Presseinvitasjon: Reisemålsutvalet legg fram utgreiinga si

– Reiselivet er Noregs femte største eksportnæring og gir arbeid til over 180 000 personar. Regjeringa ønsker å legge til rette for ei konkurransedyktig, berekraftig og ansvarleg reiselivsnæring som skaper aktivitet i heile landet. Eg ser fram til å få ein grundig gjennomgang av utfordringane og moglegheitene for utviklinga av norske reisemål, seier næringsminister Jan Christian Vestre.
Reisemålsutvalet blei oppnemd av regjeringa Solberg i august 2021, og vart vidareført med uendra mandat og samansetning etter regjeringsskiftet hausten 2021.
Målet for arbeidet til utvalet har vore å greie ut handlingsrommet for besøksforvaltning og reisemålsutvikling i norske kommunar.
Det er utvalsleiar Trine Skei Grande som vil presentere rapporten og tilrådingane frå utvalet.
Tid: torsdag 30. mars 2023 kl 09:00 - 10:00. Husk ID og pressekort.
Stad: Festgalleriet, Oslo rådhus, inngang borggarden
Påmelding: Påmelding innan torsdag kl 07 til pressevakt i NFD media@nfd.dep.no
Nøkkelord
Kontakter
Pressevakt NFDPressevakta er betent mellom 8.00 - 15.45 på kvardagar (8.00-15.00 om sumaren).
Tel:902 51 303 (ikkje SMS)media@nfd.dep.noEmil BremnesKommunikasjonsrådgiver
Tel:47881719emil.bremnes@nfd.dep.noBilder

Lenker
Om Nærings- og fiskeridepartementet

Kongens Gate 8
0032 Oslo
Pressevakt: 902 51 303 (ikkje SMS)https://www.regjeringen.no/nfd
Departementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Forvaltningsvirksomheten i Argentum selges10.9.2025 10:01:51 CEST | Pressemelding
Argentum Fondsinvesteringer, som er heleid av staten, har inngått avtale om å selge forvaltningsvirksomheten til EGD Holding for 225 millioner kroner. Salget er betinget av Stortingets tilslutning.
Presseinvitasjon: Næringsministeren til Brasil for å signere ny handelsavtale9.9.2025 12:48:26 CEST | Pressemelding
Avtalen innebærer at Norge får tollfri handel for nesten alle varer som eksporteres til Brasil og Argentina.
Utsetter krav til rapporteringsutstyr for flåten under 8 meter5.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Fiskeri- og havministeren har besluttet å utsette kravet om innføring av elektronisk fangstrapportering og VMS-utstyr for fiskefartøy under 8 meter. Samtidig forlenges perioden med myk håndheving for fartøy mellom 8 og 11 meter inntil videre.
Vil utlyse areal for havbruk til havs2.9.2025 07:30:00 CEST | Pressemelding
Regjeringen har besluttet at det vil lyses ut areal hvor havbruk til havs kan etableres. – En ny viktig milepæl, sier fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss.
Fortsatt adgang til USA for norsk sjømat1.9.2025 15:31:49 CEST | Pressemelding
Norsk sjømat kan eksporteres til USA som før når nye amerikanske regler mot bifangst av sjøpattedyr får virkning fra 2026.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom