P R E S S E I N V I T A S J O N: The Voice-Norges beste stemme første LIVE.
23.4.2019 14:34:06 CEST | TV 2 | Presseinvitasjon

Det er klart for første livesending av The Voice, der Lene Marlin og Yosef Wolde-Mariam sine lag skal i ilden. Ni deltagerne står på scenen, fem fra Wolde-Mariams lag og fire fra Marlins lag. De kjemper om fire av de åtte plassene for å komme seg videre i konkurransen.
Ønsker dere å dekke direktesendingen fra H3 Arena må dere gi beskjed til kwe@tv2.no.
Presiser gjerne om dere ønsker fotoplass i salen innen onsdag kl. 15.00.
*Oppmøte for presse: Kl. 19.00.
*Adresse: H3 Arena, Forneburingen 53.
Journalistene følger sendingen fra presserom i H3 Arena, mens vi har et begrenset antall plasser til fotografer i salen.
TV 2 har oså en egen stillsfotograf tilstede under sending, som laster opp bilder fortløpende til flickr.com/tv2norge og Scanpix.
Sendingen starter kl. 19.30, og sendes direkte på TV 2.
Kl. 21.00 er det nyheter, vær og sport på TV 2, da kan det være mulig å gjøre korte intervjuer med deltakerne.
Siste del av The Voice starter kl. 21.40. Når sendingen er over kl. 22.15 er det også anledning til å gjøre korte intervjuer med deltakerne og mentorene på scenen.
Disse er med 26. april:
Team Yosef:
Endre Gryting (22) fra Drammen. Fikk alle mentorene til og snu seg og har siden stått trygt på Yosef sitt lag.
Kristin Husøy (18) fra Trondheim. Både Yosef og Martin valgte Kristin, men hun valgt Yosef. Siden har hun gått videre gjennom både knockout og duell.
Kristoffer Edvardsen (20) fra Mo i Rana fikk både Lene og Yosef til å snu seg. Siden har han sunget seg videre og er klar for live.
Saima Irén Mian (28) fra Trondheim. Yosef snudde seg på blind og siden har hun overbevist ham i knockout og duell.
Sebastian Ferraz (22) fra Asker har vært innom alle mentorenes lag. Først snudde Yosef og Martin seg på blind, Sebastian valgte Martin. I Knockout ble han stjålet av Morten og i duell ble han stjålet av Yosef.
Team Lene:
Nora Aurdal (20) fra Volda. Fikk tre av mentorene til å snu seg på blind, Yosef, Martin og Lene. Hun valgt Lene og har står støtt frem til live.
Oskar Øiestad (23) fra Nøtterøy fikk alle til å snu seg. Han valgte Lene og er klar for live.
Rebecca Pettersen (22) fra Oslo fikk også alle mentorene til å snu seg. Hun har siden levert stødig og sikkert på Lene sitt team.
Steffi Buie (30) fra Lofoten. Steffi fikk og alle mentorene til å snu seg. Hun valgte Morten, i duell ble hun stjålet av Lene.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine WergelandPR- og medierådgiver
Pressekontakt for Skavlan, The Voice, Hjertebarna, Min første ferie, Åsted Norge, Tid for hjem og værprofiler.
Bilder










Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
TV 2 styrker sin posisjon i en krevende tid13.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
I et mediemarked preget av global konkurranse, fall i lineær-TV og økte kostnader leverer TV 2-konsernet vekst i både inntekter, resultat og strømming. Resultatet påvirkes vesentlig av økte resultatbidrag fra RiksTV, øvrige datterselskap og effekter fra salg av datterselskap, solid vekst for strømmetjenesten TV 2 Play og et godt reklamemarked.
«Folles verden»: Erik Follestad tilbake med ny hockeyserie12.3.2026 15:00:00 CET | Pressemelding
Erik Follestad, hockeygutt i sjela og folkekjær TV-personlighet, inviterer seerne med på en unik reise inn i den norske hockeykulturen. I den nye sportsdokuserien «Folles verden» på TV 2 Play, skal han sammen med Jonas Bariås og Josefine Engmann, utforske lidenskapen, galskapen og dugnadsånden som preger sporten han elsker.
Årets påskekrim på TV 211.3.2026 10:00:07 CET | Pressemelding
Gjennom påsken kan TV 2 tilby flere spennende serier fulle av mystikk, dramatikk og krim. Fullstedig oversikt over årets påskekrim på TV 2 finner du her.
Presseinvitasjon: Pressetreff og førpremiere på «Mord i Sogn»11.3.2026 08:54:34 CET | Presseinvitasjon
TV 2 inviterer pressen til pressetreff og premierevisning på krimserien «Mord i Sogn» på Vika kino tirsdag 17. mars.
Eksklusive direktesendinger i forbindelse med og av den 98. Oscarutdelingen søndag 15. mars9.3.2026 15:30:13 CET | Pressemelding
Ane Rostad Stokholm med gjester sparker i gang showet med et førprogram, eksklusivt på TV 2, fra klokken 22.15 til 23.30. Line Haus, Camilla Laache og Marianne Jemtegård tar over studio fra klokken 23.30 og guider seerne gjennom natten, eksklusivt på Disney+. Den røde løperen sendes fra klokken 23.30, og selve utdelingen begynner ved midnatt, eksklusivt på Disney+.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
