Presseinvitasjon: Møte om rømming og fiskevelferd med havbruksnæringa
1.10.2020 14:27:33 CEST | Nærings- og fiskeridepartementet | Pressemelding

- Rømming og fiskevelferd er av dei viktige miljøutfordringane for havbruksnæringa. Det er i alle oppdrettarar si interesse at det rømmer færrast mogeleg fisk, og at fisken er sunn og har det godt. Eg har derfor invitert næringa til eit møte for å diskutere korleis ein kan bli enda betre på desse områda, seier fiskeri- og sjømatminister Odd Emil Ingebrigtsen.
Representantar frå Sjømat Norge, Sjømatbedriftene, Norsk Industri og Kystrederiene er inviterte til møtet. Fleire av deltakarane vil delta digitalt.
Tid: kl. 13:00 - 15:00, 5. oktober 2020
Det blir høve for journalistane til å følge møtet digitalt. Påmelding på e-post innan måndag 5. oktober kl. 10.00: media@nfd.dep.no
Kontakter
Pressevakt NFD
902 51 303 (ikkje SMS)
Bilder

Om Nærings- og fiskeridepartementet
Nærings- og fiskeridepartementetKongens Gate 8
0032 Oslo
Pressevakt: 902 51 303 (ikkje SMS)https://www.regjeringen.no/nfd
Departementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Nå skal sjømaten tilbake på middagsbordet23.9.2026 15:27:24 CEST | Pressemelding
Norge er en av verdens største sjømatnasjoner, men nordmenn spiser stadig mindre fisk.
Presseinvitasjon: Næringsministeren og kommunal- og distriktsministeren inviterer til møte om Fensfeltet21.9.2026 13:17:49 CEST | Pressemelding
Onsdag 23. september kl.12.00 møter næringsminister Cecilie Myrseth og kommunal- og distriktsminister Bjørnar Skjæran pressen om Fensfeltet.
Næringsministeren til Tromsø mandag 21. september20.9.2026 09:53:41 CEST | Presseinvitasjon
Næringsminister Cecilie Myrseth er i Tromsø mandag 21. september. Statsråden skal blant annet møte det Tromsø-baserte helseteknologiselskapet Connect the Dots og delta på reiselivskonferansen Snow2026.
Fiskeri- og havministeren til Haugesund 21.-22 september19.9.2026 08:07:53 CEST | Presseinvitasjon
Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss er i Haugesund 21.-22 september. Statsråden skal åpne Haugesundkonferansen, ha innspillsmøter til den nye maritime strategien til regjeringen. Hun skal på flere bedriftsbesøk og også ha møte med Sjøfartsdirektoratet.
Presseinvitasjon: Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss lanserer sjømatnettverk18.9.2026 15:02:01 CEST | Pressemelding
Norge er en sjømatnasjon, men vi spiser stadig mindre sjømat. Siden 2014 har sjømatkonsumet falt med 18 prosent. Denne trenden vil fiskeri- og havministeren snu.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom