Presseinvitasjon: Næringsministeren til Oslo, Akershus og Østfold

Målet med reisa er å få innspel til kva næringslivet treng for å gjennomføre nye, innovative og grøne prosjekt.
Les òg: Skal møte 100 bedrifter på under 100 dager
–Vi må lytte til det pulserande næringslivet i Oslo, Akershus og Østfold for å få fart på den grøne omstillinga i Noreg. Regionen er eit senter for norsk innovasjon med mange spennande bedrifter som garantert har gode innspel i arbeidet med å føre ein aktiv næringspolitikk. Notatblokka mi ligg allereie klar i veska, så eg er både utolmodig og klar, seier Vestre.
Måndag skal næringsministeren mellom anna møte Foodora i Oslo, DNV i Bærum, Paxster i Sarpsborg og Nexand Langhus i Nordre Follo. Sjå fullstendig program under.
– Regjeringa skal bidra til å skape fleire jobbar i heile landet, styrke fastlandsinvesteringane, auke fastlandseksporten med 50 prosent og sørge for at reduserte klimagassar fører til grøn vekst. No ser eg fram til å møte eit breitt spekter av bedrifter, for å få innspel til korleis vi saman kan nå desse måla, seier næringsminister Jan Christian Vestre.
Praktisk informasjon:
Presse som vil dekke besøket kan ta kontakt med kommunikasjonsrådgivar Øyvinn Myge på 992 91 137 eller omy@nfd.dep.no
Program:
Kl. 07.45 | DNV, Bærum. Veritasveien 1
Kl. 08.35 | Asplan Viak, Bærum. Kjørboveien 20
Kl. 10.40 | Otovo, Oslo. Torggata 7
Kl. 11.30 | Startup Norway, Oslo. Chr. Krohgs gate 1
Kl. 12.15 | Foodora, Oslo. Waldemar Thranes gate 98
Kl. 13.05 | Working Group Two, Oslo. Sommerrogata 17
Kl. 13.45 | AISPOT, Oslo. Bryggegata 3
Kl. 14.45 | Nexans Langhus, Nordre Follo. Regnbueveien 7
Kl. 15.45 | Maskineriet AS, Moss. Dronningens gate 13
Kl. 16.55 | Solid Entreprenør, Rolvsøy. Bjørnengveien 11
Kl. 18.00 | Paxster, Sarpsborg. Bredmyra 3
Kl. 18.55 | Borregaard, Sarpsborg. Hjalmar Wessels vei 6
Bilder

Om Nærings- og fiskeridepartementet

Kongens Gate 8
0032 Oslo
Pressevakt: 902 51 303 (ikkje SMS)https://www.regjeringen.no/nfd
Departementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Forvaltningsvirksomheten i Argentum selges10.9.2025 10:01:51 CEST | Pressemelding
Argentum Fondsinvesteringer, som er heleid av staten, har inngått avtale om å selge forvaltningsvirksomheten til EGD Holding for 225 millioner kroner. Salget er betinget av Stortingets tilslutning.
Presseinvitasjon: Næringsministeren til Brasil for å signere ny handelsavtale9.9.2025 12:48:26 CEST | Pressemelding
Avtalen innebærer at Norge får tollfri handel for nesten alle varer som eksporteres til Brasil og Argentina.
Utsetter krav til rapporteringsutstyr for flåten under 8 meter5.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Fiskeri- og havministeren har besluttet å utsette kravet om innføring av elektronisk fangstrapportering og VMS-utstyr for fiskefartøy under 8 meter. Samtidig forlenges perioden med myk håndheving for fartøy mellom 8 og 11 meter inntil videre.
Vil utlyse areal for havbruk til havs2.9.2025 07:30:00 CEST | Pressemelding
Regjeringen har besluttet at det vil lyses ut areal hvor havbruk til havs kan etableres. – En ny viktig milepæl, sier fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss.
Fortsatt adgang til USA for norsk sjømat1.9.2025 15:31:49 CEST | Pressemelding
Norsk sjømat kan eksporteres til USA som før når nye amerikanske regler mot bifangst av sjøpattedyr får virkning fra 2026.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom