Høyskolen Kristiania

Permitterte og ledige får kompetanseløft fra regjeringens tiltakspakker – 1300 studieplasser ved Høyskolen Kristiania revet bort

Del
I flere runder har Kunnskapsdepartementet delt ut til sammen over 100 millioner kroner til høyskoler og universiteter for å hjelpe arbeidsledige og permitterte i kjølvannet av koronakrisen. Nå er plassene fulltegnet flere steder og mange søker nå muligheten for å kunne tilby flere studieplasser, deriblant Høyskolen Kristiania.

–      Over 1300 plasser ble fulltegnet i løpet av noen få dager hos oss, noe som viser at det er en enorm etterspørsel av arbeidslivsnære utdanninger i befolkningen, sier prorektor ved Høyskolen Kristiania, Christen Krogh.  

Et kjærkomment tiltak

Det er mange universiteter og høyskoler som har stor pågang nå og mange permitterte opplever å være for sent ute når de har søkt. Dette ønsker Krogh å bidra til å løse. 

–      Med mange arbeidsledige og permitterte som også ønsker kompetanseløft ønsker vi nå å undersøke med DIKU om det er mulighet for oss å kunne ta imot enda flere, avslutter Krogh. 

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om Høyskolen Kristiania

Høyskolen Kristiania
Høyskolen Kristiania
Prinsens gate 7-9
0152 Oslo

22 59 60 00http://www.kristiania.no

Følg pressemeldinger fra Høyskolen Kristiania

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Høyskolen Kristiania på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Høyskolen Kristiania

Kristiania beklager30.4.2025 11:45:25 CEST | Pressemelding

Kristiania er opptatt av at alle studenter skal behandles likt, og få svar innen rimelig tid. Vi beklager at dette ikke ble etterlevd i forbindelse med en sak knyttet til en eksamensoppgave i 2024. I NRK 29. april, kom det frem at en student ved Kristiania fikk stryk på sin eksamensbesvarelse fordi sensor ikke kunne åpne filen med innleveringen. Hun fikk dessverre ikke tilstrekkelig svar innen rimelig tid, da hun kontaktet studieadministrasjonen om dette. - Vi er fryktelig lei oss for at vi ikke har tatt tak i dette tidligere. Denne situasjonen burde vært unngått. Vi er i dialog med studenten for å løse saken, sier studiedirektør Marianne Østbye ved Høyskolen Kristiania. - Nå går vi gjennom våre rutiner for at dette ikke skal skje igjen. Vi vil også sørge for å informere bedre, slik at det blir enklere for studentene våre å levere besvarelser riktig, sier Østbye.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye