Presseinvitasjon: «Skal vi danse» - 9. november

Oppmøte for presse: Kl. 19.00.
Journalister følger sendingen fra presserommet i Nydalen studio, mens vi har et begrenset antall plasser til fotografer i salen.
Adresse: Gullhaug torg 3.
TV 2 har også en egen stillsfotograf til stede under sending, som publiserer bilder forløpende til NTB Scanpix.
Sendingen starter kl. 19.30, og sendes direkte på TV 2.
Kl. 21.00 er det nyheter, vær og sport på TV 2, da vil det være mulig å gjøre korte intervjuer med deltakerne på parketten.
Siste del av «Skal vi danse» starter kl. 21.30. Når sendingen er over er det også anledning til å gjøre korte intervjuer med deltakerne.
Dette skal parene danse i semifinalen:
* Jørgine og Jørgen skal danse vals til «I will always love you» med Whitney Houston, og jive til «Land of 1000 dances» av Wilson Pickett.
* Aleksander og Nadya skal danse quickstep til «I´ll be there for you» av The Rembrandts og argentinsk tango til «El tango de Roxanne» fra Moulin Rouge.
* Victor og Rikke skal danse vals til «What the world needs now» av Burt Bacharach og salsa til «Rythm is gonna get you» av Gloria Estefan.
Programledere: Katrine Moholt og Anders Hoff.
Dommere: Trine Dehli Cleve, Egor Filipenko, Merete Lingjærde og Tore Petterson.
Dersom du ønsker å dekke sendingen fra Nydalen må du gi tilbakemelding til presseansvarlig Siril Vatne Meling (sme@tv2.no) innen torsdag kl. 15.00. Vennligst presiser om du trenger fotoplass i salen.
Bilder

Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
TV 2 bekrefter ny sesong av Rampenissen etter milliontall23.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Over én million har sett første episode av TV 2s julekalender Rampenissen, nå bestiller kanalen en ny sesong.
Showtime er TV 2s nye underholdningsprogram – her er dommerne!18.12.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Kurt Nilsen, Henriette Steenstrup, Bård Ylvisåker og Alexandra Joner blir dommere i TV 2s nye underholdningsprogram «Showtime – Scenen er din». Innspillingen starter i slutten av januar.
Slik sendes Norges kamper i fotball-VM16.12.2025 14:45:00 CET | Pressemelding
NRK og TV 2 deler nok en gang rettighetene når de norske fotballherrene skal spille i et VM-sluttspill for første gang på 28 år. Her er fordelingen av kampene.
Våren på TV 2: Gjensyn med millionsuksesser, mer aktualitet og fotball-VM i sikte9.12.2025 12:00:00 CET | Pressemelding
Etter et 2025 med flere millionsuksesser, deriblant «Nepobaby» som satte nye dramarekorder, lover TV 2-sjefredaktør og administrerende direktør Olav T. Sandnes en vår fylt med variert underholdning, store sportsøyeblikk og nyheter døgnet rundt. Ett av høydepunktene i vår er realitysuksessen «Spillet», som er tilbake med ny kjendissesong – der Birgit Skarstein, Stian Blipp og Aylar Lie er blant spillerne.
PRIV. TIL RED.: Digital visning av TV 2s vårslipp 9. desember9.12.2025 08:00:00 CET | Presseinvitasjon
I dag arrangerer TV 2 sitt vårslipp for våren 2026. Media gis også muligheten til å følge presentasjonen digitalt.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
