Presseinvitasjon: Grønn lunsj med Berg og Borgen

Friluftslivets uke arrangeres over hele landet 31. august til 8. september, hvor #nattinaturen er åpningsarrangementet.
Byrådet i Oslo er opptatt av at å legge til rette for at flere kan delta i friluftsaktiviteter, og få fine turopplevelser i nærheten av der de bor. Nettopp Friluftslivets uke er en gyllen mulighet til å bli kjent med friluftsmulighetene i nærområdet.
Byrådet er i gang med å finne ut av hvem som er mest aktive i friluftslivet, og hva som skal til for å få flere til å bruke naturen.
- I Oslo har vi flott tilgang på fantastiske og kortreiste friluftsopplevelser med turveier, elver, fjorden og Marka. Fra byrådets side er vi opptatt av å legge enda bedre til rette sånn at flere kan oppleve ekte friluftsglede. I et samfunn hvor alt går raskere og raskere, er jeg overbevist om at dette bare vil bli enda viktigere i årene som kommer. Derfor har vi satt i gang en kartlegging av friluftsaktiviteten blant barn og unge, for å se hva vi kan gjøre bedre fra kommunens side fremover, sier miljøbyråd Lan Marie Berg.
Tid: Tirsdag 27. august kl. 10.
Sted: Grefsenkollen utsiktspunkt. Cirka 100 meters gange fra den nederste parkeringsplassen på Grefsenkollen. Utsiktspunktet gir fri utsikt over hele Oslo by. (Se vedlagt kart)
Stien fra parkeringsplass til utsiktspunktet vil bli merket.
Påmelding: linn@norskfriluftsliv.no – 45 21 34 72.
Nøkkelord
Kontakter
Linn Elise JakhellnKommunikasjonsrådgiver
Tel:45213472linn@norskfriluftsliv.noBilder

Om Norsk Friluftsliv
Norsk Friluftsliv er fellesorganisasjonen for de 19 store friluftslivsorganisasjonene, med én million medlemskap og flere enn 5000 lag og foreninger.
Vårt oppdrag er å jobbe for at våre medlemsorganisasjoner er i best mulig stand til å bidra til friluftsglede for flere – oftere. Hvert år arrangerer vi Friluftslivets uke over hele landet, fra første helg i september.
Våre medlemsorganisasjoner: 4H Norge, Den Norske Turistforening, Forbundet KYSTEN, Norges Turmarsjforbund, Norges Jeger- og fiskerforbund, KFUK-KFUM-speiderne, Kristen Idrettskontakt, Norges Dykkeforbund, Norges klatreforbund, Norges orienteringsforbund, Norges Padleforbund, Norges Røde Kors, Norges speiderforbund, Skiforeningen, Syklistforeningen, Norsk Kennel klub, Norges Seilforbund, Det norske Skogselskap og Norges Sopp- og nyttevekstforbund.
Følg pressemeldinger fra Norsk Friluftsliv
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norsk Friluftsliv på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norsk Friluftsliv
Vil kutte millioner til friluftsliv i Friluftslivets år15.10.2025 12:39:17 CEST | Pressemelding
Midt i Friluftslivets år foreslår regjeringen å kutte 15 millioner til friluftslivsaktivitet. – En fullstendig uforståelig beslutning, mener Norsk Friluftsliv.
8 av 10 opplever bedre mental helse av å være ute i naturen10.10.2025 15:14:44 CEST | Pressemelding
De aller fleste opplever at det å være ute i naturen er godt for psyken, men det er langt færre som bruker naturen når de trenger det som mest, viser ny undersøkelse.
Nordmenn har strømmet til vannet denne sommeren4.10.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Årets sommer ble av det varme slaget, og friluftslivsaktiviteter i og på vann har virkelig fått vind i seilene, ifølge nye tall fra Ipsos.
Instagram og TikTok lokker flere nordmenn ut på tur3.10.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Sosiale medier spiller en stadig større rolle i å få nordmenn ut i naturen. 8 av 10 unge lar seg inspirere til å dra på tur eller drive med annet friluftsliv, ifølge nye tall fra Ipsos.
Verdens gapahukdag fyller ti år26.9.2025 13:40:33 CEST | Pressemelding
Lørdag 27. september markeres Verdens gapahukdag. Norsk Friluftsliv oppfordrer folk over hele landet til å feire tiårsjubileet for dagen med en tur til nærmeste gapahuk.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
