelminsenKommunikasjonsrådgiver
Tel:977 27 237sissel.helminsen@riksrevisjonen.noBilder

Om Riksrevisjonen
Riksrevisjonen er Stortingets største og eldste kontrollorgan. Gjennom revisjon av regnskap og undersøkelser sjekker vi hvordan regjeringen og statsforvaltningen gjør jobben sin.
Følg pressemeldinger fra Riksrevisjonen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Riksrevisjonen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Riksrevisjonen
Samferdselsdepartementet har svak oppfølging av Bane NORs eiendomsvirksomhet25.6.2026 10:30:00 CEST | Pressemelding
Bane NOR-konsernet utvikler boliger, hoteller og næringsbygg i stort omfang. Men mye av dette skjer utenfor normal gangavstand til togstasjonene, og bidrar i liten grad til å understøtte jernbanen.
Svakheter i sikkerhetsarbeidet i departementenes IKT-satsing23.6.2026 12:00:00 CEST | Pressemelding
Riksrevisjonen retter kritikk mot arbeidet med IKT-sikkerhet i Program Felles IKT-tjenester for departementsfellesskapet. Et hovedmål med å opprette programmet i 2021 var å styrke IKT-sikkerheten.
Etter 10 års skule: Urovekkjande mange elevar har ikkje lært å lese, skrive og rekne skikkeleg16.6.2026 13:00:00 CEST | Pressemelding
Trass i ei langvarig satsing og høg prioritet frå Stortinget, har svært mange elevar svake grunnleggjande ferdigheiter etter grunnskulen.
Pressekonferanse tysdag om elevar sine grunnleggjande ferdigheiter15.6.2026 12:16:38 CEST | Presseinvitasjon
Riksrevisjonen har undersøkt Kunnskapsdepartementet sitt arbeid for å styrkje lese-, skrive- og rekneferdigheitene hos elevane i grunnskulen. Velkommen til pressekonferanse tysdag kl. 13.
Riksrevisor: – Svake insentiver til å kutte i staten10.6.2026 12:30:00 CEST | Pressemelding
Nesten to tredjedeler av statlige virksomheter oppgir at de i liten grad har insentiver til å fremme innsparings- og kuttforslag i statsbudsjettprosessen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
