Presseinvitasjon: Konferanse om mangfold i norsk gründerskap
11.6.2019 09:55:10 CEST | Nærings- og fiskeridepartementet | Pressemelding

– Det lønner seg å satse på hele samfunnet, det gir utslag både på bunnlinja og på innovasjon og bærekraft. Tilgangen til et stort mangfold av talenter, kunnskap og kreativitet er et stort fortrinn, og vi må derfor bli flinkere til å bygge på hele bredden av de ressursene vi har i befolkningen, sier næringsminister Torbjørn Røe Isaksen.
Regjeringen vil få fram vinnerhistoriene, og bidra til at det skrives flere. Les mer om arrangementet her.
– Innvandreres deltakelse i jobb og utdanning er viktig for samfunnets bærekraft, og for vår evne til å ta vare på velferdssamfunnet vårt. Deltakelse i små og store fellesskap er også avgjørende for den tilliten og det samholdet det norske samfunnet er bygget på, sier kunnskaps- og integreringsminister Jan Tore Sanner.
Hva: Konferanse og innspillsmøte
Hvor: Kanonhallen på Løren, Peter Møllers vei 2
Når: Onsdag 12. juni kl 08:30-13:00.
Program:
Kl 08:30 Registrering
Kl 09:00 Velkommen ved Torbjørn Røe Isaksen og Jan Tore Sanner
Kl 09:20 Aiman Shaqura i Charge Inkubator: Fra norskkurs til gründer på 123!
Kl 09:30 Maria Amelie i Startup migrants: bok og nettsamfunn for flyktninger og innvandrere: 5 tiltak for det norske mangfoldeventyret
Kl 09:40 Olivier Makuta, grunnlegger av Vipiecash.
Kl 10:00 Workshop
Kl 11:20 Oppsummering
Kontakter
Pressevakt NFDPressevakta er betent mellom 8.00 - 15.45 på kvardagar (8.00-15.00 om sumaren).
Tel:902 51 303 (ikkje SMS)media@nfd.dep.noBilder

Om Nærings- og fiskeridepartementet
Nærings- og fiskeridepartementetKongens Gate 8
0032 Oslo
Pressevakt: 902 51 303 (ikkje SMS)https://www.regjeringen.no/nfd
Departementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Næringsminister Cecilie Myrseth til Brussel 25.-26. mars21.3.2026 08:00:07 CET | Presseinvitasjon
Næringsminister Cecilie Myrseth reiser til Brussel for å undertegne Secure Connectivity avtalen med EU.
Regjeringen foreslår cruiseavgift20.3.2026 11:30:00 CET | Pressemelding
Regjeringen foreslår at kommuner som har særlig stor belastning fra reiselivet kan innføre en moderat avgift for cruisepassasjerer. Forslaget om cruiseavgift sendes nå på høring.
Presseinvitasjon: Næringsminister Myrseth reiser til Paris for å styrke næringslivssamarbeidet med Frankrike19.3.2026 15:09:13 CET | Pressemelding
Næringsminister Cecilie Myrseth besøker Paris 23.–24. mars for å videreutvikle det tette fransk-norske næringslivssamarbeidet.
Fiskeri- og havministeren møtte kongressmedlemmer i Washington D.C.19.3.2026 13:27:27 CET | Presseinvitasjon
Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss møtte mandag 16. mars sentrale medlemmer av Kongressen for å styrke dialogen om havpolitikk, grønn maritim utvikling og samarbeid mellom Norge og USA.
Presseinvitasjon: Fiskeri- og havministeren til Lofoten og VM i skreifiske18.3.2026 13:40:27 CET | Pressemelding
Skulebesøk og VM i skreifiske står på agendaen når fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss besøker Kabelvåg og Svolvær, fredag 20. mars.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom