Presseinvitasjon: H.K.H. Kronprins Haakon besøker Avinor kommende onsdag
Under besøket vil Kronprinsen bli orientert om norsk luftfart, tiltak for å redusere klimagassutslippene og bruk av ny teknologi innen luftfart. Kronprinsen vil bli gitt en innføring i Avinors klimasatsing og en demonstrasjon av Remote Tower-teknologien.
Presse som ønsker å delta på besøket kan melde seg på ved å sende en epost til presse@avinor.no
Om Avinor
Avinor har ansvar for 43 statlig eide lufthavner, og flysikringstjenesten for sivil og militær luftfart i Norge. Dette nettverket binder Norge sammen - og Norge sammen med verden.
Avinor er en drivkraft i miljøarbeidet i luftfarten og en pådriver for å redusere de samlede klimagassutslippene fra norsk luftfart. Selskapet har en ledende rolle i arbeidet med utvikling av el-fly, og leveranse av biodrivstoff til fly.
Avinor bidrar hvert år til 50 millioner sikre og effektive flyreiser. Om lag halvparten av disse er til og fra Oslo lufthavn.
Rundt 2.800 medarbeidere har ansvar for å planlegge, bygge ut og drive et samlet lufthavn- og flysikringssystem. Avinors virksomhet finansieres gjennom luftfartsavgifter og kommersiell virksomhet på flyplassene.
Følg pressemeldinger fra Avinor
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Avinor på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Avinor
Høysesong for droneflyvning: Mange bryter loven uten å vite det17.7.2025 07:30:00 CEST | Pressemelding
Sommeren er høysesong for droneflyvninger og senest forrige uke førte en ulovlig droneflyvning til en midlertidig stans i flytrafikken på Bergen lufthavn.
Advarer om pakketabber: – Kan koste deg dyrt15.7.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Pakker du rødvinsflaska i kofferten på vei hjem fra ferie? Det er en dårlig ide, ifølge Avinors bagasjeekspert.
Godt over 5 millionar reisande i juni11.7.2025 12:00:00 CEST | Pressemelding
I juni nytta godt over fem millionar reisande Avinor sine lufthamner. Dette er ein auke på 5 prosent.
Sommerens heteste oppdrag – ikke akkurat hverdagskost11.7.2025 10:20:47 CEST | Pressemelding
Nå som det er høye temperaturer blir brannmannskapene på Oslo lufthavn daglig sendt på uvanlige oppdrag. Når solen steker som verst, må de ut og redde asfalten fra varmen.
Utvider Beijing-tilbudet: Blir helårsrute10.7.2025 10:11:55 CEST | Pressemelding
Hainan Airlines viderefører direkteflyvningene mellom Oslo lufthavn og Beijing gjennom vintersesongen. Dette betyr at ruten nå blir et helårig tilbud.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom