Universal Music Norge

Øystein Hegvik tolker Maria Menas juleklassiker

8.11.2019 08:01:00 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Del

Som vinner av Idol 2018 har Øystein fått en pangstart på sin karriere. «Before I Go» har passert over 4 millioner streams og for kun et par uker siden slapp han den majestetiske balladen «Dancing When You`re Gone» som forteller historien om å la de negative tingene være igjen i fortiden og se fremover. 

Nå er han klar for å slippe sin egen versjon av den kjente julelåten «Home for Christmas» som har en sterk og litt annerledes betydning for artisten selv.

I år så gleder jeg meg ikke til jul, fordi det eneste jeg tenker på er at det er noen som mangler. Dette blir første jul uten bestemoren min. Hun som var min bestevenn. Hun som for meg alltid har vært mye av julegleden med all julebaksten hun stod for, at hun alltid kom på julebesøk for å feire julen sammen med oss og bare det å få tilbringe masse tid med henne.Dette gjør at «Home for Christmas» har fått en helt ny og spesiell betydning for meg. Når jeg nå hører låten ser jeg for meg bestemor som kommer gående opp den snødekte trappa til huset vårt etter at vi har hentet henne hjemme på Møre og hun skal bli hos oss i noen uker. Det er sårt å tenke på at dette er noe jeg aldri mer vil oppleve.

Jeg har laget min egen versjon av «Home for Christmas» for å gjenoppleve at hun kommer «hjem» til jul, for å føle nærværet til bestemor og julegleden hun ga meg.

Hør låten HER

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Joakim Kleven debuterer som popartist med singelen «FREAK»6.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding

Joakim Kleven tar steget inn i musikken og debuterer i dag som artist med singelen «FREAK», en energisk, sexy og kompromissløs poplåt skapt for dansegulvet. Kleven er kjent som en av Norges største, mannlige influensere, samt som regissør, fotograf og TV-personlighet. Han har markert seg som en tydelig og viktig stemme i offentligheten, og har bygget en solid plattform og et stort publikum gjennom flere år. Nå kanaliserer han sin kreative drivkraft inn i popmusikken. «FREAK» er skrevet av Kleven selv og kombinerer drivende produksjon med selvsikker attitude og et refreng som setter seg umiddelbart. Låten er en leken og fryktløs feiring av frihet, begjær og det å eie sin egen identitet. “Dette markerer starten på noe helt nytt i karrieren min. Det er noe jeg alltid har drømt om, men kanskje aldri helt turt å håpe på. Nå kjennes det riktig å gå all in” sier Kleven. Som erfaren regissør står han også bak musikkvideoen til «FREAK». Resultatet er en visuelt sterk og heit produksjon med tyde

Makosir åpner 2026 med «Jessica» - ute 27. februar27.2.2026 08:30:00 CET | Pressemelding

I dag slipper Makosir årets første singel, «Jessica» - en låt som markerer starten på en ny æra og et nytt musikalsk kapittel for en av Norges mest markante unge artister og låtskrivere. Etter et sterkt 2025 med utsolgt Sentrum Scene, festivaler over hele landet og en stadig voksende fanskare, åpner Makosir nå et nytt kapittel. Med «Jessica» setter han tonen for det som kommer: et mer organisk, ærlig og personlig Makosir-univers. Hør låten HER! Låten skildrer desperasjonen i å forsøke å fylle et tomrom, og følelsen av å smile utad mens det stormer på innsiden. Den ble skrevet sammen med Benji (Benjamin Pedersen) og Julian Salole, og ble ferdig på rekordtid: «Den ble ferdig på to timer. Den bare datt ut av oss.» I kjent Makosir-stil balanserer «Jessica» det sårbare og det kraftfulle. Teksten treffer rett i kjernen av å bære noe alene: «Jeg sa det går så det griner Selv om det er tårer på mitt kinn Trenger deg ved min side Ingen her som vet at jeg har spilt et skuespill Jeg tar meg samme

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye