Patricia Medina blir ny produksjonsdirektør i Ringnes

Medina vil få rollen som produksjonsdirektør i landets desidert største bryggeri, på Gjelleråsen utenfor Oslo. Med det følger ansvaret for å produsere og levere kjente merkevarer som Solo, Pepsi Max, Frydenlund og Tuborg.
«Jeg gleder meg til å ta fatt på nye oppgaver. For meg blir det veldig spennende å tre inn i en bransje som forvalter merkevarer som både er tilgjengelig for folk flest – og ikke minst mange har et veldig sterkt forhold til.» sier Patricia Medina.
Ringnes har en ambisiøs bærekraftagenda med klare mål om å kutte CO2-utslipp, herunder sørge for å gjøre produksjonen ved Ringnes bryggeri på Gjelleråsen karbonnøytral innen 2022. Medina vil bli en viktig bidragsyter i dette arbeidet.
«Jeg ser fram til å jobbe tett sammen med dyktige folk i Ringnes og Carlsberg-systemet. Sammen skal vi sørge for å levere sterke merkevarer og samtidig bidra til å nå selskapets ambisiøse klimamål.» avslutter Medina.
Patricia har hatt flere roller i Aker Solutions siden 2007, inkludert innen forretnings- og prosjektledelse, produksjon, planlegging og leveringskontroll. Før hun ble Vice President for Supply Chain Operations tilbrakte hun tre år som Vice President for Manufacturing på Akers Tranby-anlegg.
Patricia kommer opprinnelig fra Brasil, og har bodd og arbeidet i Norge siden hun begynte i Aker Solutions i 2007.
«Jeg er veldig glad for å kunne ønske Patricia velkommen til Ringnes. Hun har en solid bakgrunn og tung erfaring fra en kompleks bransje. Jeg er overbevist om at Patricia vil styrke vår evne til å levere våre sterke merkevarer og forsterke vårt arbeid med å redusere vårt klimaavtrykk,» sier administrerende direktør i Ringnes, Anders Røed.
Kontakter
Nicolay BruusgaardKommunikasjonssjef
Tel:+47 900 84 257nicolay.bruusgaard@ringnes.noBilder



Om Ringnes
Ringnes AS er Norges største bryggeriselskap med ca. 900 medarbeidere. Selskapet eies av Carlsberg Group, som er et av verdens ledende bryggerikonsern. Vi leverer øl, brus og vann til hele det norske drikkemarkedet og vi er stolte av våre mange populære merkevarer!
Følg pressemeldinger fra Ringnes
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Ringnes på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Ringnes
Nå er julebrusen her!13.10.2025 08:32:31 CEST | Pressemelding
Denne uken åpner salget av julebrusen i butikkene. Noen mener at midten av oktober er i tidligste laget for julebrusslipp, men ikke julebrusentusiastene. –For dem er det ikke en dag for tidlig. De har ventet lenge nok, sier julebrussjef i Ringnes, Victoria Marie Vatne.
Smaken av påske!11.4.2025 11:19:41 CEST | Pressemelding
Appelsiner, Kvikk Lunsj og selvfølgelig Solo i glasset. Nordmenn elsker påsketradisjoner.
Gatorade tar sats i Norge!10.2.2025 09:12:39 CET | Pressemelding
Den originale sportsdrikken fra 1965, kjent som verdens største sportsdrikkmerke, lanseres nå i to nye smaker. Det blir også første gang det lanseres en sukkerfri variant av Gatorade i det norske markedet. Som en del av satsningen har Gatorade inngått et spennende samarbeid med Holmenkollen Skifestival.
Topp for alkoholfritt øl i julen19.12.2024 10:46:22 CET | Pressemelding
Nordmenn drikker mer alkoholfritt øl i julen enn ellers i året. Det kommer frem av en fersk Norstat-undersøkelse.
Brusen Villa fyller 60 år6.12.2024 09:01:12 CET | Pressemelding
Den populære brusen med smak av fruktchampagne het opprinnelig Villa Farris og ble lansert av Farrisfabrikken i 1964.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom