Presseinvitasjon: Fiskeri- og sjømatministeren til Senja 8. – 9. september
7.9.2021 13:54:11 CEST | Nærings- og fiskeridepartementet | Pressemelding

Ingebrigtsen skal mellom anna besøke bedrifter og fiskarar på Husøy, Kårvikhamn, Torsken og Jøvika på Senja.
Program
Onsdag 8. september
15:30-17:00 Besøk på Husøy (Brødrene Karlsen, møte med unge fiskere, utviding av hamna)
18:30-20:15 Besøk hos Stella Polaris i Kårvikhamn
Torsdag 9. september
09:30-11:00 Besøk i Torsken (Wilsgård fiskeoppdrett/Torskensenteret)
12:00-13.30 Besøk hos SalMar settefisk AS i Jøvika
Kontakter
Halvard WenselKommunikasjonsrådgiver
Tel:971 80 784halvard.wensel@nfd.dep.noPressevakt NFD
902 51 303 (ikkje SMS)
Bilder

Om Nærings- og fiskeridepartementet
Nærings- og fiskeridepartementetKongens Gate 8
0032 Oslo
Pressevakt: 902 51 303 (ikkje SMS)https://www.regjeringen.no/nfd
Departementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Næringsminister Cecilie Myrseth til Brussel 25.-26. mars21.3.2026 08:00:07 CET | Presseinvitasjon
Næringsminister Cecilie Myrseth reiser til Brussel for å undertegne Secure Connectivity avtalen med EU.
Regjeringen foreslår cruiseavgift20.3.2026 11:30:00 CET | Pressemelding
Regjeringen foreslår at kommuner som har særlig stor belastning fra reiselivet kan innføre en moderat avgift for cruisepassasjerer. Forslaget om cruiseavgift sendes nå på høring.
Presseinvitasjon: Næringsminister Myrseth reiser til Paris for å styrke næringslivssamarbeidet med Frankrike19.3.2026 15:09:13 CET | Pressemelding
Næringsminister Cecilie Myrseth besøker Paris 23.–24. mars for å videreutvikle det tette fransk-norske næringslivssamarbeidet.
Fiskeri- og havministeren møtte kongressmedlemmer i Washington D.C.19.3.2026 13:27:27 CET | Presseinvitasjon
Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss møtte mandag 16. mars sentrale medlemmer av Kongressen for å styrke dialogen om havpolitikk, grønn maritim utvikling og samarbeid mellom Norge og USA.
Presseinvitasjon: Fiskeri- og havministeren til Lofoten og VM i skreifiske18.3.2026 13:40:27 CET | Pressemelding
Skulebesøk og VM i skreifiske står på agendaen når fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss besøker Kabelvåg og Svolvær, fredag 20. mars.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom