Avinor

Økt trafikk i september

Del
Antall passasjerer som reiste over Avinors lufthavner økte med 2,2 prosent i september sammenliknet med fjoråret.

Utlandstrafikken økte med 3,2 prosent, mens innlandstrafikken gikk opp 1,4 prosent. Utenlands vokste trafikken med rutefly med 4,6 prosent, mens chartertrafikken gikk ned 9,6 prosent. 

Det er særlig i Nord-Norge trafikken øker, for eksempel ved lufthavnene i Bodø og Tromsø, med en vekst på henholdsvis 6 prosent og 4,2 prosent.  

Last ned trafikkstatistikken på Avinor.no 

Kontakter

Bilder

Lenker

Om Avinor

Avinor
Avinor
Dronning Eufemiasgate 6 A
0191 Oslo

https://avinor.no

Avinor har ansvar for 44 statlig eide lufthavner, og flysikringstjenesten for sivil og militær luftfart i Norge. Dette nettverket binder Norge sammen - og Norge sammen med verden.

Avinor er en drivkraft i miljøarbeidet i luftfarten og en pådriver for å redusere de samlede klimagassutslippene fra norsk luftfart. Selskapet har en ledende rolle i arbeidet med utvikling av elfly, og leveranse av biodrivstoff til fly.

Avinor bidrar hvert år til 50 millioner sikre og effektive flyreiser. Om lag halvparten av disse er til og fra Oslo lufthavn.

Rundt 3.000 medarbeidere har ansvar for å planlegge, bygge ut og drive et samlet lufthavn- og flysikringssystem. Avinors virksomhet finansieres gjennom luftfartsavgifter og salg på flyplassene.

Følg pressemeldinger fra Avinor

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Avinor på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Avinor

Avinor må ha kontroll på alle områdene ved Stavanger lufthavn16.12.2025 15:26:45 CET | Pressemelding

Det er innført et nytt system for styring og kontroll av det svært trafikkerte området foran Stavanger lufthavn, Sola. Aktører som har tilgang til området er blant annet buss, taxi, varelevering og crew-transport. Alle aktørene har tilgang til området gjennom en passeringsavtale. Dette er noen taxisentraler uenige i, og enkelte løyvehavere velger derfor å ikke inngå slike avtaler for sine biler. Resultatet er at det er langt færre taxier enn normalt tilgjengelig på lufthavnen.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye