Pangstart for Mesternes mester

Sesong 12 av Mesternes mester, for første gang innspilt på norsk jord, hadde sesongpremiere 1. nyttårsdag og episode 2 ble sendt dagen etter.
Helgens tall viser at 1.096.000 valgte å se første episode direkte, og 249.000 har så langt sett episoden i NRK TV. Tallene for andre episode er 1.061.000 på den lineære direktesendingen og 241.000 i NRK TV. Når opptaks- og repriseseing legges til, er tallene så langt til sammen 1.403.000 og 1.445.000 seere.
Tilsvarende tall på samme tidspunkt etter sesongpremieren i fjor var 1.364.000 og 1.336.000 seere.
Markedsandel på den første episoden var 71 prosent, mens den var totalt 73 prosent for den andre.
Vanvittige tall
– Dette er rett og slett helt vanvittige tall, sier NRKs prosjektredaktør for Mesternes mester, Pia Basberg. – Jeg er så glad og takknemlig for at vi sammen med Rubicon TV og årets fantastiske deltakere har greid å lage et program som folk fortsetter å elske. Det var ingen selvfølge i den situasjonen vi sto i da planene måtte kastes om på grunn av pandemien. Nå er det bare å glede seg til fortsettelsen, sier Basberg.
– Mesternes mester fortsetter å være et svært godt sett program, sier medieanalytiker i NRK, Marcus Fredheim. – Det er ikke en selvfølge at en programserie som er i sin 12. sesong skal fortsette å levere på dette nivået. En markedsandel på over 70 prosent er meget sterkt. sier Fredheim.
Årets sesong av Mesternes mester er innspilt i Arendal og omegn, med navn som Aksel Lund Svindal, Johann Olav Koss og Cecilie Leganger på deltakerlista. Serien fortsetter på fredager utover.
Om Mesternes mester sesong 12
- Norsk underholdningsserie, 10 episoder
- Produsert av Rubicon TV for NRK (2021)
- Programleder: Dag Erik Pedersen
- Produsent, Rubicon TV: Martine Holbye
- Prosjektredaktør NRK: Pia Basberg
Kontakter
Helene AmlieKommunikasjonsansvarlig
Tel:+47 951 00 299helene.amlie@nrk.noBilder




Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Tidenes første podkast på kvensk25.4.2025 11:01:10 CEST | Pressemelding
I morgen kommer NRK for første gang med en podkast på kvensk – «Kaffipraatti». Den gir et unikt innblikk i kvensk språk, kultur og historie.
Det kommer ny sesong av «Team Pølsa»24.4.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Med et snitt på over 1,2 millioner seere har «Team Pølsa» rørt store deler av den norske befolkningen. Nå er det bekreftet at det kommer en ny sesong med nye deltakere.
Semifinale i Stjernekamp med opera og hiphop23.4.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
To klassiske og krevende Stjernekamp-sjangre står for tur på lørdag. Nå skal det avgjøres hvem som går videre til den store finalen.
Hævvi er tilbake med ny sesong22.4.2025 06:59:00 CEST | Pressemelding
I den nye sesongen av podkasten Hævvi inviterer de frittalende programlederne Nelly og Jonna med seg sørsamiske gjester i studio.
Påskefest i Stjernekamp med afterski og salmer16.4.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Artistene skal få levere både fest og frelse i Stjernekamp på selveste påskeaften. Gjestedommere er Carina Dahl og Trygve Skaug.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom