Statskog SF

Penger til friluftsliv

Del
Alt fra klatreruter i byfjell til gapahuker og frisbeegolfbaner får nå pengestøtte.
Tilrettelegging for sykling i naturen er en av mange gode saker Statskogmillionen støtter  Foto: Karoline O.A. Pettersen
Tilrettelegging for sykling i naturen er en av mange gode saker Statskogmillionen støtter Foto: Karoline O.A. Pettersen

Etter vårens søknadsrunde mottar over 100 prosjekt og aktiviteter landet rundt et bidrag fra støtteordningen for friluftsliv, Statskogmillionen.

- Selv om summene ikke er så store, vet vi at det er kjærkomne bidrag som gir mye i kombinasjon med norsk dugnadsånd, sier kommunikasjonssjef i Statskog, Trond Gunnar Skillingstad.

Statskogmillionen har siden starten bidratt med støtte til over 600 prosjekt. Støtteordningen er spesielt rettet inn mot små prosjekt i regi av lag, foreninger og organisasjoner som jobber med friluftsliv og bærekraftig bruk av norsk natur. Ny søknadsrunde kommer i august.

Disse fikk støtte våren 2020 fordelt på fylker:

Fylke Lenke til oversikt over tildelinger per fylke
Agder https://www.statskog.no/statskogmillionen/#sok%C2%A4q;Agder
Innlandet https://www.statskog.no/statskogmillionen/#sok%C2%A4q;Innlandet 
Møre og Romsdal https://www.statskog.no/statskogmillionen/#sok%C2%A4q;M%C3%B8re%20og%20Romsdal 
Nordland https://www.statskog.no/statskogmillionen/#sok%C2%A4q;Nordland 
Oslo https://www.statskog.no/statskogmillionen/#sok%C2%A4q;Oslo     
Rogaland https://www.statskog.no/statskogmillionen/#sok%C2%A4q;Rogaland 
Troms og Finnmark https://www.statskog.no/statskogmillionen/#sok%C2%A4q;Troms 
Trøndelag https://www.statskog.no/statskogmillionen/#sok%C2%A4q;Tr%C3%B8ndelag 
Vestfold og Telemark https://www.statskog.no/statskogmillionen/#sok%C2%A4q;Vestfold%20og%20Telemark 
Vestland https://www.statskog.no/statskogmillionen/#sok%C2%A4q;Vestland 
Viken https://www.statskog.no/statskogmillionen/#sok%C2%A4q;Viken 

Aktiviteten "Sommerleir i Manndalen" kommer opp under flere fylker fordi både Trøndelag, Nordland og Troms er nevnt i teksten. Denne hører imidlertid hjemme i Troms.

Kontaktpersoner

Knut Fredheim, regionsjef for Statskog i Troms, tlf. 400 29 610

Jan Nilsen, regionsjef for Statskog i Salten, tlf. 412 58 048

Wenche Hjelmseth, regionsjef for Statskog på Helgeland, tlf. 916 22 005

Carl Libach, regionsjef for Statskog i Midt-Norge, tlf. 480 34 989

Jan Helge Nordby, regionsjef for Statskog i Sør-Norge, tlf. 953 67 052

Nøkkelord

Bilder

Tilrettelegging for sykling i naturen er en av mange gode saker Statskogmillionen støtter  Foto: Karoline O.A. Pettersen
Tilrettelegging for sykling i naturen er en av mange gode saker Statskogmillionen støtter Foto: Karoline O.A. Pettersen
Last ned bilde

Lenker

Om Statskog SF

Statskog SF
Statskog SF
Søren R Thornæs vei 10
7800 Namsos

74 21 30 00http://www.statskog.no/

Statskog SF skal ivareta og utvikle verdier på fellesskapets grunn og er en garantist for allmennhetens tilgang til jakt, fiske og friluftsopplevelser i norsk natur. Staten er heleier av Statskog og eierskapet utøves av Landbruks- og matdepartementet.

Følg pressemeldinger fra Statskog SF

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statskog SF på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Statskog SF

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye