Opel Corsa: Europas beste bilkjøp 2020
18.12.2019 09:43:26 CET | Stellantis Norge | Pressemelding

Autobest-tittelen deles ut etter at juryen nøye har vurdert og testet bilene. De deler ut poeng i flere kategorier, blant annet design, kjøreegenskaper, komfort, forbruk, ny teknologi og tilgang på deler og service.
For å vinne tittelen «Europas beste bilkjøp», må startprisen før nasjonale avgifter være under 20 000 Euro.
- Vi er selvsagt svært fornøyd med at Corsa vinner denne prisen. Det bekrefter at Opels strategi, å gjøre teknologi tilgjengelig for flere, blir anerkjent og satt pris på, sier Johnny Danielsen, merkesjef for Opel hos Bertel O. Steen.
Corsa er den eneste bilmodellen som har vunnet Autobest-kåringen tre ganger, med seier i 2007, 2015 og nå 2020. Den har vært en svært viktig modell for Opel gjennom mange år, og står nå helt sentralt på Opels vei mot å elektrifisere alle modeller innen 2024.
- I fjor sa vi at neste års vinner av Autobest-kåringen burde være en ny elektrifisert bil. Det er akkurat det som har skjedd, og Opel Corsa er et perfekt eksempel på elektrifisering for massene, sier Dan Vardie, som er leder for Autobest.
Nøkkelord
Kontakter
Stein PettersenPR og informasjonssjef PSA Norge - Citroën og Opel
Tel:+4790080436stein.pettersen@bos.noBilder
Lenker
Om Stellantis Norge
PSA Norge er en del av Bertel O. Steen AS og er importør av merkene Peugeot, Citroën, DS og Opel til Norge.
Bertel O. Steen overtok Opel-importen 1. desember 2018.
Opel er en av de største europeiske bilprodusentene og ble startet av Adam Opel i Rüsselsheim, Tyskland i 1862. Selskapet startet bilproduksjon i 1899. Siden august 2017 har Opel vært en del av Groupe PSA.
Sammen med sitt britiske søstermerke Vauxhall, er selskapet representert i mer en 60 land over hele verden, og solgte over en million biler i 2018.
Opel er i implementeringen av sin elektrifiseringsstrategi for å møte kundenes krav til bærekraftig mobilitet. Innen 2024 skal alle Opel-modeller som selges i Europa være tilgjengelig i en elektrifisert variant. Strategien er en del av selskapets PACE!-plan med mål om at Opel skal være bærekraftig, globale og elektriske.
Følg pressemeldinger fra Stellantis Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Stellantis Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Stellantis Norge
Opel med ny C-SUV for Europa i samarbeid med Leapmotor8.5.2026 14:29:27 CEST | Pressemelding
Opel planlegger en helt ny elbil som skal konkurrere i det tøffe europeiske C-SUV-segmentet. Den er designet og utviklet av Opel i Rüsselsheim, i et teknisk samarbeid med Leapmotor.
Opel klar for Formula E: Et nytt kapittel i elektrisk motorsport28.4.2026 09:17:33 CEST | Pressemelding
Kommende sesong vil Opel delta i ABB FIA Formula E World Championship med sitt eget fabrikkteam. Introduksjonen av Opel GSE Formula E Team markerer et nytt steg i merkets arbeid med elektrisk mobilitet og motorsport.
Peugeot E-408: Fransk design og eleganse – nå fra 379.900 kroner10.3.2026 10:58:35 CET | Pressemelding
Prisen er klar på nye Peugeot E-408. Den elektriske fastbacken får kampanjepris fra 379.900 kroner – 70.000 kroner lavere enn ordinær startpris.
Jeep kutter prisene med opptil 40.000 kroner – Avenger nå under 300.000 kr26.2.2026 10:14:54 CET | Pressemelding
Jeep tar et offensivt grep i det norske markedet. Derfor kan Jeep Norge nå tilby Avenger til under 300.000 kroner – en viktig milepæl som gjør modellen til en av de mest prisgunstige og velutstyrte B-SUVene på markedet.
Opel Frontera Electric: 400 kilometer rekkevidde under momsgrensen16.2.2026 10:17:13 CET | Pressemelding
Opel styrker satsingen på prisgunstige elbiler i Norge. Nye Opel Frontera Electric leveres nå med større batteri og opptil 406 kilometer rekkevidde (WLTP) – rundt 100 kilometer mer enn 44 kWh-versjonen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom



