Presseinvitasjon: Samferdselsminister Knut Arild Hareide til Bergen 13. oktober

Program
09.50-10.00: Konferansen «Den nye Vestland» på Scandic Flesland – teste VR-briller
10.00-11.30 Innlegg og deltaking i debatt på konferansen «Det nye Vestlandet»
12.15-13.00 Besøk og orientering om bybane-/sykkeltunnelen gjennom Løvstakken. Stad: Ved tunnelmunningen på Minde-sida ved Fjøsangerveien
13.30-14.10 Synfaring på E39 Vågsbotn-Klauvaneset (Ringvei Øst). Oppmøte: Krysset ved Vågsbotn/Åsane – der E39 møter E16 frå Arna.
14.45-15. 30 Møte med byrådsleiar Roger Valhammer. Stad: Byrådsleiaren sitt kontor. Allehelgensgate 5 (open for presse i etterkant av møtet)
15.30-16.15 Kaffe med "Bergens Mødre". Stad: Nikolaikirkealmenningen 2b
Påmelding
Pressekontakt på turen: Kommunikasjonssjef Susanne Moen Stephansen, tlf. 48032792
Ved påmelding ta kontakt med kommunikasjonsrådgivar Tore Becker per e-post: tore.becker@sd.dep.no.
Nøkkelord
Bilder

Om Samferdselsdepartementet
Samferdselsdepartementet har det overordnede ansvaret for rammevilkår for postvirksomheten, for luftfarts-, vei- og jernbanesektoren og for riksveiferjene.
Følg pressemeldinger fra Samferdselsdepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Samferdselsdepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Samferdselsdepartementet
En mer trafikksikker russetid i 2026: Ikke lov å bruke sidevendte seter og ståplasser under kjøring15.9.2025 07:18:59 CEST | Pressemelding
Regjeringen strammer inn bruken av sidevendte seter og ståplasser under kjøring. Fra og med 1. januar 2026 er det ikke lov å bruke disse plassene under kjøring.
Høring: Vil gjøre det enklere å få reiseinformasjon11.9.2025 13:53:33 CEST | Pressemelding
Regjeringen foreslår å innføre et regelverk som skal gjøre det enklere for folk å få oversikt og riktig informasjon om transporttilbudet.
Ny finansieringsordning for Norske tog – staten tilbyr tilbakekjøp av Norske togs obligasjonsgjeld10.9.2025 13:27:58 CEST | Pressemelding
Gjennom behandlingen av revidert nasjonalbudsjett for 2025sluttet Stortinget seg til regjeringens forslag om å legge om finansieringsmodellen til Norske tog, fra at selskapet tar opp lån i det private lånemarkedet til at staten skal tilby slik lånefinansiering. Omleggingen skjedde 1. juli 2025.
Veiåpning: Rv. 4 mellom Almenningsdelet og Lygnebakken på Hadeland2.7.2025 14:01:12 CEST | Pressemelding
Nå er utbedringen av strekningen mellom Almenningsdelet og Lyngebakken på Hadeland ferdig. Rv. 4 har fått breddeutvidelse og er nå en mer trafikksikker strekning. Veien er den siste av tre delstrekninger på Rv. 4 mellom Roa og Lynga.
Ny milepæl for innkreving av bompenger fra utenlandske kjøretøy2.7.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
– Det er viktig for finansieringen av våre veier og for tilliten til hele bompengeordningen at vi får krevd inn bompenger også fra utenlandske kjøretøy. Det har imidlertid vært en utfordring å identifisere kjøretøy fra enkelte europeiske land. Fra 1. august vil regelverket være på plass for å kunne få dette til, sier samferdselsminister Jon-Ivar Nygård.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom