Presseinvitasjon: Fiskeri- og havministeren til Helgeland
1.12.2021 07:02:00 CET | Nærings- og fiskeridepartementet | Presseinvitasjon

– Den gjævaste prisen i skule-Noreg blir delt ut til Sandnessjøen vidaregåande skule. Det er ein høgtideleg dag, og eg gleder meg til å møte lærarar, elevar og tilsette, seier fiskeri- og havminister Bjørnar Skjæran.
Skjæran si reise til Helgeland byr òg på fleire bedriftsbesøk. Aker Solutions og Mowi i Sandnessjøen får besøk torsdag. Turen går vidare til Shmil i Mosjøen og Mo Industripark fredag.
Kontakt
Presse som ønsker å dekke reisa kan kontakte kommunikasjonsrådgjevar Yngve Angvik på 459 56 199 eller Yngve.Angvik@nfd.dep.no.
Program
Torsdag:
10:45
Overrekkelse av Dronning Sonjas skulepris for inkludering og likeverd 2021
Stad: Sandnessjøen vidaregåande skule, Norvikveien 47, Sandnessjøen
14:00
Besøk til Aker Solutions i Sandnessjøen
Stad: Strendene 45, Sandnessjøen
15:00
Besøk til Mowi
Stad: Torolv Kveldulvsons gate 39, Sandnessjøen
Fredag:
09:00
Besøk til Shmil i Mosjøen
Stad: Åremvegen 99, Mosjøen
11:30
SINTEF Norlab
Stad: Mo Industripark, Mo i Rana
12:15
Ranfjord Fiskeprodukter
Stad: Mo Industripark, Mo i Rana
Nøkkelord
Kontakter
Yngve AngvikKommunikasjonsrådgiverNærings- og fiskeridepartementet
Tel:459 56 199yngve.angvik@nfd.dep.noBilder

Om Nærings- og fiskeridepartementet
Nærings- og fiskeridepartementetKongens Gate 8
0032 Oslo
Pressevakt: 902 51 303 (ikkje SMS)https://www.regjeringen.no/nfd
Departementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Nordisk «Draghi-rapport»: Norden svært gode i dag, men hentes inn1.10.2026 17:14:49 CEST | Pressemelding
En ny rapport fra Copenhagen Economics viser at de nordiske landene er blant verdens mest produktive, innovative og konkurransedyktige økonomier. Samtidig advarer rapporten om at Norden må legge til rette for mer private investeringer, og mer robusthet dersom man skal konkurrere internasjonalt også i framtiden.
Ny rapport: Lukking av fiskerier og verdien av fisketillatelser1.10.2026 16:17:52 CEST | Pressemelding
Nærings- og fiskeridepartementet ba høsten 2025 Nofima om å gjennomgå systemet for omsetning av fiskekvoter. Rapporten som nå foreligger, vurderer hvordan ordningen fungerer i praksis og hvilke konsekvenser den har for verdiskaping, sysselsetting, bosetting og fordelingen av fiskeriressursene.
Presseinvitasjon: Næringsministeren til Madrid for å fremme norsk næringsliv29.9.2026 06:30:00 CEST | Pressemelding
Næringsminister Cecilie Myrseth besøker Madrid 5.–6. oktober. Målet med reisen er å styrke det økonomiske samarbeidet og fremme norsk næringsliv i et viktig europeisk marked.
Nå skal sjømaten tilbake på middagsbordet23.9.2026 15:27:24 CEST | Pressemelding
Norge er en av verdens største sjømatnasjoner, men nordmenn spiser stadig mindre fisk.
Presseinvitasjon: Næringsministeren og kommunal- og distriktsministeren inviterer til møte om Fensfeltet21.9.2026 13:17:49 CEST | Pressemelding
Onsdag 23. september kl.12.00 møter næringsminister Cecilie Myrseth og kommunal- og distriktsminister Bjørnar Skjæran pressen om Fensfeltet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom