Peab bygger Stasjonsgården i Bø i Telemark
20.10.2020 11:09:05 CEST | Peab | Pressemelding

Stasjonsgården ligger rett ved jernbanestasjonen i Bø sentrum. Bygget får parkeringskjeller, over 800 m2 næringslokaler i første etasje og leiligheter i andre til fjerde etasje. Totalt er det 18 leiligheter i prosjektet, i størrelser fra 60 til 107 m2.
Byggherre er Grivi Invest, og Peab er totalentreprenør for en kontraktssum på 61 millioner kroner eks. mva. Kontraktssummen inkluderer uinnredet kontorareal i første etasje.
− Vi synes det er spennende å få være med på å skape byfornying i Bø sentrum. I mars i år startet anleggsarbeidene, og da ble eksisterende bygninger på tomta revet. Nå vokser det raskt frem et nytt og flott sentrumsbygg her, sier Lars Hunkilen, avdelingsleder for Peabs byggvirksomhet i Telemark.
Bygget er tegnet av Norsjø arkitekter, og har en særpreget arkitektur. Utstrakt bruk av treverk og trefasader med spesiell utforming skaper et helt spesielt arkitektonisk uttrykk.
− For oss som entreprenør er det ekstra givende å jobbe med. I Peab satser vi på å ansette og utvikle egne fagarbeidere. Dette prosjektet består av både betong- og tømmerarbeider, som våre dyktige fagarbeidere skal få bryne seg på, det er veldig positivt for oss, sier prosjektleder Knut M. Amlie.
De 18 leilighetene blir fordelt på to bygningskropper over første etasje. I den ene blir det fire boliger fordelt på to etasjer, og i den andre blir det fjorten boliger fordelt på tre etasjer. Alle leilighetene får store balkonger, og det blir en svalgangsløsning mot Stasjonsvegen i Bø.
I næringsarealene i første etasje blir det kontorhotell og kontorarealer.
Nøkkelord
Kontakter
Lars HunkilenAvdelingsleder - Peab AS, Telemark
Tel:+47 469 71 985lars.hunkilen@peab.noBilder




Om Peab
Peab er Nordens samfunnsbygger med 13 000 medarbeidere og en omsetning på 60 milliarder svenske kroner. Med lokal tilstedeværelse og fokus på egne ressurser utvikler, anlegger og bygger vi hverdagen der livet leves. Hovedkontoret ligger i Förslöv i Skåne, Sverige. Aksjen er børsnotert ved Nasdaq Stockholm. I Norge har Peab ca. 1100 ansatte og en omsetning på ca. 6,1 milliarder kroner.
Følg pressemeldinger fra Peab
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Peab på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Peab
Peab sikret kontrakt for ny sykkelveg i Trondheim30.9.2026 13:30:51 CEST | Pressemelding
Peab Solberg Maskin er tildelt kontrakten for bygging av ny sykkelveg og fortau langs Torbjørn Bratts veg i Trondheim. Kontrakten med Trøndelag fylkeskommune har en verdi på om lag 74 millioner kroner ekskl. mva.
Peab blir partner i Kunnskapsarena for ombruk i byggebransjen3.9.2026 09:46:36 CEST | Pressemelding
Peab går inn som partner i nasjonal kunnskapsarena for ombruk. – For oss betyr det en verdifull tilgang til kunnskap, praktiske verktøy og erfaringer fra aktører i hele bransjen, sier regiondirektør Magnus Taugbøl Brekke i Peab.
13 000 medarbeidere deltok i Peabs arbeidsmiljøuke2.9.2026 09:19:48 CEST | Pressemelding
Den 24. – 28. august samlet Peab-konsernet rundt 13 000 medarbeidere til årets Arbeidsmiljøuke. Gjennom praktiske øvelser, dialog og beredskapstrening satte ansatte over hele Norden ekstra fokus på helse, arbeidsmiljø og sikkerhet.
Kommende endringer i Peabs konsernledelse28.8.2026 08:07:40 CEST | Pressemelding
1. januar 2027 går Peab inn i en ny forretningsplanperiode for 2027–2029. For å legge til rette for videre lønnsom vekst og som en del av pågående etterfølgerprosesser, gjøres følgende endringer i Peabs konsernledelse.
Bytorget i Askim går videre mot realisering24.8.2026 08:12:31 CEST | Pressemelding
Utviklingen av Bytorget i Askim tar et nytt steg fremover. Peab Bygg, Askim Næringspark Bolig og Clarksons Project Development har signert avtale om videreføring av prosjektet med 116 boliger, næringsarealer og et nabolagshus i den tidligere vaktmesterboligen fra Askim Gummivarefabrikk.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
